Nábytok

Malé počítačové stolíky

Ak je nábytok malý, neznamená to, že nie je funkčný. Kompaktné a pohodlné zariadenie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru, domu i kancelárie. Malý počítačový stôl vám umožní urobiť pracovisko veľmi kompaktným a funkčným. Pracovisko si teda môžete zariadiť v akejkoľvek miestnosti: v kancelárii, v škôlke a v prípade potreby aj v obývačke. Je dôležité vedieť, ako vybrať malé počítačové stolíky a ako ich najlepšie umiestniť do interiéru..

Zvláštnosti

Kompaktný počítačový stôl má hlavnú vlastnosť – zaberá veľmi málo miesta a umožňuje vám ušetriť miesto v akejkoľvek miestnosti. Tento produkt môžete nainštalovať aj do najmenšej miestnosti, čím vytvoríte útulné pracovisko. Malý počítačový stôl je možné umiestniť pozdĺž steny alebo do akéhokoľvek voľného rohu. Môže byť umiestnený v blízkosti veľkého modulárneho nábytku alebo na samostatnom mieste. Tento produkt je veľmi funkčný a umožňuje najefektívnejšie využitie priestoru v miestnosti..

Takéto stoly obsahujú kompletne všetko počítačové vybavenie, dokumenty, písacie potreby a mnoho ďalších potrebných vecí, ktoré je možné odložiť do škatúľ v takom rohu. Jeho vlastnosťou je malá veľkosť dosky stolu. Malá dĺžka pracovnej plochy spravidla nie je určená na písanie, a preto nebude veľmi vhodné písať na taký stôl. Takéto modely sa najčastejšie vyznačujú úzkou doskou..

Dôležitou vlastnosťou je, že majú výsuvnú policu na klávesnicu, ktorá sa počas prevádzky vyklopí a na konci práce sa schová pod stôl. Šetrí to miesto na vašom stole a zasunutím klávesnice dovnútra môžete pri sedení za týmto stolom robiť ďalšie veci..

Kompaktné počítačové stoly nie sú nijako nižšie ako veľké pracovné rohy. Preto je monitor umiestnený na rovnakej úrovni ako v iných prípadoch, takže toto umiestnenie počítača je úplne zdravotne nezávadné..

Nebudete mať necitlivosť krku a bolesti chrbta. Funkciou tejto tabuľky je tiež to kvôli malej šírke sú ramená počas prevádzky zavesené. Vďaka tomu je písanie na klávesnici oveľa pohodlnejšie, a tým sa šetrí ďalší priestor. Malé počítačové stolíky môžu mať aj trojitý dizajn. Monitor bude teda umiestnený na jednej polici, druhý povrch bude fungovať ako štandardná stolová doska a tretí povrch bude umiestnený v spodnej časti a bude naň nainštalovaná klávesnica..

Systémová jednotka je v tomto prípade zvyčajne nainštalovaná pod stôl v blízkosti počítača, takže nezaberá veľa miesta, ale zároveň môže prekážať nohám. Preto majú niektoré modely kompaktných stolov zvnútra špeciálnu priehradku na umiestnenie systémovej jednotky. Bude teda úplne skrytý a nebude sa báť vonkajších vplyvov. Veľkosť týchto tabuliek je spravidla iba o 20 cm väčšia ako veľkosť najmenších modelov. V takýchto výrobkoch je veľa ďalších políc a zásuviek, vďaka ktorým je funkčnejší..

Názory

Každý veľký stôl je zvyčajne funkčnejší a priestornejší ako veľký model. Dôvodom je skutočnosť, že výrobcovia sa ich snažia urobiť čo najpohodlnejšími a najergonomickejšími..

Malé veľkosti neobmedzujú dizajnérov a ich schopnosť vytvárať najneobvyklejšie riešenia a úpravy takýchto tabuliek. Malé tabuľky sú teda rozdelené do niekoľkých typov:

Priamy

Takéto prevedenie vyzerá veľmi podobne ako klasické pracovné počítačové stoly, ale zároveň sú kompaktnejšie a zaberajú menej miesta. Jedná sa o veľmi lakonické vzory, ktoré majú menej rôznych funkcií, ale rozmanitejšie plnenie vo forme políc a zásuviek. Takýto kompaktný stôl je spravidla prezentovaný vo forme stojana na monitor a klávesnice. Niektoré modely obsahujú aj zásuvky napravo od klávesnice a niekoľko ďalších políc, na ktoré je možné umiestniť tlačiareň.

Roh

Ide o modely pracovných počítačových stolov v tvare L, ktoré môžu byť tiež veľmi kompaktné. Vďaka uhlovému usporiadaniu takého nábytku dochádza k zvýšeniu plochy pracovného povrchu. Takéto tabuľky teda môžu byť vybavené zaujímavým obsahom. Na stôl na jednej strane môžete umiestniť monitor a na druhej strane nainštalovať ďalšie vybavenie – tlačiareň, skener, mediálne zariadenie.

V tomto prípade sú monitory umiestnené v rohu, na jednej strane stolovej dosky je iná technika a druhá strana dosky zostáva voľná. Môže byť použitý na prácu, napríklad na písanie. Takýto rohový kompaktný stôl je možné nainštalovať ako do škôlky, tak do pracovne..

Tabuľky sú tiež rozdelené do typov podľa toho, ako sa používateľ nachádza za ním. Existujú teda:

Diagonálne

Taký stôl predpokladá, že osoba bude sedieť mierne uhlopriečne a smerovať k rohu stola. Poloha je celkom výhodná. Pracovisko je spravidla usporiadané na rohových modeloch. Zároveň bude veľmi pohodlné sedieť za ním, pretože v tejto polohe nedochádza k zbytočnému namáhaniu chrbta a krku. Okrem toho bude pod stolom vľavo a vpravo voľný priestor, kde môžete umiestniť systémovú jednotku a dokonca nainštalovať stĺp so zásuvkami alebo policami. Tam môžete uložiť počítačové disky alebo niektoré dokumenty..

Kolmý

Jedná sa o funkčnejšie výrobky, ktoré vám umožňujú sedieť pri stole a diagonálne, tvárou k stene a priamo k oknu alebo inej stene. Táto tabuľka vyzerá v porovnaní s predchádzajúcim modelom menej kompaktne, ale napriek tomu nezaberie veľa miesta..

Stôl sa môže líšiť aj svojim prevedením a výplňou.. Existujú teda:

Skladacie

Jedná sa o malý počítačový stôl, ktorý vám umožňuje nastaviť výšku tohto produktu a dokonca aj veľkosť stolovej dosky. Výrobcovia tiež samostatne uvádzajú modely transformátorov pre prenosné počítače, ktoré poskytujú možnosť prispôsobiť uhol sklonu dosky stola. Transformačný stôl je možné prenášať a polohovať kdekoľvek. Jedná sa o veľmi pohodlný a multifunkčný model..

Mobilné

Jedná sa o pohodlný rolovací stôl, ktorý má malé, ale stabilné kolieska na premiestňovanie po miestnosti. Takéto mobilné štruktúry sú veľmi spoľahlivé. Nemôžete sa obávať skutočnosti, že pri presúvaní konštrukcie váš počítač spadne. Vďaka tomu môžete kedykoľvek jednoducho vykonať preskupenie alebo preniesť svoje pracovisko z jednej miestnosti do druhej, aby vás nikto neobťažoval. Takéto modely majú tiež dodatočnú policu pre systémovú jednotku, takže nebudete musieť odstrániť všetky prvky počítača a prenášať ich oddelene, môžete ich na takom stole prepravovať spoločne..

Konzolové

Tento výrobok je možné dokonca umiestniť na stenu. Je pevne namontovaný spolu so stolovou doskou a ďalšími policami. Tento dizajn môže mať nadstavbu a veľa otvorených políc. Na neho môžete umiestniť nielen počítač a veci, ktoré sú k nemu potrebné, ale aj ďalšie drobnosti. Takéto počítačové stolíky sa spravidla používajú na zariadenie modernejších interiérov. Sú veľmi kompaktné a zaberajú málo miesta. Pretože ich inštalácia prebieha počas inštalácie, je ich ďalšie preskupenie dosť ťažké..

S nadstavbou

Takéto stoly znamenajú nielen pracovnú plochu, ale zahŕňajú aj sadu veľkého počtu políc otvoreného typu. Tieto police sú spravidla inštalované priamo na pracovnú plochu. Sú vyrobené z rovnakého materiálu. V zobrazení nastavenia je zobrazená polica pod monitorom, čo je dolná rovina umiestnená nad doskou stola.

Navyše môže mať rotačný dizajn a otáčať sa v smere, ktorý potrebujete. Ďalším prvkom sú police pre reproduktory, ktoré sú často umiestnené na pracovnej ploche pozdĺž okrajov monitora..

Takéto modely obsahujú dodatočnú policu pre súčasti zariadenia. Takýto nábytok predpokladá prítomnosť niekoľkých úrovní na uloženie všetkých prvkov počítača a ďalších vecí. Model nadstavby je veľmi funkčný. S jeho pomocou máte možnosť vybaviť si svoje pracovisko podľa svojich predstáv. Môžete tam teda umiestniť všetky potrebné položky a urobiť ich čo najprístupnejšími..

Transformovateľné

Takýto stôl poskytuje príležitosť na transformáciu pracoviska. Výrobcovia navyše poskytli veľké množstvo možných možností. Existuje teda veľmi praktický model malej veľkosti, ktorý sa nachádza v časti skrinky. To znamená, že v jednej z častí skrinky je pripevnená stolová doska, na ktorú je nainštalovaný monitor, zatiaľ čo systémová jednotka je umiestnená v inej bunke. Druhou možnosťou pre transformovateľný počítačový stôl je výsuvný panel. Takéto stoly majú samostatne namontovaný stojan na monitor, stolová doska umiestnená pod ním nie je úplne upevnená. Otočením ho môžete zaistiť v polohe, ktorá je pre vás pohodlnejšia. V spodnej časti je tiež polica na klávesnicu, ktorú môžete tiež presúvať..

Ďalším transformujúcim modelom je kompozitná tabuľka. Spravidla pozostáva z niekoľkých úrovní z ľahkých materiálov. Úrovne zahŕňajú stojan na monitor, dosku stola, policu s klávesnicou a poličku systémovej jednotky. Všetky tieto úrovne môžete meniť na výšku a vybrať si pre seba najvhodnejšiu. Všetky tieto prvky sú umiestnené veľmi kompaktne pod sebou, takže zaberajú veľmi málo miesta..

Materiály

Teraz výrobcovia predstavujú modely počítačových stolov rôznych veľkostí, ktoré sú vyrobené z úplne odlišných materiálov. Drevené počítačové stoly sú považované za veľmi odolné a spoľahlivé. Takéto návrhy zaberajú viac miesta ako ostatné, ale vyzerajú veľmi elegantne. Tento dizajn môže byť aj kompaktný a funkčný. Na ich výrobu sa používa masívne drevo a ďalšie vložky z iných materiálov, napríklad zo skla..

Lacnejší, ale nie menej funkčný je počítačový stôl z MDF alebo drevotriesky. Navonok sú veľmi podobné skutočným dreveným modelom, ale ich kvalita je o niečo nižšia. Laminátové stoly z MDF a drevotriesky pôsobia veľmi elegantne a sú ako stvorené na dekoráciu kompaktného pracoviska. Jedná sa o veľmi univerzálne počítačové stoly, ktoré sú vhodné do moderných bytov a do klasickejších miestností..

Na výrobu pracovných plôch výrobcovia veľmi často používajú sklo. Sklenené modely pre počítač vyzerajú veľmi štýlovo a sofistikovane. Navyše sú tieto konštrukcie úplne bezpečné, pretože výrobcovia používajú takmer nerozbitné sklo. Sklenený stôl je veľmi spoľahlivý a ekologický dizajn, ktorý môže trvať roky. Jedinou nevýhodou sklenených stolov je, že sa dajú poškriabať a vyžadujú si špeciálnu starostlivosť. Budete ich musieť neustále oprašovať a utierať odtlačky prstov..

Kov sa používa aj na vytváranie kompaktných počítačových modelov, ale spravidla iba na vytvorenie rámu. Základňa dosky, stojany a nohy sú vyrobené z kovu a plátno dosky je vyrobené z dreva a skla..

Môžete tiež nájsť plastové počítačové stolíky. Na ich výrobu sa používa iba vysokokvalitný, odolný a spoľahlivý plast..

Farby

Počítačový stôl môže mať najrozmanitejšie farby. Spravidla sa vyberá v závislosti od všeobecnej farebnej schémy miestnosti, v ktorej sa plánuje umiestnenie. Takže pre modernejšie a svetlejšie interiéry je oranžový, hnedý, tmavomodrý a tmavozelený stôl ako stvorený. Takéto modely vyzerajú veľmi zaujímavo a elegantne..

Pre klasickejší interiér sú vybrané perleťovo biele, béžové, svetlo šedé, broskyňové a mliečne odtiene. Pre prísne kancelárske prostredie je vhodnejší klasický drevený stôl zodpovedajúceho odtieňa alebo tmavší model farby wenge. Pre kanceláriu sa používajú aj tmavé prevedenia, ako je čierna, šedá a tmavo hnedá. Takéto pracovisko je vizuálne kompaktnejšie.

Rôzne štýly

Malý stolík sa perfektne hodí do každého moderného interiéru. Malý stôl môže byť umiestnený v minimalistickej miestnosti. Tento štylistický smer zahŕňa minimum zbytočných drobností a najfunkčnejšie využitie všetkých kusov nábytku. Stôl bude mať malú výplň a kompaktnú veľkosť..

Takýto výrobok je možné nainštalovať aj do miestnosti s podkrovím alebo high-tech interiérom. Toto je tiež moderný trend v interiérovom dizajne, ktorý predpokladá asymetriu a neobvyklý dizajn. V tomto prípade sú perfektné rohové modely v tvare písmena L s chrómovou oceľou a kovovým rámom. Akýkoľvek sklenený stôl sa perfektne zmestí do high-tech interiéru a bude vyzerať veľmi moderne. Pokiaľ ide o smer podkrovia, v tomto prípade sa získavajú hrubšie a jednoduchšie modely. Pre izbu v klasickom štýle sú tradičné malé drevené stoly ideálne..

Ako si vybrať?

Počítačový stôl do domácnosti musí spĺňať minimálne požiadavky, inak môže poškodiť vaše zdravie. Hĺbka stolovej dosky by teda mala byť najmenej 80 cm, výška takého stola by mala byť asi 75 cm, dĺžka stolovej dosky sa vyberá individuálne a mala by sa určiť na základe potrieb majiteľov pracovísk. Ak okrem práce na počítači budete vykonávať aj písomnú prácu, je lepšie si zaobstarať širšie a dlhšie modely.

Klasická dĺžka kompaktného počítačového stola je 90 cm, ale existujú aj dlhšie výrobky, najmä pre rohové modely. Výška je tiež upravená podľa osobných preferencií. Zvážte výšku používateľa. Ak bude pri počítači pracovať viac ako jedna osoba, je lepšie zvoliť model s nastaviteľnou výškou. Takýto transformátor nepokazí držanie tela žiadnemu členovi rodiny..

Pri výbere modelov kompaktných stolov by ste mali venovať pozornosť vzdialenosti medzi funkčnými prvkami. Polica pre klávesnicu by teda nemala byť umiestnená viac ako 10 centimetrov pod doskou stola. Polička pod monitorom by nemala byť väčšia ako 15 cm, čím si zaistíte pohodlie pri práci s počítačom. Pri kúpe kompaktného stola musíte vziať do úvahy veľkosť miestnosti..

Ak chcete vo svojom osobnom účte vybaviť samostatné pracovisko, ale má malú plochu, je lepšie tam nainštalovať rohový model v tvare písmena L z masívneho dreva. Bude funkčne umiestnený v rohu a zároveň zaberie málo miesta vo vzťahu k celej miestnosti ako celku. Ale ak nainštalujete takýto stôl do jednoizbového bytu, skúste si kúpiť veľmi kompaktné modely, ktoré budú kombinovať niekoľko funkcií naraz. Môžete teda dať prednosť modelom na kolesách alebo pohodlným modulárnym stolom s nadstavbou. Je lepšie, ak je tento výrobok dodávaný s regálom, zásuvkami alebo policami. Takýto obsah vám umožňuje vybaviť pracovisko a urobiť ho funkčnejším a pohodlnejším..

Stôl by mal byť rovný a rovný bez rôznych chýb, pretože vám to zabráni v rovnomernom umiestnení monitora a bude to rušiť vašu prácu. Veľký význam má aj výzdoba stola. Pri kúpe výrobku do škôlky je dôležité zvážiť, či je určený pre chlapca alebo dievča. Dievčatá lepšie nakupujú svetlejšie pracovné oblasti a chlapcom lepšie jasnejšie alebo dokonca tmavšie.

V každom prípade musíte vybrať najracionálnejšie navrhnutú tabuľku, ktorá má veľa sekcií a divízií pre umiestnenie systémovej jednotky, monitora, tlačiarne, reproduktorov, slúchadiel, diskov. Dávajte pozor na to, či má tento dizajn špeciálne otvory na vedenie drôtov. V opačnom prípade vám takýto nábytok môže spôsobiť množstvo nepríjemností. Pri nákupe navyše skontrolujte, či je možné na pracovnú plochu nainštalovať všetky potrebné počítačové zariadenia a či je schopná tomu odolávať..

Možnosti interiéru

Miniatúrny počítačový stôl vyzerá veľmi elegantne v každom interiéri. Môžete ho teda umiestniť do malej miestnosti blízko okna. Je dôležité vziať do úvahy, že svetlo neruší prácu pri počítači. Vynikajúcim riešením je nainštalovať takýto stôl v blízkosti okna so žalúziami alebo roletami. Záclony teda nebudú pripnuté pri stole a nič nebude prekážať. Toto usporiadanie je dokonalým riešením pre moderné interiéry..

Ak chcete umiestniť stôl do miestnosti, kde sú dve okná, potom ho môžete pohodlne umiestniť medzi ne. Pracovisko tak bude dostatočne osvetlené a bude vám zaistený čerstvý vzduch a kompaktné usporiadanie. Niektoré majú pod schodmi dokonca aj mini stolíky pre počítače. To platí pre majiteľov podkrovných bytov a dvojpodlažných domov. Môžete tam dokonca vybaviť miniatúrnu kanceláriu, kde sa ľahko zmestí počítačový stôl so všetkým potrebným kancelárskym vybavením a niekoľkými funkčnými policami.

V interiéri sa často pokúšajú nejakým spôsobom oddeliť pracovnú oblasť. Môžete to urobiť s kobercom položeným pod týmto stolom alebo s inými kusmi nábytku. Ak je vaša obývačka klasická a chcete do nej umiestniť pracovisko, pokúste sa ju zvýrazniť pomocou prísnejších a prísnejších línií..

Prehľad malého počítačového stola nájdete v nasledujúcom videu.