Nábytok

Nočné stolíky

Nočné stolíky

V modernom svete veľa ľudí žije len zúrivým tempom. Sú v neustálom pohybe, a preto niekedy potrebujú malú oslavu. Na jeho vytvorenie budete možno potrebovať stôl v posteli s lahodnými a aromatickými raňajkami. Tento nočný stolík je možné použiť nielen na servírovanie jedla, ale aj na inštaláciu prenosného počítača alebo na usporiadanie pracovného stola..

Účel

Tento kus nábytku sa zvyčajne kupuje tak, aby bolo pre človeka vhodné raňajkovať priamo v posteli. Toto je obzvlášť dôležité pre zamilované páry, ktoré chcú spolu tráviť čo najviac času..

Existujú však aj alternatívne prípady použitia. Túto tabuľku môžete použiť aj na iné účely:

 • Rozkladací stôl sa dá ľahko zmeniť na pohodlný stojan na notebook. Predĺžený výrobok vám umožní položiť vedľa notebooku hrnček mlieka a sušienok na občerstvenie, keď pracujete.
 • Servírovaný stôl môže byť použitý ako miesto pre kreativitu. Môžete na ňom kresliť, sochať, tkať a vyšívať a študent si môže robiť domáce úlohy. Pre dospelých bude takýto produkt ideálnou možnosťou na čítanie zaujímavej knihy alebo informačných novín..

 • Ak má človek rád hádanky, potom sa tento kus nábytku stane ideálnym povrchom na zbieranie obrázkov.. Priaznivci stolných hier si budú môcť pri stole zahrať šach alebo dámu.
 • Ľahké typy výrobkov si môžete vziať so sebou do prírody. Táto možnosť je samozrejme vhodná iba pre malú spoločnosť alebo romantický piknik pre dvoch..
 • Skladací stôl sa stane asistentom aj pre ženy v domácnosti, kto ním môže lúpať zeleninu pri sledovaní televízie. Keď sedia na gauči, nemusia si robiť starosti s nečistotami, pretože čistiaci proces bude prebiehať nad hladinou..

Nočný stolík môže mať celkom jednoduchý účel – je potrebný pri starostlivosti o ležiaceho pacienta, ktorý sa nemôže samostatne pohybovať. Takíto ľudia sú nútení stráviť takmer celý čas v posteli, a preto sa takýto stôl môže stať určitou spásou..

Najpopulárnejšie bočné stolíky kombinujú podnos a stojan na notebook. Niektoré modely majú vstavaný ventilátor, ktorý je možné zapnúť pomocou prenosného počítača a kábla USB. Posteľný stolík je tiež dobrý, pretože sa prenosný počítač pri státí na povrchu neprehrieva – ako sa to napríklad stáva, keď je ventilátor zatvorený na kolenách. Časté prehrievanie spôsobí poruchu zariadenia.

Druhy štruktúr

Dizajn nočného stolíka je veľmi jednoduchý, pozostáva zo stolovej dosky s bokmi a nohami. Niektoré modely však majú svoje vlastné vlastnosti, ktoré odlišujú jeden výrobok od druhého..

Nohy výrobku môžu byť pevné alebo skladacie. Skladanie vám umožňuje urobiť dizajn univerzálnejším a mobilnejším, takže ho v prípade potreby možno zmeniť na bežný podnos. Pevné robia konštrukciu stabilnejšou, čo je nevyhnutné pre nerovný povrch postele. Existujú modely, pre ktoré je výška nôh nastaviteľná.

Výška bokov môže byť tiež odlišná. Vysoké bočnice budú dobrou ochranou pred vypadnutím riadu zo stola.

Najstabilnejšie sú konferenčné stolíky, ktoré sú vybavené bežeckými nohami..

Aby sa štruktúra dala ľahko presúvať, môžete si vybrať modely s držadlami a na kolieskach.

Doska stola môže mať úplne odlišné štýly a prevedenie. Môže to byť obyčajný preglejkový list, alebo môže mať mozaikový vzor, ​​reliéf, matné sklo alebo kožu. Niektoré modely sú dodávané s plastovými podložkami, ktoré chránia povrch pred poškodením a vysokými teplotami.

Ďalším zaujímavým modelom je stojan na stôl. Doska stola sa skladá z dvoch častí: nastaviteľnej a pevnej, ktorá je niekedy vybavená výklenkom na umiestnenie riadu..

Materiály

Na výrobu nočných stolíkov sa zvyčajne používa prírodné drevo. Aby bol výrobok chránený pred vonkajšími vplyvmi, je vždy lakovaný zhora. Pre dosku je veľmi dôležité, aby bola ošetrená žiaruvzdorným prostriedkom, ktorý chráni povrch pred vysokými teplotami. Drevené výrobky majú značnú hmotnosť, čo možno pripísať hlavnej nevýhode. Medzi ďalšie materiály patrí:

 • Tabuľky z gumového dreva sú veľmi časté., ktoré sú odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám bez ďalších náterov. Sú dosť stabilné a ľahké..

 • Bambus je považovaný za veľmi bežný materiál., ktorý je ľahký a má krásny vzhľad. Bambus možno použiť na výrobu celého stola alebo len dosky stola.
 • Sklenené výrobky sa vyznačujú vysokou pevnosťou a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Dajú sa ľahko očistiť od nečistôt, vyzerajú veľmi elegantne v každom interiéri.

 • Najuniverzálnejším materiálom je plast, ktorý je ľahký.. Môžete si vyrobiť jedinečný výrobok z plastu, ktorý mu dodá neobvyklý tvar a ozdobí ho akýmkoľvek vhodným spôsobom. Dosku stola je možné ozdobiť ľubovoľne pomocou farieb a lakov. Hlavnou výhodou plastového stola je ľahká údržba – ľahko sa čistí a dezinfikuje.
 • Kovové výrobky sú veľmi žiadané. Najčastejšie sú navrhnuté tak, aby ste na ne mohli ľahko nainštalovať prenosný počítač. Jednoduchosť dizajnu a rozumná cena robia kovový stôl atraktívnym pre kupujúcich.

Voľba dizajnu

Návrh nábytku závisí od osobných preferencií majiteľov a štýlu spálne. Štýly sa navzájom líšia jasnosťou čiar, farieb, tvarov a prírodných materiálov. Pri výbere bočného stolíka do postele musíte vziať do úvahy všetky možnosti:

 • Provence predpokladá použitie svetlých farieb a javorového dreva. Na doske by mala byť kresba, ktorá je vyrobená technikou decoupage. Samotný výrobok by mal mať vysoké strany, ktoré budú napodobňovať neupravené drevo..
 • Klasika uprednostňuje prírodné materiály a pastelové farby. Drevený stôl by mal byť natretý čokoládou alebo béžovou farbou. Prirodzenú farbu dreva môžete zanechať jednoducho nalakovaním. Doska stola by nemala mať žiadne dekorácie, ale na bokoch môžu byť vyrezávané vzory.
 • Minimalizmus uprednostňuje používanie minimálneho množstva nábytku, aby ušetril miesto. Nočný stolík by mal byť sklenený alebo drevený a nohy môžu mať špeciálny ohyb.

Vlastnosti výberu

Aby ste si vybrali ten správny nočný stolík v tvare U, musíte sa rozhodnúť pre materiál výroby, dizajn a pohodlie. Je dôležité určiť účel položky, aby ste našli ideálnu možnosť..

Ak je nočný stolík potrebný iba na organizovanie raňajok v posteli, potom je celkom vhodný výrobok so stabilnými pevnými nohami. Ak majitelia milujú výlety do prírody, potom by bol stôl so skladacími nohami ideálnou možnosťou..

Aby ste predišli pádu zvyškov jedla a kvapiek nápojov na posteľnú bielizeň, musíte si kúpiť výrobok s vysokými stranami.

Niektoré modely sú vybavené špeciálnym kontajnerom na držanie šálky alebo malej vázy s kvetmi..

Je veľmi dôležité vybrať si výrobok, ktorý bude v interiéri spálne pôsobiť harmonicky. Ak majitelia nemajú dostatok jasných akcentov, potom môže mať stôl neobvyklý a chytľavý dizajn. Bambusový stôl na nízkych nohách môže spôsobiť zvrat..

Niektorí zaneprázdnení ľudia kupujú tento kus nábytku do práce. Z tohto dôvodu majú niektoré modely vyhradený stojan na notebook. Je veľmi výhodné sedieť v posteli pri šálke kávy a vyplniť správu.

V obchode s nábytkom by ste mali výrobky starostlivo preskúmať, aby ste sa uistili, že nie sú žiadne chyby – nemali by na nich byť žiadne čipy ani praskliny. Nábytok musí byť pevný a stabilný, čo by ste mali skontrolovať na mieste.

Nočný stolík by mal spĺňať svoj zamýšľaný účel. Pri nákupe takéhoto produktu musíte s istotou vedieť, že bude slúžiť na určený účel, a nie zbierať prach v špajzi..

V nasledujúcom videu sa naučíte, ako si vyrobiť raňajkový stôl pre domácich majstrov..