Nábytok

Ortopedické stoličky k počítaču

V modernej spoločnosti je najčastejšou polohou ľudského tela sedenie. A táto okolnosť spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Mnohí budú prekvapení, ale keď sedíme, zaťaženie chrbtice sa výrazne zvyšuje v porovnaní so záťažou, ktorú chrbtica zažíva v stoji tela. Je to spôsobené tým, že keď sedíme, chrbtové svaly sa uvoľňujú a hmotnosť tela padá na chrbticu..

Preto je také dôležité, aby sa človek, ktorý trávi dlhý čas v sede, staral o ortopedické kreslo.. Takáto vec vám umožní vyložiť tie časti tela, ktoré sú pri sedení najnáchylnejšie na dlhotrvajúci stres, prispeje k rovnomernej polohe chrbtice, čo vám umožní udržať správne držanie tela a znížiť pravdepodobnosť vzniku bežných chorôb, ako je osteochondróza, skolióza..

Zvláštnosti

V ortopedickej stoličke je možnosť nastavenia jej častí, ako je sedák, operadlo stoličky, opierka hlavy. Výberom optimálnej hĺbky a výšky sedadla znižujete pravdepodobnosť chorôb kĺbov. Okrem toho sa najvhodnejšia výška stoličky zvažuje vtedy, keď sú nohy ohnuté v pravom uhle..

Po správnom nastavení operadla nebude vyvíjať tlak na telo, ale vytvorí oporu pre všetky časti chrbtice. Samotný chrbát by mal byť dostatočne tuhý, aby do neho nesedel chrbát sediaceho..

Prítomnosť opierky hlavy podporí svaly krku a úprava uhla jej sklonu uľahčí krčnej chrbtici..

Ak má vaša stolička podrúčky, potom môžete správnosť ich polohy skontrolovať jednoduchým spôsobom – ak na ne položíte ruky, ramená by mali zostať v rovnakej polohe a nemali by sa zdvíhať.

Prítomnosť tlmiča minimalizuje napätie na chrbtici pri sedení na stoličke.

Pravidlá výberu:

  1. Kreslo nemal by brániť vašim pohybom;
  2. Nevyhnutne sadnite si na stoličku a vyskúšajte si to na sebe, sedieť by vám malo byť pohodlné;
  3. Materiály z ktorého je stolička vyrobená, musí byť šetrná k životnému prostrediu a bezpečná. Mnoho kresiel je navrhnutých tak, aby poskytovali maximálnu cirkuláciu vzduchu;
  4. Čas, ktorý strávite v sede, má priamy význam pri výbere produktu, akým je ortopedické kreslo.. Ak je tento čas kratší ako dve hodiny denne, môžete si vybrať jednoduchšiu stoličku. Ak sedením strávite dve až šesť hodín, poobzerajte sa po plnohodnotných ortopedických stoličkách. Ak je tento čas viac ako šesť hodín denne, musíte si vybrať stoličku, ktorá sa doslova prispôsobí pohybom človeka. Toto je samozrejme najdrahšia možnosť. V tomto prípade je nevyhnutné zvoliť „priedušné“ textílie.

Tým, ktorí prakticky trávia život pri počítači, môžeme odporučiť uľahčenie si pomocou ortopedickej stoličky s podperou kolien. Vyzerá to ako obyčajná počítačová stolička bez podrúčok s opierkou kolien. Mäkké vložky poskytujú maximálny komfort a pohodlie pri použití.

Pohyblivé kĺby umožňujú stoličke prispôsobiť sa pohybom osoby, čím sa zníži zaťaženie tela.

Pre školákov

Detský organizmus je na začiatku školy vystavený veľmi veľkému stresu. A ak vezmeme do úvahy, že moderná doba úzko súvisí s rozvojom výpočtovej techniky, viac -menej sa ukazuje, prečo majú deti toľko rôznych chorôb spojených s vývojom pohybového aparátu..

Rodičia samozrejme robia maximum pre zachovanie zdravia svojho dieťaťa. Ortopedické stoličky pre deti majú svoje vlastné vlastnosti. Musí byť prítomná funkcia nastavenia výšky. Absencia lakťových opierok je v týchto výrobkoch veľmi odôvodnená, pretože sú príčinou nesprávnej polohy tela a v dôsledku toho zakrivenia chrbtice.. Dávajte pozor na ekologickosť materiálov, z ktorých sú vyrobené.

Populárne modely

Expert Vista

Ergonomické stoličky Expert Vista (krajina pôvodu – Južná Kórea) sa vyznačuje štýlovým lakonickým dizajnom a je perfektný na prácu v kancelárii aj doma. Sú vyrobené z priedušného sieťovaného materiálu, vďaka ktorému nie je narušená cirkulácia vzduchu.

Funkcie takýchto stoličiek sú celkom rozmanité a cena sa pohybuje od 18 do 28 tisíc rubľov. Samotná stolička sa skladá z operadla, sedadla, lakťových opierok, opierky hlavy a priečnika, ktoré zaisťujú jej stabilitu. Priečnik je vybavený kolieskami, čo uľahčuje obsluhu stoličky.

Operadlo stoličky je dosť vysoké, takže je skvelé pre vysokých ľudí, ako aj pre ľudí s veľkou hmotnosťou, pretože takáto stolička vydrží hmotnosť až 120 kg. Stojí však za zmienku, že na výšku môžete nastaviť samotnú stoličku aj jej chrbát oddelene a tiež zvoliť optimálny uhol sklonu. Maximálna výška stoličky je 1215-1345 mm, výška samotného operadla je 835-970 mm.

Opierka hlavy určená na odľahčenie krčnej chrbtice má dve polohy, z ktorých si môžete vybrať tú najpohodlnejšiu. Opierky rúk je možné nastaviť aj na výšku, pričom optimálna poloha je taká, aby ramená zostali na mieste a nezdvíhali sa ani nevychyľovali v žiadnom smere.

Stolička má bedrovú opierku, aby sa zabránilo napätiu v bedrovej chrbtici. A špeciálny mechanizmus, ktorý zaisťuje kývanie stoličky počas pohybov človeka, znižuje tlak stoličky na jeho telo. Sedadlo môžete tiež nastaviť do požadovanej hĺbky.

Alfa 80H

Ortopedická stolička Alpha 80H je skvelá pre ľudí, ktorí sedia celý deň. Existujúce funkcie vám umožňujú prispôsobiť stoličku tak, aby ste sa počas celého dňa cítili čo najpohodlnejšie..

Opierka hlavy vám pomôže vyhnúť sa zbytočnému stresu v krčnej chrbtici. Dá sa nastaviť nielen na výšku, ale aj na uhol sklonu. Inovatívne dvojdielne dvojité operadlo bude sledovať každý váš pohyb. Každý z dvoch prvkov operadla je možné nastaviť pre vás najvhodnejším spôsobom a zafixovať..

Opierky rúk sa tu dajú nastaviť nielen na výšku, ako vo väčšine variantov takýchto stoličiek, ale aj do hĺbky, ako aj do uhla sklonu. Takýto počet možných možností úprav určite uľahčuje používanie..

Môžete tiež upraviť existujúci kyvný systém a buď znížiť, alebo zvýšiť jeho tuhosť..

Výrobok je vyrobený zo sieťoviny, ktorá umožňuje telu dýchať, čo je obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí sedia pomerne dlho..

Odolnosť stoličky zaisťuje šesťramenný priečnik. Cena stoličky sa pohybuje od 60 tisíc rubľov do 65 tisíc rubľov.

Smartstool KM01B

Kreslo Smartstool KM01B s opierkou na kolená je ideálne pre tých, ktorí trávia veľa času pri počítači. Existujúca podpera kolien, nastavenie sklonu sedadla pomáha rozložiť zaťaženie takým spôsobom, že väčšina z nich padá na panvu a kolená alebo dolné končatiny. V tomto prípade chrbtica zažije menší stres, hrudná oblasť sa ukáže byť nasadená, čo výrazne uľahčuje dýchanie a orgány v brušnej dutine nepociťujú tlak, čo má priaznivý vplyv na trávenie..

Obrovskou výhodou takéhoto výrobku je, že je vhodný pre deti i dospelých, pretože je možné a celkom jednoduché nastaviť jeho výšku.. Kolennú opierku je možné upevniť v štyroch polohách pre výšky od 110 cm do 195 cm.

Operadlo stoličky je možné nastaviť aj vo výške a v uhle, čím sa zníži napätie v bedrovej chrbtici. Prítomnosť podpery kolies pomáha zmeniť polohu stoličky vzhľadom na stôl bez toho, aby ste z nej vstali. Jeho cena je približne 17 tisíc rubľov.

Optimálne dieťa

Stolička Optim Kid je určená pre deti a pomôže vášmu dieťaťu udržať si držanie tela. Dvojité ortopedické operadlo je schopné zopakovať všetky pohyby dieťaťa, pričom eliminuje tlak na telo dieťaťa. Môžu byť tiež upevnené v polohe vhodnej pre vaše dieťa..

Výšku a hĺbku sedadla je možné nastaviť pre maximálne pohodlie pri používaní výrobku dieťaťom. Operadlo stoličky je možné nastaviť nielen na výšku, ale aj na šírku, čo rozširuje možnosti použitia stoličky, pretože je možné ho prispôsobiť konkrétnemu dieťaťu. Korzetová bedrová opierka odľahčí tejto časti chrbtice, čo je obzvlášť dôležité pre deti, pretože ich kostné a svalové systémy sa práve vyvíjajú. Cena takejto stoličky je približne 26 000 rubľov..

Húpací mechanizmus prítomný v tomto produkte, ktorý je možné nastaviť na tuhosť, eliminuje tlak stoličky na telo dieťaťa.

HORE

Ortopedická stolička UP je ideálna nielen pre malé deti, ale aj pre teenagerov. Vek vhodný na používanie tohto výrobku sa pohybuje od 3 do 18 rokov. Môže byť dokonale prispôsobený pre konkrétne dieťa. Jeho kúpou teda robíte vynikajúcu investíciu v prvom rade do zdravia svojho dieťaťa..

Sedadlo stoličky v podobe sedla zabraňuje pošmyknutiu dieťaťa, podporuje správne držanie tela pri sedení a nezasahuje do krvného obehu. Opierka nôh je obzvlášť dôležitá pre malé deti. V tomto produkte je možné nastaviť previs. Opierka nôh pomáha udržiavať správne držanie tela. Ak sa rozhodnete, že to nie je potrebné, môže byť odstránené..

Stolička vydrží záťaž až 90 kg. Maximálna možná výška vhodná na používanie stoličky je 190 cm. Výrobca získal pre tento výrobok certifikát EAC o zhode, ktorý je zárukou bezpečnosti výrobku..

Recenzie

Recenzie na popísané produkty sú vo všeobecnosti celkom dobré. Používatelia berú na vedomie pozitívny vplyv takéhoto ortopedického výrobku na ich zdravie. Spotrebitelia sa v zásade sťažujú na veľmi vysokú cenu takýchto výrobkov..

Na základe recenzií nie sú stoličky radu Expert Vista vhodné pre deti a niektorých používateľov to znepokojuje. Aj keď iní poznamenávajú, že možnosti ich použitia sú dosť vysoké, pretože štýlový lakonický dizajn sa spoľahlivo hodí nielen do domáceho interiéru, ale aj do kancelárie.

Niektorí používatelia nestačia byť 100% spokojní s kúpou odnímateľného plášťa alebo poťahu, ktoré by bolo možné v prípade potreby vyprať.

Viac o ortopedických stoličkách k počítaču sa dozviete v nasledujúcom videu.