Nábytok

Plávajúca posteľ

„Plávajúca“ posteľ je módnou novinkou. Posteľ na spanie, ktorá visí nad podlahou, vyzerá neobvykle a veľmi štýlovo. Dekoratívne osvetlenie zapôsobí a v spálni navodí zvláštnu náladu.

Vlastnosti a výhody

Z vonkajšej strany „plávajúca“ posteľ vyzerá ako posteľ pripevnená k stene a visiaca nad podlahou. Zdá sa, že posteľ drží iba na stene. V skutočnosti má podpery, ktoré sú bezpečne skryté. Podpera sa zvyčajne nachádza v úplnom strede a nie je viditeľná kvôli správne zarovnanému dekoratívnemu osvetleniu.

„Lietajúca“ posteľ sa zmestí do akéhokoľvek interiéru a vždy poteší hostí. Dodá každej miestnosti moderný vzhľad. Takáto posteľ bude vyzerať skvele v štýle Loft, v moderných štýloch Hi-tech alebo Minimalizmus, dobre sa bude hodiť aj do klasicky zariadenej miestnosti. Je to všetko o materiáloch, z ktorých je posteľ vyrobená a ktorými je miestnosť vyzdobená..

„Plávajúca“ posteľ má okrem závratného dizajnu aj ďalšie výhody:

 • Inštalácia v jednej rovine so stenou. Vďaka zapínaniu sa neuvoľňuje.
 • Vytvára v miestnosti úžasný pocit čistoty a otvorenosti.
 • Perfektné nielen pre dospelých, ale aj pre deti a mládež, ktorým prinesie veľa pozitívnych emócií.
 • Vzhľadom na to, že na recenziu je k dispozícii celý priestor pod posteľou, posteľ zanechá v miestnosti veľa „vzduchu“ a svetla.

Nevýhody tohto modelu:

 • Ak je výrobok pripevnený k stene, je nainštalovaný raz a navždy. Bude nemožné pohnúť sa, pohnúť posteľou.
 • Tento dizajn vôbec nešetrí priestor. Dokonca aj pod bežnú posteľ s nohami môžete uložiť niektoré boxy, nehovoriac o posteliach s boxmi! Pod plávajúcu konštrukciu nemožno nič vkladať ani vkladať, inak sa celý efekt stratí. Dokonca aj ponožky alebo papuče pokazia obraz..
 • Inštalácia produktu je dosť náročná. Je dané uchýliť sa k pomoci profesionálov. To isté platí pre opravu postele..

Modely a materiály

Moderní výrobcovia vyrábajú veľký sortiment plávajúcich postelí. Môžu mať rôzny tvar, veľkosť a typ zapínania, vyrobené z rôznych materiálov – drevo, kov, ozdobené kožou, textilom atď.:

 • Vo forme sú najobľúbenejšie modely obdĺžnikové alebo okrúhle. Obdĺžniková posteľ je pripevnená čelom k stene alebo na oboch stranách – jedná sa o rohové lôžko. Je zaujímavé, že okrúhla posteľ môže byť aj hranatá. Za rohom postele má roh, ktorý dokonale prilieha k stene..
 • Nohy všetkých plávajúcich modelov sú starostlivo skryté. Existujú postele, ktoré majú iba jednu stredovú podperu, z ktorej lúče vyžarujú všetkými smermi. Vďaka kompetentnému návrhu je hmotnosť rovnomerne rozložená na tieto nosníky – takéto modely môžu vydržať dve osoby s hmotnosťou 140 kg. Takáto podpera môže byť posuvná, to znamená, že vám umožní nastaviť posteľ na výšku. Stáva sa, že posteľ spočíva na niekoľkých nohách – troch alebo štyroch, ale sú koncentrované bližšie k stredu, takže sú takmer neviditeľné. Pri mnohých posteliach sú nohy vyrobené z priehľadného tvrdeného skla – sú takmer neviditeľné pre oči.

Existujú modely, ktorých svetlá výška je na strane polkruhová, to znamená, že základňa lôžka je akoby zakrivená nahor. Zároveň je samotná posteľ rovnomerná.

 • Čalúnenie plávajúcej postele je rozmanité. Pretože tieto modely samy o sebe nie sú lacné, používajú sa na ne veľmi kvalitné materiály. Postele sú čalúnené hustou nábytkovou tkaninou z ekologickej a prírodnej kože. Lakonické drevené modely vôbec nemajú čalúnenie – zmestí sa do nich iba matrac a prehoz. Mnoho modelov má nárazníky, aby sa do nich matrac „ponoril“ a jeho povrch bol v jednej rovine s nárazníkmi. Prepracovanejšie modely v modernom štýle sú jednoducho dreveným „substrátom“, na ktorý je na vrch položený matrac, upevnený špeciálnymi spojovacími prvkami. Vyzerá to skvele, ak je matrac vybraný nie jednoduchý, ale veľmi vysoký, ako páperová posteľ.

 • V závislosti od ceny a výrobcu môžu byť postele vybavené rôznym zaujímavým príslušenstvom.. Takúto funkcionalitu najčastejšie dopĺňa čelo postele. Napríklad môže existovať miesto na riad, môže byť umiestnené pohodlné „vedro“ na uloženie fľaše šampanského, police, stojany atď. Existujú modely s ďalšou knihou, poličkou alebo stolom, ktoré sa zvinú do posteľ na kolesách a tvorí jeden povrch.
 • Pretože samotná posteľ je zvyčajne veľmi lakonická, dizajnéri aktívne používajú čelo postele na stelesnenie svojich fantázií.. Môže byť len drevený, čalúnený textilom, potiahnutý kožou, sklom – priestor pre predstavivosť nie je obmedzený.
 • „Lietajúci“ model nábytku je vyrobený s osvetlením alebo bez neho. Farebné žiarovky umocňujú ilúziu vznášania sa nad podlahou, vytvárajú tajomný efekt a dodávajú interiéru futurizmus. Svetlo veľmi často pomáha skrývať podpery: odvádza pozornosť od nich. LED žiarovky sú inštalované tak po obvode postele, ako aj v strede. Dokonale spĺňajú úlohu zariadenia na nočné osvetlenie – v noci sa môžete bezpečne zdvihnúť a bezpečne sa pohybovať po miestnosti.

Existuje všeobecný mýtus, že takéto postele sú nevyhnutne pripevnené k stene. Nie vždy je to tak. Niekoľko modelov má hlboko zapustené nohy, ktoré simulujú montáž na stenu, ale je to len imitácia. V skutočnosti taká posteľ, ako každá iná, stojí na vlastných podperách a vytvára ilúziu letu..

 • U obľúbených výrobcov sú také modely postelí obvykle vyrobené z masívneho dreva alebo z drevotrieskových alebo MDF dosiek.. Akcie s drevenou základňou sú samozrejme drahšie. Vonkajšia úprava MDF však neznamená vždy lacnosť a nízku kvalitu. Napríklad niekoľko modelov je založených na zváranom kovovom ráme. Tento dizajn je podľa recenzií veľmi odolný – vydrží až 500 kg. Vonku je zároveň zdobená doskami MDF rôznych farieb a vzorov..
 • Veľkosti týchto postelí sa môžu líšiť.. Ak je nábytok vyrobený na zákazku, je vyrobený podľa individuálnych mier. Hotové verzie sú zvyčajne 160 x 200 cm, 180 x 200 cm alebo 200 x 200 cm.

Štýl interiéru a neobvyklé riešenia

Nebolo by úplne správne nainštalovať taký model postele do banálneho a jednoduchého interiéru. Aby bol efekt závratný, premyslite si všetko do najmenších detailov. Nechajte spálňu, aby potešila vás a vašich blízkych. Môžeme využiť nápady profesionálnych dizajnérov, ktorí s „lietajúcimi“ posteľami neustále prichádzajú s niečím novým..

Ak sa považujete za prívrženca klasiky, neznamená to, že je pre vás takýto nábytok kontraindikovaný.. Skôr naopak, oživí a zmodernizuje váš interiér. Aby ste ju úspešne zapadli do miestnosti, budete musieť dodržiavať základné pravidlá klasického dizajnu – vytvoriť v miestnosti správnosť a symetriu. Nočné stolíky majte na oboch stranách postele. Bude vhodné dať na ne malé žiarovky; môžete ich zavesiť na steny symetricky k sebe.

Na odkladanie vecí je užitočná komoda alebo malá trojdverová skrinka. V ideálnom prípade bude zodpovedať farbe postele alebo bude z nej vyrobený z rovnakého materiálu. Okná by mali byť zdobené úhľadnými, ale skôr ťažkými závesmi. Snímače, volániky, kefy, šnúry sú prijateľné.

Samotná „plávajúca“ posteľ je najlepšie umiestnená na stenu, ktorá je umiestnená v pravom uhle k oknu. Ideálnou možnosťou by bola biela alebo béžová (v závislosti od celkovej farebnej schémy miestnosti) posteľ so zaoblenými rohmi. Nezabudnite si objednať čelo postele alebo jej imitáciu na stenu! Toto je jeden z charakteristických znakov klasického štýlu. Ak môže byť samotná posteľ extrémne jednoduchá, potom je to čelo postele, ktoré môže byť bohato zdobené štukom, zlacením, kvetinovými ozdobami alebo čalúnené drahou tkaninou..

V klasickom interiéri sa zaobídete bez osvetlenia pod posteľou. Je lepšie, ak svietia svietniky alebo sviečky.

Dizajnéri ponúkajú celkom zaujímavé riešenia pre izby vo vidieckom štýle. Tento smer samozrejme netoleruje minimalizmus, ale ak dobre premyslíte detaily, môžete získať pomerne úspešný interiér..

Posteľ pre takú posteľ musí byť vyrobená z dreva. Je žiaduce, aby bol viditeľný vzor dreva – to znamená, že by nemali byť žiadne farby, panely ani čalúnenie. Plávajúca vidiecka posteľ by mala byť priestranná drevená posteľ. Tu sú uhly prípustné – to znamená, že to môže byť rovnomerný obdĺžnik. Je dobré, ak máte drevené čelo postele, čím jednoduchšie, tým lepšie. Môže to byť jednoduchá, dobre brúsená doska alebo niekoľko tenkých pásikov zrazených k sebe..

Skromné ​​záclony, dosková podlaha s tenkými ručne vyrobenými koberčekmi, hlava trofejného zvieraťa (alebo jej imitácia) na stenu – to všetko navodí správnu náladu. Nočné stolíky je lepšie odmietnuť. Ak potrebujete úložný priestor na drobnosti, je lepšie zavesiť na stenu malú drevenú poličku..

Na dosiahnutie najlepších výsledkov v dizajne s plávajúcou posteľou môžete, samozrejme, v moderných a „studených“ štýloch, z ktorých srší prísnosť, futurizmus, priestor.

Spálňa v štýle minimalizmu je ideálna pre tých, ktorých unavuje nekonečná komunikácia v práci a chcú odísť do dôchodku. Tento smer je tiež považovaný za ideálny pre jednotlivcov..

Obvykle sa používajú 2-3 farby. Svetlé, rovnomerné steny, na rozdiel od nich – podlaha a nábytok. Úplne biela miestnosť môže mať napríklad červenú (čiernu) podlahu a posteľ rovnakej farby. Mal by to byť jediný kus nábytku v miestnosti. Nad posteľou môžete zavesiť lakonický obrázok, 1-2 svetelné zdroje jednoduchej formy.

Niekedy dizajnéri, aby „neorezali“ priestor malej miestnosti, používajú jednoduchú techniku ​​- ak sú všetky povrchy biele (steny, podlaha a strop) a posteľ je biela, vizuálne splynie so stenami. Posteľná bielizeň by mala mať kontrastnú farbu.

Pri takýchto riešeniach bude osvetlenie postele len na mieste..

Ak máte radi hi-tech, spálňu bude potrebné vyzdobiť čiernobielo, čo v ideálnom prípade doplnia lesklé, chrómové kovové detaily.. Posteľ s čiernou základňou a bielym čelom (a naopak) je perfektná. Čelo postele môže byť tiež vyrobené zo skla – bude to vyzerať mimoriadne pôsobivo. Steny môžu byť zdobené monochromatickou mestskou alebo techno krajinou. Niekoľko žiaroviek je rozhodne potrebných – stojacia lampa jednoduchého tvaru alebo futuristického dizajnu.

Remeselníkom sa podarí vlastnými rukami vyrobiť posteľ, ktorá visí nad podlahou. Ale v skutočnosti vôbec nezáleží na tom, či bola taká posteľ vyrobená nezávisle alebo bola vyrobená v továrni na nábytok. Hlavná vec je, že to zdôrazní vašu individualitu a ohromí každého, kto to vidí..

V nasledujúcom videu môžete obdivovať osvetlenie postele „v akcii“.