Nábytok

Počítačové stoly s policami

Ak neustále pracujete za počítačom alebo trávite veľa času na internete, pravdepodobne chápete, aké dôležité je vybaviť pohodlné miesto na takúto činnosť. Na dosiahnutie tohto cieľa by ste mali zvážiť nákup funkčného počítačového stola s policami. Takýto nábytok vám umožní zorganizovať si prácu čo naj ergonomickejšie a najpohodlnejšie. Informácie v tomto článku vám pomôžu rýchlo a ľahko nájsť tabuľku, ktorá je pre vás ideálna..

Zvláštnosti

Mnohí sú zvyknutí prispôsobiť počítaču čokoľvek pod povrchom: obyčajný písací stôl, jedálenský stôl alebo dokonca konferenčný stolík. Ak však na prácu používate špeciálne navrhnutý nábytok, potom bude pracovný proces oveľa jednoduchší a príjemnejší. Zvážte hlavné výhody počítačového stola s policami.

 • Úspora miesta. Je zvláštne, že tento dizajn nábytku pomáha čo najefektívnejšie využiť voľné metre štvorcové. Na rôznych miestach v miestnosti nemusíte umiestňovať žiadne príslušenstvo, pretože všetky budú uložené v špeciálne navrhnutých zásuvkách a na policiach. To je veľmi výhodné, pokiaľ ide o malé byty, v ktorých nie je možné prideliť samostatnú miestnosť pre kanceláriu. S takýmto počítačovým stolom budete mať plnohodnotný pracovný priestor..
 • Pohodlie a ergonómia. Takáto konfigurácia nábytku vám umožní čo najkompetentnejšie zorganizovať priestor. Všetky papiere a dokumenty budú na svojom mieste a vy nemusíte hľadať pero vo vedľajšej miestnosti. Veľmi často sú také konštrukcie doplnené špeciálnymi otvormi a vývodmi pre káble a drôty. Je to nevyhnutné, aby pripojenie zariadenia nespôsobovalo žiadne ťažkosti a bolo čo najpohodlnejšie..

 • Pracujte efektívnejšie. So všetkým, čo potrebujete na svojom mieste, sa môžete plne sústrediť na svoju prácu. V takom prípade budete schopní dosiahnuť svoje ciele oveľa rýchlejšie, čo je veľmi dôležité..
 • Štýlový dizajn. Počítačové stoly od moderných výrobcov nielenže úspešne plnia praktickú funkciu, ale majú aj estetický charakter. Krásny a originálny dizajn nábytku zvýrazní interiér vášho bytu a váš dobrý vkus.
 • Zdravie a Bezpečnosť. Kvalitné stoly sú spravidla navrhnuté tak, aby zohľadňovali najoptimálnejšiu polohu osoby pri práci na počítači, pretože je veľmi dôležité, aby sa držanie tela nezhoršovalo od nevhodného nábytku a vzdialenosti od obrazovky monitora k počítaču. oči užívateľa by mali byť jasne vypočítané.

Názory

Existuje niekoľko typov počítačového nábytku s policami. Líšia sa niekoľkými spôsobmi..

Typ konfigurácie

V závislosti od toho, akú pozíciu bude stôl v miestnosti zaujímať, môže byť niekoľko typov.

 • Klasický. Toto je obvyklá možnosť dizajnu s rovnou doskou, zvyčajne umiestnenou pozdĺž steny. Tento model je pozoruhodný svojou dostupnosťou, takže ho môžete ľahko nájsť v každom obchode s nábytkom. Klasické stoly sú navyše veľmi univerzálne a perfektne sa hodia do akéhokoľvek interiéru bez ohľadu na jeho štýl. Pracovnú plochu je možné doplniť výsuvnými alebo sklopnými policami, ako aj hornými otvorenými alebo uzavretými policami na kancelárske potreby, ozdobné drobnosti a čokoľvek ďalšie, čo potrebujete..

 • Uhlové. Tento typ nábytku je skutočným nálezom pre malé byty. Uhlový dizajn vám umožňuje ušetriť miesto v dome a racionálne využiť každý centimeter voľného miesta. S jeho pomocou vyplníte takzvanú „mŕtvu zónu“ v miestnosti – rohy. Takéto návrhy vyzerajú štýlovo, neobvykle a moderne..

Úspešne sa zmestia do vášho interiéru a nebudú zaberať veľa miesta, zatiaľ čo všetko, čo vám bude užitočné v procese práce, môžete ľahko umiestniť na police.

 • Polkruhový. Ak chcete niečo skutočne neobvyklé a originálne, odporúčame vám, aby ste sa vzdali starých šablón a nahradili tradičné uhlové štruktúry polkruhovým stolom. Tento typ konštrukcie vyzerá veľmi pôsobivo, pričom tento tvar vôbec neovplyvňuje funkčnosť nábytku. Pri stole bude radosť pracovať..

 • Modulárny. Pre tých, ktorí majú radi neustále zmeny a nechcú sa obmedziť na nákup jedného stola, je užitočný modulárny dizajnový model. Skladá sa z niekoľkých samostatných prvkov, ktoré je možné ľahko odstrániť a usporiadať podľa potreby. Môžu to byť nábytkové komplexy s policami na knihy, obrubníkom a ďalšími komponentmi. Kúpou jedného stola získate obrovské množstvo možností dizajnu.

Túto možnosť určite stojí za to pozrieť sa bližšie..

 • Transformátor. Táto ukážka je užitočná aj pre tých, ktorých obmedzujú zábery bytu. Dizajn predpokladá prítomnosť skladacích častí, napríklad dosku stola je možné podľa potreby sklopiť a zatvoriť alebo police je možné na požiadanie zložiť. Existuje veľa možností konfigurácie. Katalógy moderných tovární na nábytok obsahujú veľký výber modelov pre každý vkus a rozpočet..

Rozmery

Rozmery nábytku môžu byť veľmi odlišné. Konečný výber veľkosti závisí od celkovej plochy miestnosti a vašich cieľov..

Pri výbere veľkosti stola na prácu na počítači je potrebné mať na pamäti dve dôležité pravidlá:

 • Výška konštrukcie od podlahy musí byť najmenej 70 cm.
 • Hĺbka pracovnej plochy musí byť najmenej 80 cm.

Stôl, ktorý je príliš vysoký alebo príliš úzky pre počítač, môže počas prevádzky spôsobiť veľa nepríjemností. Nesprávne zvolené rozmery konštrukcie môžu navyše spôsobiť zdravotné problémy, preto buďte opatrní a zodpovední pri výbere šírky a výšky nábytku. Nezabudnite tiež na to, ako bude dizajn kombinovaný s prostredím. Pre dom s malou plochou sú optimálne malé stoly. Je žiaduce, aby mali uhlový alebo modulárny dizajn, ako sme už uviedli..

Ak ste majiteľom priestranného bytu, môžete si ľahko dovoliť polkruhový alebo rovný model akejkoľvek veľkosti.

Ako si vybrať?

Aby ste si kúpili počítačový stôl so zásuvkami, ktorý vám bude slúžiť mnoho rokov a zároveň bude spĺňať všetky vaše požiadavky, mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých parametrov. Hlavné sú uvedené nižšie.

 • Osvetlenie priestoru. Pri práci pred monitorom je veľmi dôležité udržiavať zdravé oči, takže ak vo vašej miestnosti nie je dostatok svetla, dajte prednosť modelom s dodatočným podsvietením. Jeho prítomnosť výrazne uľahčí proces práce. Okrem toho môžete pri stole pokojne študovať, aj keď je potrebné vypnúť hlavné osvetlenie v miestnosti..

 • Vlastnosti činnosti. Na aké účely je tabuľka potrebná, jej konfigurácia priamo závisí od toho. Napríklad, keď potrebujete vybaviť pracovný priestor pre študenta, je dôležité venovať osobitnú pozornosť doske. Mal by byť dostatočne veľký, aby sa v ňom dalo pohodlne vykonávať písanie. Ak potrebujete pracovať s dokumentáciou, dajte prednosť modelom s komodou, peračníkom alebo dodatočným doplnkom z knižnice. Tento dizajn vám umožní udržať vaše papiere vždy v úplnom poriadku..
 • Rozmanitosť materiálu. Dnes obchody ponúkajú obrovský výber prevedení z rôznych druhov surovín. Môže to byť rad prírodného dreva, drevotriesky, MDF, plastu alebo skla. Uvedené materiály sa líšia trvanlivosťou, nákladmi a vonkajšími charakteristikami. Napríklad masívne drevo a MDF majú podobný vzhľad, prírodné drevo je však oveľa drahšie ako syntetický analóg, zatiaľ čo životnosť prírodných surovín sa počíta v desiatkach rokov..

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, takže konečný výber závisí od vašich individuálnych preferencií a rozpočtu..

 • Možnosť dizajnu. S výberom štýlového modelu dnes nie sú žiadne problémy. V katalógoch obchodov nájdete veľký sortiment sériových modelov, ktoré sa líšia pôvodnými farebnými riešeniami a typom konfigurácie. Niekoľko firiem prijíma objednávky na výrobu počítačových stolov s policami podľa individuálnych návrhov, takže môžete ľahko získať jedinečný výrobok podľa vlastného náčrtu a rozmerov. Tento dizajn perfektne zapadne do interiéru vášho domova a bude vás tešiť mnoho rokov..
 • Výrobná spoločnosť. Kvalita hotového výrobku priamo závisí od toho, ako spoľahlivá a osvedčená bude spoločnosť, preto problému výberu výrobcu venujte dostatok času..

Pred nákupom si od predajcu vyžiadajte špeciálne certifikáty, ktoré preukazujú kvalitu tovaru. Ak je dodávateľ dobromyseľný, neodmietne sa od neho prejaviť.

Veľkosť štruktúry by mala korelovať s výškou používateľa a konfigurácia modelu závisí od vašich osobných preferencií. Dúfame, že vám uvedené tipy pomôžu rýchlo a jednoducho nájsť skutočne kvalitný dizajn, ktorý vás uspokojí po všetkých stránkach..

Možnosti interiéru

Zvážte niekoľko konkrétnych možností použitia počítačového stola s policami v interiéri.

Toto je jeden z najúspešnejších príkladov rohového stolu pre prácu s počítačom. Tento dizajn vám umožňuje racionálne rozdeliť voľný priestor v miestnosti, zatiaľ čo veľký počet políc umožňuje nájsť priestor pre všetky potrebné papiere a príslušenstvo..

Tento typ dizajnu je ideálny aj pre organizáciu pracovného priestoru. Vďaka diskrétnemu dizajnu je model univerzálny a vhodný do akéhokoľvek interiéru.

Možno je to najštýlovejší a najoriginálnejší model. Je ideálny pre moderný byt..

Informácie o tom, ako vytvoriť počítačový stôl vlastnými rukami, nájdete v nasledujúcom videu..