Nábytok

Postele bez čela postele

Pýchou každej postele je štýlové a krásne čelo postele. Čelo postele, ktoré plní praktickú funkciu ochrany steny pred oderom a výskytom mastných škvŕn, okrem iného zdobí hniezdo na spanie. Stále častejšie je však vidieť jednolôžka alebo manželské postele bez tohto prvku. Výrobcovia sa začali odkláňať od prijatých štandardov a ponúkali zákazníkom originálne modely stolárstva na spánok a relaxáciu bez ochranných dosiek. Ako sa ukázalo, v mnohých prípadoch sa taká možnosť dizajnu pre rodinnú posteľ stala odôvodneným rozhodnutím, vďaka ktorému šťastní majitelia dokázali vytvoriť pre svoju spálňu módnejšie a neobvyklejšie prostredie..

Vlastnosti a výhody

Postele bez čela postele majú množstvo výhod, vďaka ktorým je tento druh nábytku veľmi obľúbený medzi kupujúcimi, ktorí chcú svojej spálni dodať zaujímavý akcent. Hlavnou výhodou je jeho univerzálnosť. Výrobky sú vhodné do miestností s akýmkoľvek dizajnom, akýmkoľvek interiérom. Bez ohľadu na zvolený štýl-moderný, klasický, hi-tech, avantgardný alebo minimalizmus, posteľ sa bude perfektne hodiť a zdôrazní interiér.. Okrem toho bude vlastník schopný preukázať osobnú kreativitu tým, že originálne ozdobí stenu: inštaláciou stojana, zavesením krásneho panelu alebo originálnej žiarovky..

Ďalším dôležitým plusom takýchto kusov čalúneného nábytku je funkčnosť.. Takmer každá posteľ má priestranné skrinky na bielizeň, kde je možné zložiť a uložiť akékoľvek položky, čím ušetríte miesto v miestnosti. Nesmieme tiež zabúdať na zvýšenú spoľahlivosť. Pretože sú postele vyrobené z drevotriesky a MDF, ktoré sa vyznačujú svojou pevnosťou a vynikajúcimi výkonnostnými vlastnosťami, nábytok bez čela postele má vysokú odolnosť proti opotrebovaniu..

Vďaka týmto vlastnostiam vydrží správne zvolená posteľ mnoho rokov a prináša svojmu majiteľovi pozitívne emócie..

Medzi nesporné výhody tiež patrí:

 • možnosť získať exkluzívnu posteľ. Objednaním čelo postele oddelene v dielni, vyrobením vlastnou rukou alebo jednoducho nádherným zdobením steny nad posteľou sa spálňa premení na originálne a jedinečné miesto, kde bude príjemné byť, odpočívať a spať. Exkluzívny interiér nie je príliš lacný;
 • kompaktná veľkosť – postele bez operadiel sú zvyčajne o niečo menšie ako štandardné možnosti, čo ich robí veľmi obľúbenými pre majiteľov malých bytov. Existujú modely s rozmermi 160×200 cm, 120×200 cm; posteľ je možné vyrobiť aj na objednávku uvedením potrebných parametrov kapitánovi;
 • všestrannosť umiestnenie – drevená posteľ bez čela môže stáť pri stene v dĺžke aj šírke.

Odrody

Postele bez čela sa líšia nielen vzhľadom na štandardné miesta na spanie, ale líšia sa aj navzájom. Existuje niekoľko možností pre tieto kusy nábytku:

 • slepý box – často ho vidieť v hoteloch a hostincoch. Jedná sa o rám s bokmi, ktoré držia matrac, čalúnený látkou;
 • box s pružinami je box s pružinami alebo pružinovým blokom, môže byť použitý s matracom alebo bez neho;
 • posteľ s ortopedickou mriežkou – posteľný box je vyrobený z laminovanej drevotriesky, prírodného dreva;
 • posteľ so zdvíhacím zariadením – rám spacieho lôžka je vyrobený z laminovanej drevotriesky, dreva, je možné čalúniť látkou. Obvykle sa dodáva s úložnými boxmi na osobné veci.

Ako si vybrať?

Pred kúpou postele bez čela postele musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Veľkosť. Tento faktor závisí od plochy miestnosti a počtu ľudí, ktorí v nej budú spať. Manželská posteľ bez čela má šírku 160 cm a dĺžku 200 cm. Jedna a pol verzia má parametre 120 x 190-200 cm. Menšie modely môžu mať rozmery 80 x 120 cm.
 • Materiál. Najkvalitnejšia a nepopierateľne krásna posteľ je drevená. Cena takýchto výrobkov je však rádovo vyššia ako miesta na spanie vyrobené z drevotriesky, MDF. Postele môžu byť tiež kovové. Náklady na tieto sú tiež dosť vysoké. Drevotrieska a MDF sú z hľadiska pomeru ceny a kvality najvhodnejšie.
 • Dokončovanie. Najpraktickejšou povrchovou úpravou čalúneného nábytku je žakár. Existujú aj modely vyrobené z pravej kože a umelých, tretia možnosť je cenovo prijateľnejšia.
 • Noha. Postele, ktoré nemajú čelo postele, pôsobia štýlovejšie, keď nie sú na nohách. Navyše sú spoľahlivejšie, pretože chýbajúci prvok sa nemôže zlomiť ani spadnúť. Ak chcete vybrať optimálnu výšku produktu, musíte na neho sedieť a sklopiť nohy na podlahu. Celé chodidlo by malo sebavedomo stáť na podlahovej krytine a človek by mal byť v tejto polohe pohodlný a pohodlný..
 • Základňa. Za najkvalitnejšie lamely sa považujú elastické, ale zároveň pevné materiály. Napríklad najlepšie možnosti pre nábytok sú breza, buk, jaseň. Mali by byť od seba vo vzdialenosti 2,5-10 cm..

Dizajnové nápady

Čelo postele nie je ani zďaleka nevyhnutné. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môžete vytvoriť krásnu a originálnu posteľ, ktorá nemá také detaily ako čelo postele:

 • Stena. Umiestnením postele „hlavou“ k stene potreba záhlavia sama zmizne.
 • Dekoračné vankúše. Vynikajúca možnosť pre tých, ktorí sa nechcú oprieť o prázdnu stenu alebo sa boja zničiť dekoratívny náter. Jediným negatívom je, že s posteľou sa nedá hýbať, pretože budete musieť vankúše odstrániť a znova zavesiť na nové miesto..
 • Obrázok alebo panel. Ak nie je potrebná podpora, stačí ozdobiť stenu krásnymi modulárnymi obrázkami..

 • Nástenné svietniky, žiarovky. Zariadenia umelého osvetlenia doplnia interiér a vyzdobia priestor nad posteľou, čím všetku pozornosť prenesú na vás. Absenciu čelo postele si nikto nevšimne.
 • Stenu za posteľou je možné ozdobiť v samostatnej výraznej farbe.
 • Nainštalovaný panel od podlahy až po samotný strop bude odvádzať pozornosť od chýbajúceho chrbta. Výška panelu je určená iba vkusom a prianím majiteľa priestorov..
 • Regály a výklenky. Priestor za posteľou je možné dobre využiť. Ako čelo postele môžete vytvoriť police na uloženie rôznych vecí..

 • Prístrešky ozdobí posteľ a skryje neprítomnosť chrbta pred očami. Výška závisí od majiteľa domácnosti.
 • Obrazovka. Ak ho použijete ako čelo postele, a nie ako ozdobný prvok, môžete dosiahnuť efektívnejší výsledok. Táto možnosť je obzvlášť vhodná v byte zariadenom v orientálnom štýle..
 • Drevo. Staré dvere, dosky, okenice, akékoľvek drevené výrobky, ktoré sa z nejakého dôvodu stali nepotrebnými. Ošarpaná staroba je opäť v móde, najmä ak ju skombinujete s interiérom v štýle Provence, Shabby chic, Country.

 • Zrkadlo. Nie každý si trúfne zavesiť na čelo postele zrkadlo, ale odvážlivci budú odmenení. Taký prvok, akým je čelo postele, zvýrazní posteľ, bude na ňu klásť dôraz a vzbudí skutočný záujem..
 • Ak vám finančné prostriedky neumožňujú postaviť niečo veľkolepé namiesto čela postele, môžete tento problém vyriešiť pomocou improvizovaných prostriedkov. Hlavnou vecou je inšpirácia a túžba premeniť svoj vlastný domov. Knihy, bambusová palica, drevené lamely môžu slúžiť ako originálne čelo postele. V každom obchode so šetrnosťou je zaujímavá drobnosť, ktorú je možné úspešne transformovať vo váš vlastný prospech..
 • Závesný koberec. Mnohí si budú myslieť, že je to relikt minulosti, ale pripevnenie moderného mäkkého závesného koberca na čelo postele môže spestriť vašu spálňu. Štandardný koberec s rozmermi 150 x 200 cm je ideálny pre jeden a pol metrový matrac. Bavlnený koberec v indickom štýle bude svetlou ozdobou spálne vďaka svojej jemnosti a vzdušnosti..

Recenzie

Postele bez čela sa predávajú oveľa menej často ako spacie postele s bočnicami, a hlavným dôvodom je strach kupujúcich zo zafarbenia stien. A skutočne, ako svedčia svedectvá, ak je posteľ hneď pri stene, na tapete sa na krátky čas objavia mastné stopy. Mnoho ľudí rieši tento problém pomocou vankúšov a potom nevzniknú žiadne sťažnosti..

Majitelia postele bez čela, ktorí pôvodne hrali nedostatok dosiek, sú s nákupom spokojní – hovoria, že ich rodinná posteľ je hlavným vrcholom miestnosti, závisťou hostí..

Ako inak si môžete vyzdobiť čelo postele, sa dozviete v nasledujúcom videu.