Nábytok

Rohové sklenené počítačové stolíky

V dnešnej dobe je ťažké nájsť dom alebo byt, kde by ľudia nepoužívali počítač. Musíte to však niekde nájsť. Trh s nábytkom ponúka široký sortiment rohových sklenených počítačových stolov, ktoré vyhovujú najrozmanitejším štýlom interiérov. Jedná sa o veľmi obľúbené modely medzi kupujúcimi, ktoré sa môžu stať vrcholom pracoviska. Dozviete sa viac o tom, ako si ich vybrať, na čo si zároveň dať pozor..

Čo to je?

Sklenený nábytok už dávno nie je považovaný za niečo nedostupné, dokonca si to môže dovoliť aj bežný občan. Rohový sklenený počítačový stôl je stabilná konštrukcia z odolného skla. V niektorých prípadoch takéto kusy nábytku obsahujú rôzne kovové časti..

Takýto nábytok je ideálny, ak je potrebné ušetriť miesto a vytvoriť pohodlný pracovný priestor. Televízor je niekedy umiestnený na sklenených rohových stoloch, ale je veľmi dôležité, aby nebol príliš veľký – napriek tomu, že dizajn takéhoto nábytku je považovaný za celkom stabilný..

Výhody a nevýhody

Ak neviete, či potrebujete kúpiť tento druh nábytku, mali by ste tomu venovať pozornosť nasledujúce pozitívne a negatívne aspekty:

 • Rohové sklenené stolíky zaberajú v miestnosti minimum miesta, čo znamená, že sú ideálne aj do malých priestorov.
 • Akýkoľvek priehľadný povrch vždy vyzerá ľahko a nedráždi oči. Vďaka tomu bude miestnosť, v ktorej bude sklenený stôl umiestnený, pôsobiť pohodlnejšie a svetlejšie..
 • Rohový sklenený stôl pre počítač alebo prenosný počítač bude perfektne ladiť s modernými štýlmi. Takýto nábytok bude vyzerať najvýhodnejšie v technickom štýle, štýloch špičkových technológií a minimalizmu, ako aj v niektorých ďalších..

 • Vzhľadom na to, že na výrobu takýchto tabuliek sa používa spoľahlivé sklo, v priebehu času tieto výrobky nestratia svoj pôvodný vzhľad, nezhoršujú sa a vyzerajú veľmi dobre..
 • Dnes nájdete veľké množstvo rohových modelov z tónovaného skla alebo skla s rôznymi ozdobnými rytinami a tieto výrobky sa predávajú za celkom dostupné ceny..
 • Mnoho dizajnérov a dekoratérov považuje akýkoľvek sklenený nábytok za znak prosperity, pretože sklenený nábytok vždy vyzerá draho a krehko..
 • Je veľmi dôležité vedieť, že pri vytváraní takýchto tabuliek sa používa spoľahlivé sklo, ktoré je odolné voči nárazom.

 • K malej nevýhode tohto druhu nábytku patrí nasledovné: pretože je vyrobený zo skla, povrch je studený, pretože tento materiál má vysokú tepelnú vodivosť. To však vôbec nie je dôvod na to, aby ste si nekúpili sklenený nábytok na pracovisko..
 • Sklo je perfektne vyčistené, ale pri práci s rovnakým počítačom môžu na takom stole zostať výtlačky. O takýto nábytok bude potrebné pravidelne starať..
 • Rohové modely sa často nemôžu pochváliť veľkým počtom políc na ukladanie rôznych dôležitých vecí. Ak hľadáte veľmi univerzálny stôl, je lepšie zvoliť iný model. Sklenené rohové stolíky sú väčšinou minimalistické a neobsahujú nič nadbytočné.

Rozmanitosť modelov

Rohový model počítačového stola zo skla ľahko prinesie novinku do každej miestnosti, hlavnou vecou je správne vybrať a nainštalovať taký nábytok.

Sklenené počítačové stolíky určené na umiestnenie v rohu miestnosti sú nasledujúcich typov:

 • Stacionárne. Takýto stôl spočíva na špeciálnych nohách a málokedy sa pohybuje..
 • Konzolové. Tento stôl nie je podopretý na podlahe, pretože je pripevnený k stene.
 • Mobilné. Známa odroda stola. Takýto nábytok má špeciálne valčeky na pohyb.

Malé zásuvky a police sa používajú ako ďalšie časti rohového stolu, ale často ich je veľmi málo..

Stôl môže byť vyrobený z:

 • Číre sklo. Táto možnosť je považovaná za klasickú a je veľmi obľúbená..
 • Matt. Ideálne pre malé kancelárie.
 • Farebné tabuľky nie sú také bežné ako predchádzajúce dve možnosti, ale môžu vyzerať futuristicky. Takéto výrobky sú ideálne pre kreatívnych ľudí..
 • Stoly z čierneho skla vyzerať veľmi solídne a stav. Rohové modely je často možné kúpiť iba na požiadanie.

Kde kúpiť?

Je potrebné vybrať rohový počítačový stôl na základe vašich preferencií. Nezabudnite na harmonickú kombináciu takéhoto nábytku s celým interiérom. Je lepšie kúpiť rohové stoly v špecializovaných predajniach nábytku a salónoch. Odporúčame ich preskúmať a objasniť všetky podrobnosti, pretože výber na internete môže byť dosť ťažký.

Náklady na takýto stôl budú ovplyvnené jeho tvarom, kvalitou skla, farbou a dizajnom, ako aj použitím iných materiálov pri jeho výrobe – napríklad kovu pre nohy..

Sklenený počítačový stôl nesklame a vydrží roky. Ochranné známky pre nábytok ponúkajú tieto stoly za rozumné ceny. Môžete si kúpiť modely od 5 do 15 tisíc rubľov, niekedy drahšie. Veľa bude závisieť aj od výrobcu..

Mnoho odborníkov odporúča venovať pozornosť domácemu nábytku, pretože sa domnievajú, že ruské stoly a iné výrobky nie sú horšie ako európske. Moderný domáci trh ponúka veľa možností pre rohové stolíky zo skla – pre každý vkus a peňaženku kupujúceho.

Ak si nie ste istí, či je takýto stôl vhodný na organizáciu vášho pracoviska alebo kancelárie, kontaktujte profesionálneho dizajnéra. Dnes sú služby takýchto špecialistov dosť lacné..

Prehľad sklenených stolíkov k počítaču si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.