Nábytok

Sklenené stolíky z Ikea

Sklenené stolíky z Ikea

Sklenený stôl Ikea je skvelým doplnkom takmer do každej miestnosti. Takýto nábytok má výhody aj nevýhody. Stojí za to hovoriť o nich oddelene, aby ste sami pochopili, či stojí za to urobiť takýto nákup. Z tohto článku sa dozviete všetky potrebné informácie.

Zvláštnosti

Medzi výrobkami tejto značky nájdete mnoho kvalitných výrobkov pre každý vkus a za každú cenu. Sklenené stolíky sú vhodné na zdobenie kuchyne, obývačky a dokonca aj spálne. V sortimente holandskej spoločnosti nájdete klasické stoly, jedálenské stoly a nízke stolíky do obývačky..

Stôl so sklenenou doskou nezaberá takmer žiadne miesto a dodáva miestnosti ľahkosť a vzdušnosť. Vďaka svojim neutrálnym farbám sa výrobok perfektne hodí do interiéru bez ohľadu na to, aká farebná schéma v miestnosti prevláda. Sklenenú dosku stola spravidla dopĺňajú pevné kovové nohy. To je od tejto tabuľky veľmi praktické sa ľahko zmestí do dizajnu high-tech miestnosti.

K výhodám sklenených stolov patrí skutočnosť, že oni sú dosť lacné. To znamená, že takmer každý si môže dovoliť taký štýlový doplnok do interiéru. Okrem toho je na väčšinu predávaných výrobkov poskytovaná záruka. To znamená, že ak po nákupe zistíte nejaký druh chyby, stôl bude ľahko vymenený za rovnaký, iba vysoko kvalitný.

Existuje veľa štylisticky odlišných možností. Okrem jednoduchých priehľadných tabuliek existujú aj modely zdobené fotografickou tlačou, vynikajúcou maľbou alebo inými ozdobnými prvkami. Vďaka tomu si môžete vybrať nábytok, ktorý vyhovuje všetkým štýlom..

Mimochodom, veľa ľudí si myslí, že sklenené stoly sú skôr krátkodobými výrobkami. Kvalitná povrchová úprava vám však umožňuje predĺžiť jej životnosť. Sklenený povrch stolu je navyše chránený aj pred teplom. Takže sklenený stôl môžu byť dokonca inštalované v kuchyni.

Takýto štýlový nábytok má však svoje nevýhody. Najdôležitejšou z nich je nadmerná jednoduchosť. Pre štýl minimalizmu je to samozrejme dobré, ale mnohým ľuďom sa to jednoducho nepáči. Dizajnéri preto odporúčajú vybrať si takéto stoly, aby ste ich mohli nainštalovať do high-tech alebo modernej miestnosti..

Tiež sklenený povrch stola vyžaduje neustálu údržbu. To znamená, že po celú dobu budete potrebovať sklo utierať od drobkov, prachu, odtlačkov a stôp hrnčekov. Na pozadí priehľadného skla je to všetko veľmi nápadné a výrazne to kazí nielen vzhľad samotného stola, ale aj miestnosť, ktorá sa okamžite zdá byť neupravená.

Vždy teda musíte mať pri stole mäkkú handričku, aby ste odstránili všetky najmenšie nečistoty..

Odrody

V sortimente tejto značky je veľa rôznych tabuliek. Ich tvar a ďalšie vlastnosti závisia od účelu, na ktorý sa nábytok používa. Pozrime sa na hlavné typy sklenených stolov.

Stolovanie

Sú najhmotnejšie a najširšie. K takémuto stolu sa spravidla schádza veľký počet ľudí, takže nábytok musí byť pevný, aby odolal váhe tých, ktorí sa opierajú o dosku a jedlo kladené na jeho povrch. Jedálenské stoly sa zvyčajne kupujú kompletné so stoličkami, ktoré zodpovedajú štýlu, takže všetky detaily interiéru sú navzájom bezprostredne kombinované..

Kuchyňa

Kuchynské stoly sú navrhnuté tak pre veľké miestnosti, ako aj pre kompaktné priestory. V závislosti od veľkosti miestnosti stojí za výber buď veľký stôl, kde môžete bezpečne usporiadať všetky potrebné jedlá a prispôsobiť ho ako jedálenský stôl, alebo malý rohový výrobok, ktorý nezaberá veľa miesta.

Dobrou možnosťou v tomto prípade je a stolový transformátor. Jedná sa o dlho známy model, ktorý v zloženom stave nezaberá veľa miesta, ale v prípade potreby sa rozloží a zdvojnásobí.

Môžete ho teda použiť na varenie, hostenie alebo organizovanie rodinných večerí..

Časopis

Tento typ stolov je nielen funkčným doplnkom miestnosti, ale aj štýlovou ozdobou. Biele alebo kovové telo a úhľadné nízke nohy dokonale dopĺňajú sklenenú základňu stolovej dosky.

Písané

Pracovný kútik môže tiež vyzerať štýlovo a mať neobvyklý sklenený povrch. V miestnosti moderného teenagera a dokonca aj dospelého pracujúceho z domu bude také štýlové riešenie vyzerať veľmi cool. Stôl je možné doplniť masívnym kreslom na kolieskach a krásnymi dekoratívnymi prvkami, napríklad modernou lampou a vázou s kvetmi..

Tieto základné typy tabuliek je spravidla možné zamieňať. Hlavnou vecou je vedieť si vybrať vhodný produkt a doplniť ho iným, nie menej kvalitným nábytkom..

Ako si vybrať?

Výber skleneného kusu nábytku nie je náročná úloha. Výrobky z Ikea sú vysoko kvalitné, takže si nemusíte dávať pozor na hľadanie drobných nedostatkov.

Vzhľad nábytku hrá pri kúpe dôležitú úlohu. Zvážte dizajnové vlastnosti vašej miestnosti a pokúste sa vybrať stôl tak, aby sa najviac organicky hodil do vášho interiéru.

Aby ste to urobili, musíte starostlivo vypočítať parametre tabuľky a určiť, aké rozmery nábytku sú pre túto miestnosť najvhodnejšie.. Stôl by nemal zaberať príliš veľa miesta dokonca aj s rozloženými stoličkami. Ak je teda vaša izba príliš malá, pozrite sa radšej na všetky druhy transformátorov..

Ako vidíte, sklenené výrobky tejto značky sú vynikajúcim štylistickým riešením pre výzdobu moderného bytu..

Vyberte si správnu možnosť, objednajte si ju alebo si ju kúpte v najbližšom obchode a sami uvidíte, že je to skutočne dobrá voľba..

Prehľad štýlového stolíka od Ikea s 3D osvetlením nájdete v nasledujúcom videu.