Nábytok

Skrine okolo dverí

Skrine okolo dverí

Moderný nábytok sa v dnešnej dobe v mnohom líši od klasického dizajnu. V malých bytoch rôzneho rozloženia musíte často ušetriť každý meter štvorcový. Nábytok určený na ukladanie rôznych vecí – komody, šatníky, skrine, šatníky, je umiestnený všade – pod posteľou, stolíkom, do úvahy sa berú takmer všetky voľné roviny a rohy. Veľmi obľúbenou možnosťou je umiestnenie skrinky okolo dverí miestnosti. Túto malú plochu priestoru pri dverách je možné priaznivo vyzdobiť, ak je správne zvolená príslušná štruktúra..

Zvláštnosti

Dizajn takého nábytku je doslova zlúčený s dverami a rovinou steny, vyzerá veľmi krásne a originálne a pri správnom plánovaní je vhodný na umiestnenie veľkého počtu vecí.

Šatníková skriňa rámujúca otvor dobre zapadne do interiéru kuchyne, chodby, spálne, miestnosti pre deti.

Existujú rôzne modely s medziposchodiami, policami, zásuvkami rôznych veľkostí, ktoré vám umožňujú uložiť vešiaky s oblečením a inými vecami, ako aj domáce spotrebiče a interiérové ​​položky. V závislosti od výberu majiteľa môže byť šatník vyrobený tak nenápadne, ako je to možné, alebo naopak, môže to byť hlavná ozdoba miestnosti..

Tento typ konštrukcie by mal byť uprednostnený, ak sú v interiéri prítomné nasledujúce faktory:

 • nedostatok iného voľného miesta v miestnosti;
 • rozloženie miestnosti sa líši od obvyklého, čo znemožňuje umiestnenie štandardného nábytku;
 • prítomnosť výklenkov;
 • dizajn vybranej skrinky nie je vhodný na umiestnenie pozdĺž stien;
 • Chcem vizuálne vyprázdniť väčšinu miestnosti.

Dvere takýchto skriniek môžu byť posuvné alebo krídlové. Posuvné dvere majú viac tvarov a povrchových úprav. Možnosť hojdačky je najčastejšie oveľa lacnejšia ako posuvné modely, pričom poskytuje najväčší prístup k vnútornému obsahu skrinky.

Je potrebné zvoliť správnu farbu nábytku a kombináciu materiálov.. Fasády je možné zrkadliť, čo pomôže vyhnúť sa pocitu objemnosti, ak je miestnosť veľmi malá.

Skrine s medziposchodím môžu mať niekoľko zásuviek, často sú prelepené rovnakou tapetou ako steny miestnosti. Dverová skrinka môže mať dĺžku niekoľko metrov. Čím je tento údaj väčší, tým je priestornejší..

Výhody

Takéto konštrukcie majú mnoho výhod:

 • Schopnosť používať vysoké výšky (až po strop).
 • Dostatočne veľká hĺbka, vďaka čomu je táto skrinka priestranná;
 • Možnosť rozdelenia priestoru na zóny – pre vešiaky s oblečením na vešiakoch, boxy a tašky s obuvou, pre domáce spotrebiče, uzavreté police a zásuvky s vecami;
 • Prítomnosť medziposchodí vám umožňuje umiestniť veľké položky – deky, kufre, vankúše, sezónne vrchné oblečenie atď..

Šatník, ktorý najčastejšie zaberá prázdny priestor vedľa dverí, umožňuje najracionálnejšie miesto nábytku v miestnosti. Voľný priestor na stene pri dverách je možné využiť aj na uvoľnenie hlavného priestoru v spálni..

Pri vstupe do miestnosti zostane šatník vizuálne vzadu, čím sa zvýši plocha hlavnej časti miestnosti.

Pri výbere tohto typu skrinky by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim nuansám:

 • Skrinka musí nevyhnutne zodpovedať tvaru steny.;
 • Hĺbka skrinky musí zodpovedať veľkosti otvoru vo dverách aby pri otváraní dverí samotné nepresahovalo skrinku;
 • Je lepšie vybrať si nábytok okolo dverí z rovnakých materiálov. (alebo obsahujú podobné prvky dekorácie), z ktorých sú samotné dvere vyrobené v podobnom štýle pre vizuálnu jednotu a harmóniu vnímania. Napríklad farebný plast s klasickým dreveným materiálom k sebe nie vždy ladí;
 • Z dôvodu bezpečnosti konštrukcie musia byť všetky časti nábytku dobre upevnené. na svojich miestach, pretože dvere sú jedným z najpriechodnejších miest v dome, pád a oddelenie častí konštrukcie sú úplne neprijateľné;
 • Hĺbka políc v závislosti od účelu musí byť primeraná: pre knihy sú možné úzke možnosti, pre objemnejšie veci – hlboké (zvyčajne 60 cm, ale na požiadanie zákazníka sú možné aj iné veľkosti);
 • Medzery medzi policami sa môžu líšiť, dizajn môže byť asymetrický;
 • Dvere sa musia dať otvoriť v uhle najmenej 90 stupňov, inak bude používanie takejto úložnej skrinky nepohodlné.

Ak je okolo steny okolo dverí veľmi málo miesta, môžete umiestniť stojan v tvare U, ktorý dokonale ozdobí miestnosť.

Konštrukcia a výzdoba

Možnosti dizajnu používané pri výrobe takéhoto nábytku:

 • dvere úplne chýbajú;
 • dvere sú tupo zatvorené;
 • vyrobené z kompozitných materiálov;
 • fasády sú zdobené vitrážami, zrkadlami alebo sklom. Veľké zrkadlá robia miestnosť jasnejšou a vizuálne rozširujú priestor malej miestnosti. Alebo sa môžete rozhodnúť striedať profil s časťami zrkadla vo forme geometrických tvarov alebo vzoru;
 • povrch je dokončený farebným tónovaným sklom alebo v lacnejších modeloch jednoducho prelepený priesvitným farebným filmom;
 • fotografická tlač rôznych kresieb sa používa pomocou špeciálnej technológie;
 • v rámci textilnej alebo drevenej prútenej textílie;
 • prelamovaný povrch zdobený rezbami.

Dvere skrinky sa teda môžu samy stať ozdobou interiéru, všetko závisí od vkusu a predstavivosti majiteľa..

V miestnostiach na rôzne účely sa obsah takejto skrinky môže líšiť..

V dizajne kuchyne môžete do takejto skrinky pôvodne umiestniť riad.. Figuríny, boxy, dekoratívne vázy a ďalšie dekorácie do obývačky budú dobre vyzerať na otvorených policiach. Pripusťme možnosť miešania otvorených políc a zatvorených zásuviek.

V detskej izbe by bolo vhodné umiestniť na poličky v takejto skrinke hračky, knihy, detské kresby, športové potreby. V takom prípade musíte vybrať veľkosť a výšku nábytku pre výšku dieťaťa, aby sa ľahko dostalo na police. Výhodou bude absencia ostrých vyčnievajúcich častí nábytku, čo je nepochybne veľmi dôležité vo vzťahu k bezpečnosti miesta pre hry a odpočinku dieťaťa..

Bude zaujímavé vyzdobiť dvere ako tajnú miestnosť.. Navonok bude pripomínať obyčajnú skriňu s policami, aby outsider nemohol hádať, že za dverami je ďalšia miestnosť. Môžete si teda zariadiť napríklad špajzu..

Nevýhodami tohto dizajnu skrinky bude nemožnosť premiestnenia na iné miesto – to bude vyžadovať úplnú demontáž. Pokiaľ ide o náklady, táto verzia skrinky stojí zákazníka menej ako súčet samostatnej skrinky, šmýkačky, obrubníka, mnohých políc a regálov. Je len potrebné správne vybrať rozmery výrobku, materiál na výrobu a prísť so zaujímavým dizajnom.

V nasledujúcom videu môžete vidieť ešte viac možností pre skrinky okolo dverí..