Nábytok

Skrine okolo okna

Moderné dizajnové riešenia prekvapujú svojou praktickosťou a originalitou. Šetria priestor, dodávajú jednoduchým veciam funkčnosť a pôsobia veľkolepo a neobvykle. Šatník okolo okna – taký dizajn v nedávnej minulosti by bol považovaný za zlé správanie alebo za dosť zvláštny krok. Dnes je takáto preregistrácia niekedy dokonca nevyhnutným riešením..

V našej dobe hojnosti a konzumácie sa veľa vecí, ktoré nepoužívame, z času na čas zozbiera v akejkoľvek rodine. Škoda ho vyhodiť, je nepohodlné ho dať, a tak ležia a čakajú v krídlach. Práve v tomto prípade bude stena s oknom, ktorá sa zázračne zmenila na šatník, v interiéri nenahraditeľnou spásou.. Odľahčí priestor, vytvorí pohodlie, pohodu a poriadok.. Neobvyklosť takéhoto rozhodnutia sa potvrdí v nadšenom prekvapení vašej rodiny a tých, ktorí prídu na návštevu..

Zvláštnosti

Nedostatok metrov štvorcových je bežným problémom malých bytov, takže niekedy musíte byť prefíkaní, v tom najlepšom zmysle slova. Niekedy je ťažké vizuálne roztiahnuť úzku miestnosť, ale dnes existuje jednoduché a veľmi pohodlné riešenie tohto problému. Šatník okolo okna je vhodný do spálne, detskej izby a dokonca aj do obývačky..

Tento dizajn je ideálny pre tých, ktorí nemajú radi záclony, ktoré mimochodom dodávajú miestnosti prirodzené slnečné svetlo..

Priestor pod oknom je možné využiť aj so ziskom – na výrobu útulnej pódiovej postele alebo pracovného stola. Ak hovoríme o ťažkostiach, potom pri vytváraní takého interiéru sa musíte uistiť, že teplo z batérie prúdi voľne do miestnosti. Možno je to jediné mínus, ktoré je v našej dobe veľmi ľahko vyriešiteľné, ale vo všeobecnosti má okenná skrinka oveľa viac plusov..

Samozrejme, v prvom rade by mal byť šatník harmonicky zapadne do celkového štýlu vášho domova alebo miestnosti. Je lepšie zvoliť svetlú farbu nábytku – miestnosť bude tak ľahšia a pohodlnejšia. Ak hovoríme o funkčnosti, môže to byť buď šatňa, knižnica, alebo len šatník na malé domáce potreby. Samotná konštrukcia môže byť police, regály alebo dvere so sklenenými prvkami alebo všetky dohromady. Takéto riešenie s rôznymi prvkami dokáže z okna urobiť skutočný klenot vášho domova..

V detskej izbe

Vhodne vybavená detská izba umožní dieťaťu harmonicky sa rozvíjať a užitočne tráviť voľný čas. Je veľmi dôležité, aby deti mali voľný priestor na hranie, takže ozdobenie priestoru okolo okna šatníkom bude zaujímavé a ergonomické riešenie. Pre detské izby bude spravidla ideálne definovať miesto pod oknom pre pracovný priestor. Tento dizajn môže byť prezentovaný v rôznych farbách..

Toto nastavenie dokonale šetrí priestor, vytvára útulnosť a umožňuje vám prakticky umiestniť všetky detské veci..

Knižnica do skrine

Pre tých, ktorí radi trávia voľný čas s knihou, je rámovanie okolo okna ideálnou možnosťou. Tento dizajn je možné umiestniť tak do obývačky, ako aj do spálne. Domáca knižnica nezaberie veľa miesta a vaše obľúbené knihy budú vždy po ruke. Zrieďte poličky na knihy fotorámčekmi a suvenírmi, aby bola vaša skriňa ešte zaujímavejšia a atraktívnejšia. Ďalším skvelým nápadom je spojiť knižnicu so šatníkom.

V spálni

V spálni trávime veľa času, takže každý chce, aby v nej bola atmosféra útulná. Šatníková skriňa okolo okna spálne vám pomôže maximálne využiť priestor na spanie a relaxáciu. V tomto prípade môže byť sedadlo k oknu použité ako šatník alebo iná skriňa. Ak to rozmery okna umožňujú, miesto pozdĺž okna je možné použiť pod malú pohovku alebo ako mini zónu pre počítačový stôl. V okennom otvore môžete vytvoriť zaujímavý dizajn, ktorý bude zodpovedať štýlu celej miestnosti.

V obývacej izbe

Obývacia izba je najdôležitejšou miestnosťou v dome, pretože sa tu konajú oslavy a jednoducho prijímanie hostí. Zarámovanie okna alebo dvoch okien so šatníkom je neobvyklý a efektívny nápad, ktorý oceníte. Regály s knihami, doplnkami a ďalšími obľúbenými vecami, ktoré zahrejú vašu dušu, budú v hale pôsobiť organicky. Na pozadí takejto steny vyzerajú pohovky, kreslá a ďalšie kusy nábytku veľmi pôsobivo..

Zvyšok priestoru uvoľneného podľa tohto princípu je možné využiť čo najfunkčnejšie..

V kuchyni

Kuchyňa je dôležitým miestom pre každú domácnosť, v ktorej chcete všetko využívať s úžitkom a pohodlím. Ale pre kuchyňu existujú originálne riešenia na zdobenie priestoru v blízkosti okna policami alebo skrinkami. Takáto skrinka by spravidla nemala byť objemná a už by nemala plniť estetickú funkciu. Správny výber odtieňa vám umožní priestor vizuálne modelovať. Samotný parapet je možné použiť ako miesto pod doskou.

Ako zariadiť?

Myšlienka vyrobiť si šatník okolo okna sa najčastejšie vyskytuje vo fáze renovácie. Z mnohých možností sa rozhoduje, či to bude skrinka zabudovaná do steny alebo skriňová. Vytvorí sa dizajn a pre výrobok sa vykonajú potrebné merania. Osobitná pozornosť by sa mala venovať pravidlám prevádzky vykurovania a voľného vetrania získaného z okna. Zvyčajná stena sa tak zmení na útulný a organizovaný kútik..

Štýl vášho budúceho šatníka vám povie celkový interiér vášho bytu alebo vašej postavy.. Treba poznamenať, že v spálni by ste nemali vyberať objemné výrobky., pretože tu by mal prevládať duch mieru. Detské izby milujú rôzne farby, takže čím je miestnosť jasnejšia, tým bude pre dieťa zaujímavejšia. Obývacia izba umožňuje, ako sa hovorí, „rozptýliť sa v plnom rozsahu“, takže v nej môžete stelesniť tie najtrúfalejšie nápady. Kuchyňa miluje poriadok a funkčnosť, preto stojí za to dodržiavať tento princíp..

Dôležité nuansy

Snáď vás nasledujúci výber návrhov pre oblasť okolo okna inšpiruje a napovie, akým smerom sa pohnúť. V závislosti od toho, v ktorej miestnosti budete tento nápad implementovať, mali by ste zvážiť niekoľko nuancií:

  • Skriňa okolo okna, ktorá bude zodpovedať farbe stien, bude veľmi mimoriadnym riešením, ktoré dodá vašej miestnosti nielen veľkoleposť, ale aj tajomstvo;
  • Rafinované stĺpové skrine po stranách okna spôsobia, že stropy budú vizuálne vyššie a budú vyzerať ako architektonické dekorácie;
  • Ak sú skrinky okolo okna doplnené rovnakými policami v miestnosti, potom to vyzerá ako druh súboru v jednom štýlovom riešení;
  • Vstavaná pohovka alebo stôl v kombinácii so šatníkom okolo okna môže vytvoriť úžasnú kanceláriu alebo čitateľský kútik;
  • Nenechajte sa uniesť hĺbkou skrinky, pretože veľká kapacita veľmi kradne vzácne metre;

  • Ak to umožňujú metre štvorcové, môžete si vyrobiť skriňu vo forme skráteného písmena „P“, kde výčnelky smerujú k susedným stenám;
  • Interiér vyzerá veľmi zaujímavo, v ktorom je okno okolo skrinky kombinované so vstavaným nábytkom;
  • Dávajte pozor na princíp zrkadlenia. Ak je okno v miestnosti oproti dverám, potom môže byť stena okolo dverí ozdobená rovnakou skrinkou alebo policami;
  • Ak váhate, či získať štandardnú šatníkovú skriňu, možno vám bude vyhovovať mini skriňa alebo police. Bude možné do nej umiestniť suveníry a fotorámčeky.

Okno môže do domu prepúšťať nielen slnečné svetlo. Môže to byť užitočný a dokonca veľmi zaujímavý dekoratívny predmet. Dnes, v dobe pokročilých technológií, si môžete dovoliť najtrúfalejšie nápady pri navrhovaní bytového priestoru..

Preto, ak ste o takom rozhodnutí premýšľali, možno je načase ho oživiť.!

Tieto a ďalšie nápady na umiestnenie skrinky okolo okna nájdete v nasledujúcom videu..