Nábytok

Vysoké manželské postele

Vysoká posteľ je odvážne rozhodnutie. Nie každý sa rozhodne dať takýto nábytok doma. Ale s dobre premysleným dizajnom sa vysoké manželské postele môžu stať nielen dekoráciou interiéru, ale aj neuveriteľne funkčnou vecou..

Vlastnosti a výhody

Keď ľudia nechcú dať do spálne klasickú posteľ alebo pohovku, príde na myseľ niečo „moderné“ ako nízka podstavec takmer zarovnaný s podlahou alebo štylizovaná posteľ na drevených paletách. Vysoké postele nie sú také obľúbené, aj keď majú veľa funkcií..

Najmä:

  • Je to skvelé riešenie pre malú spálňu.. Áno, áno, veľká a objemná posteľ pod lôžkom má zásuvky a skrinky, do ktorých môžete umiestniť veľa vecí. V skutočnosti v spálni nemusíte kupovať a inštalovať komodu ani šatník. Môžete tu uložiť posteľnú bielizeň a osobné veci. Topánky alebo odevy sa tam často skladujú mimo sezóny..
  • Vyzerá to veľmi pompézne a „s pretvárkou“. Takýto nábytok prinúti každého premýšľať, prísť s dizajnom alebo dokonca najať špecialistu. Ale každý, kto len kútikom oka uvidí vašu spálňu, bude potešený.
  • Dobré riešenie pre tých, ktorí neznesú prievan, alebo keď byt „ťahá“ vietor dole dnom.

Najčastejšie je takýto nábytok vyrobený na zákazku. Aby ste to urobili, musíte miestnosť starostlivo zmerať a rozhodnúť sa, koľko miesta zaberie miesto na spanie..

Vysoká posteľ je ideálna na vytvorenie spálne v tureckom alebo vidieckom štýle.

Môže byť bohato zdobený – baldachýn, veľa vankúšov, prehozov so strapcami a volánmi je tu perfektných.

Ak je spálňa dostatočne veľká a je tu priestor na uloženie ďalších vecí, môžete si objednať posteľ s vysokými nohami. Má svoje čaro. Ak plánujete vytvoriť úložný systém vo svojom vnútri, budete si musieť vopred premyslieť, čo a ako tam budete ukladať.

Z nevýhod takýchto modelov je možné poznamenať ťažkopádnosť, neschopnosť rýchlo presunúť posteľ. Takýto model by nemali získavať ľudia, ktorí radi nekonečne preusporiadavajú. Vysoká posteľ môže miestnosť zatemniť, preto je najlepšie umiestniť ju do spálne s veľkým oknom, svetlými stenami a vysokými stropmi..

Jemnosti výberu a umiestnenia

Najdôležitejším účelom postele je odpočinok a spánok človeka. Preto bez ohľadu na to, aká je krásna, najdôležitejšou vecou je jej pohodlie. Posteľ treba „otestovať“ – ľahnúť si na ňu, pokúsiť sa vliezť dovnútra a von. Ak je model skutočne vysoký, možno budete potrebovať aj malý rebrík – také veci v interiéri vyzerajú veľmi pekne..

Uistite sa, že zvážite lamelové dno a zvážte výber matraca. To všetko bude miesto na spanie maximálne pohodlné..

Priaznivci Feng Shui sa budú musieť vzdať myšlienky na posteľ s úložným systémom – podľa pravidiel tejto čínskej „vedy“ by pod posteľou mal voľne cirkulovať vzduch. Radšej si zaobstarajte posteľ s vysokými nohami. Dá sa krásne ozdobiť prehozom, ale aj napriek tomu nepotrebujete pod dnom nič skladovať..

Ak je posteľ pre dvoch, určite porozmýšľajte, ako k nej môžete pristúpiť – teoreticky by na ňu malo byť možné vyliezť z oboch strán. V ideálnom prípade by teda mal stáť v strede miestnosti tak, aby boli k dispozícii voľné priechody doľava, doprava a na úpätie. Je dovolené dať posteľ bližšie k oknu, ale musí tam byť aj priechod.

Ak má vysoká posteľ v spodnej časti zásuvky, potom by malo na oboch stranách zostať dostatok miesta – zásuvky musia mať priestor na vytiahnutie. Uistite sa, že zvážite prítomnosť nočných stolíkov. Ak vám nočný stolík neumožňuje otvoriť zásuvku, mali by ste sa poobzerať po inom modeli postele. Ďalšou možnosťou je opustiť nočné stolíky a zavesiť malé police na bočné steny. Môžete na nich nastaviť budík, položiť telefón, hodinky, krém na ruky, okuliare a obľúbenú knihu. V prítomnosti vysokej postele je veľmi dôležité zavesiť malé svietniky na obidve strany. Tým sa vytvoria ďalšie svetelné zdroje a doplní sa interiér..

Pri modeli s chrbtom sú dobré dve možnosti nastavenia: položte ho chrbtom k stene a bokom k oknu alebo späť k oknu.

Viac o vysokých manželských posteliach sa dozviete v nasledujúcom videu..

Interiérová štylistika

S vysokou posteľou môžete vytvoriť mnoho štýlov, ale najlepšie sú klasické, orientálne a americké:

  • Klasika predpokladá prevažne svetlé farby.. Posteľ musí mať chrbát a nohu. Chrbát môže byť obdĺžnikový, kučeravý. Zdobené zložitými rezbami alebo kravatovými väzbami. Ak pri posteli nie je žiadna stupačka, môžete si k nohám položiť malú lavicu. Nábytková súprava bude vyzerať veľmi dobre, ak je v miestnosti spolu s posteľou komoda alebo skrinka v rovnakom štýle.

  • Môžete sa pokúsiť vytvoriť spálňu v provensálskom štýle. Aby ste to urobili, stojí za to vyzdvihnúť vysokú kovanú posteľ (alebo s kovanými detailmi) na nohách. Čelo postele a čelo takéhoto nábytku sú zdobené skrútenými kovovými vzormi. Čierna aj biela vyzerajú rovnako dobre.
  • Vysoká pažba v americkom štýle vyzerá solídne a pevne. Jedná sa o pomerne masívny nábytok (a mimochodom, je veľmi často vyrobený z masívneho dreva). „Americká“ posteľ má vždy chrbát – drevený alebo čalúnený látkou. Spojka vozíka vyzerá veľmi dobre na čele postele. Čelo postele môže byť veľmi vysoké – takmer celá stena. Práve tieto modely je najlepšie objednať so zásuvkami v spodnej časti – štýl to umožňuje.

  • Na vytvorenie atmosféry v spálni z rozprávok „1000 a 1 noc“ si môžete kúpiť alebo vyrobiť vysokú posteľ s baldachýnom. Môže byť umiestnený na stĺpových podperách na štyroch stranách postele alebo môže byť pripevnený k krúžku umiestnenému na posteli. Oba pôsobia rovnako luxusne. Hlava a noha takýchto modelov sú zvyčajne kučeravé, zložito zdobené a plné ozdôb. Práve v takom interiéri (turecký, arabský, indický) bude vysoká okrúhla posteľ vyzerať skvele. Obvykle nemá čelo postele ani boky na bokoch, takže musí byť dostatočne veľká, aby nespadla vo sne..

Interiér je nevyhnutne zdobený veľkým počtom textílií – prehozy, vankúše so strapcami, závesy, koberce. V miestnosti by malo byť veľa malých svetelných zdrojov spolu s veľkým lustrom. Dekorácie do takéhoto interiéru si môžete priniesť z cestovania, a tak zhromaždiť všetky svoje príjemné spomienky na jednom mieste..