Nábytok

Vzhľadom na farby postele

Každý človek strávi v spánku asi tretinu svojho života. Preto by sa pri domácich úpravách mala venovať osobitná pozornosť dokončeniu spálne. Je dôležité, aby táto miestnosť bola nielen pohodlná a funkčná, ale aj krásna. V útulnej, dobre zariadenej miestnosti si skutočne oddýchnete.

Hlavné miesto v spálni je obsadené posteľou, preto k nej pristupujte zodpovedne. Nakupujte iba vysokokvalitné prevedenia s ortopedickým matracom. A určite dávajte pozor na farbu postele..

Aký odtieň zvoliť?

Pri výbere farby postele by ste sa mali samozrejme spoliehať na všeobecný štýl miestnosti: farbu podlahy, tapiet a podobne. Ak však len plánujete vybaviť nový byt, môžete urobiť opak: najskôr vyberte dizajn postele a až potom urobte výzdobu miestnosti. Takéto riešenie by bolo veľmi rozumné, pretože posteľ je stredom spálne..

Niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa pre výber odtieňa dizajnu:

  1. Dajte prednosť neutrálnym odtieňom. Existuje veľké množstvo univerzálnych farieb postelí: béžová, wenge, biela, orech, slonovina, čokoláda, mlieko. Dizajn vyrobený v týchto farbách sa perfektne hodí do každého interiéru. A nezáleží na tom, aká je podlaha alebo strop v spálni. Tieto farby vytvárajú pokojnú a útulnú atmosféru – presne to, čo potrebujete pre toaletu. Navyše môžete vždy zmeniť výzdobu v spálni, bez obáv z toho, že posteľ nebude kombinovaná s novým interiérom..
  2. Sledujte harmóniu. Ak sa rozhodnete vyzdobiť svoju posteľ v jasnom odtieni, uistite sa, že sú farby navzájom kombinované. Napríklad tyrkysová, mäta, modrá, lila a zelená nie sú v konflikte, zatiaľ čo ružová a jasne oranžová môžu vytvárať pocit nerovnováhy a domýšľavosti. Ak je vaša posteľ vyrobená z prírodných materiálov ako dub, čerešňa alebo buk, s farbou si nemusíte robiť starosti. Jednoducho naneste štruktúru lakom alebo špeciálnym olejom, aby odtieň získal lesk a sýtosť.
  3. Nechoďte do extrémov. Ako už bolo spomenuté, zdobenie postele v neutrálnom odtieni je výhoda. To však vôbec neznamená, že musíte na jas zabudnúť. Aj červená farba, ktorá sa zdá byť pre spálňu príliš agresívna, môže za určitých podmienok pôsobiť prospešne. Napríklad, ak je celá miestnosť dokončená v pevnom svetlom tieni, červená posteľ sa stane ohromujúcim šťavnatým prízvukom. Navyše takáto miestnosť bude vyzerať veľmi štýlovo a moderne..

Ako namaľovať inú farbu?

Na zmenu farby postele môžete použiť pomoc profesionálov alebo postup vykonať sami. Druhá možnosť je najoptimálnejšia, pretože odborníci presne vedia, akú farbu je najlepšie zvoliť pre konkrétny materiál. A tiež majstri poskytujú záruku, aká farba sa nakoniec ukáže..

Dizajn postele môžete tiež zmeniť prilepením špeciálnej fólie na konštrukciu. Táto metóda vám umožňuje okamžite transformovať akýkoľvek povrch bez toho, aby ste trávili veľa času a peňazí..

A v prípade, že chcete prelakovať posteľ z drevotriesky alebo iného materiálu, budú sa hodiť tieto tipy:

  • Povrch dôkladne pripravte. Pred nanesením farby na konštrukciu je potrebné úplne odstrániť vrstvu starého náteru. Za týmto účelom piesok posteľ. Potom materiál starostlivo skontrolujte, či neobsahuje praskliny a škrabance. Stavebné diely zakryte tmelom, povrch poriadne prebrúste. Po všetkých manipuláciách môžete pristúpiť k základnému náteru na lôžko. Brúste a základný náter rámujte, kým sa nedosiahne dokonale rovnomerný povrch..
  • Vyberte si správnu farbu. V moderných obchodoch existuje obrovská škála plechoviek s farbami a lakmi. Je dôležité, aby ste sa v tejto odrode nenechali zmiasť a vybrali si výrobky, ktoré sú pre váš prípad to pravé. Akrylová farba je napríklad ideálna na aktualizáciu bielej postele. Na rozdiel od oleja alebo alkydu určite nezožltne. Aby ste si boli istí, že sa pri výbere nemýlite, pred kúpou sa poraďte s odborníkom a prečítajte si recenzie zákazníkov o konkrétnom produkte.

Príklady v interiéri

Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Preto vám predstavujeme príklady farebných postelí v hotovom interiéri. Možno vás niektoré z možností inšpirujú k vytvoreniu vlastnej spálne so správnou farbou postele..

7 fotografií

Modrá

V kombinácii s pokojným, chladným odtieňom šedej v interiéri vytvára táto posteľ harmonický hotový štýl. Modrá posteľ sa zároveň stane svetlou akcentovou farbou, ktorá miestnosti dodá osobitnú milosť. V takejto spálni sa budete určite cítiť pohodlne..

biely

Neutrálnu bielu farbu štruktúry opakujú nočné stolíky a police. Nenápadná sivá stena nie je v kontraste k farbe čela, zachováva celkovú harmóniu. V takejto kombinácii odtieňov je priaznivo zdôraznená bohatá fialová farba posteľnej bielizne. Nevyzerá to príliš svetlé, ale interiéru to dodáva sviežosť..

žltá

Ak nemáte predstavu, že na dekoráciu spálne je možné zvoliť žltú farbu, pozrite sa na túto fotografiu. Šťavnatá, veselá farba dokonale zapadá do zdržanlivého štýlu miestnosti. Rám postele a nočné stolíky vyzerajú obzvlášť jasne na pozadí bielych stien a stropov, ale zároveň vôbec nespôsobujú podráždenie ani nesúlad. Na takejto posteli budete mať len dobré sny..

Nebojte sa experimentovať, hľadajte svoj vlastný štýl. Vyberte si do svojej spálne len tie farby, ktoré sa vám skutočne páčia.

Z nasledujúceho videa sa môžete dozvedieť, ako prelakovať laminovaný nábytok.