Nábytok

Závesné postele

Závesné postele

Hojdacia sieť bola v detstve obľúbenou zábavou mnohých. Vytvoril pocit ľahkosti, letu, beztiaže. Závesná posteľ je schopná tieto pocity znova zaviesť. Tento dizajn pre spánok má korene v minulosti. Naši predkovia na dedinách tiež vešali zo stropu uspávanky.

Vonkajšia možnosť

Pod strop je možné modernú závesnú posteľ umiestniť do akejkoľvek miestnosti – aj vonku. V altánku sa tento dizajn stane obľúbeným miestom odpočinku pre členov domácnosti. Pomôže to skĺbiť pobyt v prírode a príjemný relax. Je obzvlášť dobré spať vonku v teplej letnej noci. Nádherný spánok a príjemné sny sú vám k dispozícii.

Môžu to byť modely na reťaziach alebo s podstavcami, takéto mimoriadne dizajnové riešenia ozdobia nielen spálňu alebo obývaciu izbu, ale aj verandu alebo altánok. Pouličná verzia môže mať obvyklý obdĺžnikový tvar alebo okrúhly, štvorcový.

Všetko závisí od predstavivosti majiteľa domu. Takúto posteľ môžete zavesiť na laná aj na reťaze s veľkými článkami..

Pohodlné miesto na odpočinok si môžete vytvoriť sami alebo si ho objednať v obchode. Pre altánok je vhodná plnohodnotná veľká obdĺžniková posteľ alebo malý gauč s operadlom a lakťovými opierkami, na ktorý sa ľahko zmestí niekoľko ľudí. Jemné závesy alebo tyl budú dobre vyzerať na stene v altánku. To vytvorí atmosféru romantiky. Avšak nemusia byť vôbec žiadne steny, to dodá viac vzduchu a rozšíri priestor..

Vlastnosti dizajnu

Táto posteľ nevyžaduje oporu a nemá žiadne nohy. Štruktúra visí vo vzduchu, takže interiérový dizajn sa ukazuje ako „beztiažový“, naplnený vzduchom a svetlom. Závesný model v interiéri znamená, že ďalší nábytok a detaily interiéru sú rovnako bezplatné a jednoduché.. V tomto prípade môže byť podlaha ozdobená špeciálnym spôsobom, pretože sa ukáže byť úplne zadarmo. Prípadne môžete položiť krásny koberec; z pragmatických riešení – umiestniť boxy s vecami pod posteľ.

Pri rozhodovaní o kúpe závesnej postele musíte pochopiť, že na inštaláciu a inštaláciu takejto konštrukcie bude potrebné vynaložiť veľa času, úsilia a peňazí.. Koniec koncov, spoľahlivosť a kvalita celej konštrukcie závisí od toho, ako dobre sú upevňovacie prvky pripevnené k stropu alebo stene. Nikto sa nechce prebudiť zo skutočnosti, že posteľ padla; v takom prípade sa môžete zraniť, poškodí sa strop, stena, podlaha a samotný nábytok.

Ďalšou menšou nevýhodou je časté čistenie. Priestor pod posteľou je otvorený a voľný, takže prach a nečistoty sa tam budú hromadiť rýchlejšie a okamžite vám padnú do oka. Bez pravidelného čistenia sa nezaobídete.

Závesné lôžko nemá stabilnú oporu, takže akýkoľvek pohyb spôsobuje zvinutie. To môže byť plus aj mínus tohto dizajnu. Pre tých, ktorí majú chaotický pohyb v priestore, spôsobuje „morská choroba“, je vhodný model s tuhým a odolným držiakom, ktorý eliminuje možnosť kývania..

Voľba spojovacích prvkov

Posteľ môžete zavesiť na strop alebo stenu pomocou objemných a masívnych reťazí, pomocou lán a špagátov, rôznych tkanín a materiálov. Hlavnými nuansami pri výbere držiakov sú spoľahlivosť, kvalita, bezpečnosť. Dôležité je aj miesto montáže, stena a strop musia byť vyrobené zo silných a odolných materiálov..

Aby sa posteľ menej hojdala, môžete ju položiť na jednej strane bližšie k stene. V tomto prípade by mala byť táto strana postele čalúnená mäkkým ochranným materiálom, aby bol povrch steny chránený pred poškodením. Úplne nehybné lôžko umožní súčasné pripevnenie k stene a k stropu; toto je kombinovaná možnosť, je ideálna z hľadiska bezpečnosti do škôlky. Pevné póly ako väzby tiež udržia štruktúru nehybnú.

Zaujímavé možnosti v interiéri

Červený model bez chrbta na drevenom ráme dokonale zapadne do dizajnu v štýle lounge, eko, moderného, ​​minimalizmu, podkrovia a vidieka. Základňa takejto postele z prírodného dreva dodá interiéru ľahkosť a prirodzenosť..

Vôňa dreva na človeka pôsobí relaxačne a upokojujúco. Strom môže byť natretý neutrálne bielou farbou pre viac svetla a priestoru. Farebná farba oživí, dodá energiu, dynamiku, živosť, náladu. Prírodnú farbu dreva a vzor je možné nechať.

Pre drevený rám postele sú najvhodnejšie upevnenia vo forme bežných lán. Tým sa vytvorí jeden harmonický obraz. Aby sa model nezdal veľmi jednoduchý a nekomplikovaný, môžete si pre matrac vybrať svetlé čalúnenie. Červená pruhovaná tkanina okamžite upúta pozornosť, ale nebude pôsobiť honosne, bez chuti. Vďaka mnohým vankúšom rôznych veľkostí, tvarov, farieb a textúr bude dizajn interiéru bezstarostný, ľahký, neobvyklý a individuálny.

Takáto závesná posteľ je namiesto pohovky vhodnejšia nie do spálne, ale do obývačky. Toto sa stane obľúbeným a veľmi pohodlným miestom pre priateľské stretnutia..

Ďalšou neobvyklou možnosťou pre rekreačnú oblasť je okrúhla posteľ so závesmi. Tento model sa perfektne hodí do rustikálneho štýlu bytu. Pre altánok alebo vidiecky dom to bude tiež dobré riešenie. Tento dizajn je vhodný na denný spánok, prijímanie hostí alebo príjemný relax s knihou a hrnčekom čaju..

Základom postele môže byť kovová konštrukcia lemovaná bavlnenou tkaninou. Tento materiál prispeje k dobrému odpočinku v teple. Veľa popruhov, ku ktorým je štruktúra pripevnená, vytvára kokónový efekt. Na vrch môžete hodiť priesvitnú tkaninu, farebné alebo pastelové farby. To všetko vám umožní odísť do dôchodku a vytvoriť si roh osobného priestoru..

Dizajnové riešenia

Zaujímavý nápad na závesnú posteľ v interiérovom dizajne si môžete požičať z vlakov. V spálni si môžete vytvoriť miesto na spanie vysoko pod stropom – bude to ako horná polica v kočiari. Bude to akési druhé poschodie v priestore miestnosti. Drevená posteľ je zasadená do vysokej kovovej konštrukcie podobnej krabici.

Ako spojovacie prvky je možné použiť železné tyče alebo nosníky. Aby ste sa dostali do postele, budete musieť postaviť schody alebo bočný rebrík. Priestor nižšie bude úplne voľný a použiteľný. Môžete tam zariadiť pracovisko alebo jedálenský kút..

Pre moderný a kreatívny dizajn spálne je vhodná „plávajúca“ posteľ. Takýto prvok dekorácie bude skutočným vrcholom pre každý byt a zdôrazní neobvyklú chuť majiteľa miestnosti. Na inštaláciu tejto štruktúry budete musieť stráviť veľa času a úsilia, pretože upevňovacie prvky prechádzajú celým rámom postele a idú do steny..

„Levitujúce“ miesto na spanie znamená, že všetok ostatný nábytok v miestnosti bude ľahký, „plávajúci“ a jednoduchý. V tomto prípade tiež nemôžete nič položiť pod posteľ, inak účinok stúpania zmizne; často robia podsvietenie nižšie.

Do škôlky je možné nainštalovať aj závesné lôžko. Môže to byť obyčajný masívny obdĺžnikový masív zavesený na strope pomocou lán. Ak vezmete široký rám, nočný stolík už nie je potrebný. Dieťa bude môcť odpočívať a hrať sa.

Ešte ďalšie možnosti interiérového dizajnu so závesnými posteľami nájdete v nasledujúcom videu..