Obklady na steny

Dizajnové dlaždice: množstvo modelov a jemností podľa vlastného výberu

Dlaždice trvale zaujíma vedúce postavenie v celej škále dekoratívnych dokončovacích materiálov. Moderné trendy dizajnu v tejto oblasti zahŕňajú výrobu dekoratívnych prvkov z porcelánovej kameniny, cementu, korku, zrkadlových povrchov, skla, dreva a dokonca aj z umelej kože a textilu. Tento článok bude diskutovať o najneobvyklejších a najefektívnejších možnostiach pre dizajnérske dlaždice..

Dizajnové obklady haute couture

Dekoratívne dlaždice v interiéri sú druhom šiat pre steny, podlahy, stropy. Nie je prekvapujúce, že vysoká vnútorná móda je spojená s prominentnými menami vo svete ľudskej módy:

 • Taliani sú uznávanými určovateľmi trendov vo svete módy, a preto je logické, že k nim patrí aj palma pri výrobe dizajnérskych obkladov. Dom Versace vytvoril pre taliansku továreň zbierku dlaždíc vo svojom rozpoznateľnom štýle ušľachtilého štylizovaného staroveku Gardenia orchidea.
 • Aristokratický štýl Valentina našiel svoje stelesnenie v modeloch talianskej továrne Ceramiche piemme, kde môžete vidieť názov značky V – Valentino.

 • Ceramica bardelli. Táto talianska továreň vyrába skutočne referenčné výrobky, ktoré ohromujú predstavivosť v oblasti textúr a formátov. Unikátne náčrty pre továreň sú vyvinuté slávnymi návrhármi. Znalci okamžite spoznajú prácu Piera Fornasettiho podľa ženských profilov, originálnych svietidiel, lietadiel.
 • Marcello Chiarenza Je ďalšie meno vo svete dlaždíc haute couture. Slávny sicílsky divadelný režisér je tiež vynikajúcim sochárom a dizajnérom. Jeho modely odrážajú jasný a výrazný talent tvorcu.

 • Max mara. Dizajnéra módneho domu pozvala talianska továreň ABK, aby vyvinul štýlovú kolekciu vysokokvalitných a cenovo dostupných keramických dekorácií. Všetky najnovšie zbierky dlaždíc vynašla rovnaká osoba, ktorá navrhla hlavné zbierky Max Mara..
 • Armani. Temperamentní Španieli nie sú v produkcii špičkovej keramiky nijako horší ako Taliani. Pôvodné nápady talianskeho módneho návrhára a podnikateľa Armaniho boli zhmotnené v kolekcii dlaždíc zo španielskej továrne Roca. Minimalistický koncept prísnej kúpeľne, od vodovodných armatúr až po obklady, vyvinul couturier pre spoločnosť, ktorá vyrába aj vodovodné armatúry..

 • Prada. Kolekcia dlaždíc navrhnutých pre španielsku továreň Pamesa, ktorá je od uvedenia na trh neskutočne populárna. Talianska módna návrhárka sa podieľala nielen na tvorbe skíc, ale tiež rada pomáha propagovať jej tvorbu.
 • Americká návrhárka interiérov Kelly Laplante navrhnutá pre kalifornskú továreň Šamotová škridla zbierka jedinečných dlaždíc Pristávacia dráha („Pódium“). Kolekcia má neobvyklý tvar, ktorý napodobňuje trendový vzor: houndstooth, zložité kombinácie písmen H, retiazkové väzby. Dlaždica je jedinečná, pretože je vytvorená ručne, má najbohatšiu škálu odtieňov – viac ako 100.

 • Vitra. Turecká spoločnosť podpísala zmluvu s ruským dizajnérom Dmitrijom Loginovom, ktorej výsledkom bolo 6 kolekcií pre štýlové kúpeľne s jasnými akcentmi a originálnymi farebnými variáciami..

 • Dizajnové dlaždice v japonskom štýle. Krajina vychádzajúceho slnka inšpiruje dizajnérov k vytváraniu jedinečných kolekcií. Napríklad „mačka“ je celá sada pozostávajúca zo špeciálne vybraných základných dlaždíc, podlahovej porcelánovej kameniny, dekoratívnych prvkov a okraja. V strede je obraz mačky, symbolizujúci pre Japoncov mier a mier. Dlaždice zo série Sakura vyčnievajú od ostatných svojim bohatým dekorom, ktorý napriek tomu vyzerá veľmi úhľadne.

 • Kenzo. Lakonizmus a zdvorilá náročnosť Japoncov sa odráža aj v kolekcii Kenzo Kimono. Vynikajúcu zbierku nemožno nájsť v kamenných obchodoch, čo zvyšuje jej hodnotenie.
 • Hudobníci nestoja bokom: Lenny Kravitz predstavuje trojrozmerné dlaždice. Dizajn však vyvinul jeho menovec pre spoločnosť Lea Ceramiche: je to striktná čierna alebo biela farba v matných alebo lesklých verziách.

Aktuálne trendy v dizajne

Let predstavivosti dizajnérov je skutočne neobmedzený! Svet interiérovej módy sa už vzdialil od tradičných obdĺžnikových a hranatých tvarov., a obvyklá keramika sa nahrádza novými materiálmi.

 • Trendom je teraz šesťuholníková dlaždica, ktorá pripomína plást. Používa sa v akejkoľvek miestnosti na dekoráciu podláh, stien, stropov. Jasné a lesklé alebo diskrétne a matné – voľba je na vás!
 • Dizajnéri továrne Dune Ceramica vytvorili pozoruhodnú kolekciu „Absolute“, ktorá sa vzďaľuje od tradičných foriem – je to dlaždica v tvare slzy s jasným vzorom a vlnitými okrajmi. Tvorcovia zabili dve muchy jednou ranou: dlaždica „Absolute“ vám umožňuje pokryť povrch nádherným mozaikovým plátnom. Inštalácia je zároveň priaznivo porovnateľná s položením mozaiky..

 • Mozaika vždy vyzerá veľmi krásne a je vhodná na umiestnenie akcentov do interiéru..
 • Úžasná kolekcia Textille od Marca Corona prirodzene sprostredkováva textúru a jemnosť textílie stelesnenej v cemente.

 • Zámerne rustikálne dlaždice z talianskej vidieckej kolekcie v kombinácii s nádhernými vzormi dodajú každému interiéru skutočne stredomorskú atmosféru..
 • Imitácia dlaždíc imitujúcich drevo a mramor nie je nová, ale vyzerá veľmi výhodne a luxusne.

 • Styling rybej kosti používaný na parketových doskách vyzerá na stenách z keramiky celkom organicky.
 • Bezšvové dlaždice pôsobia monoliticky a pomáhajú vizuálne rozšíriť priestor.
 • Kožené dlaždice sú luxusným dokončovacím materiálom. Najslávnejším výrobcom je talianska spoločnosť Studioart..

Ručne vyrábaná keramická dlažba

Skutoční znalci vedia, že exkluzívne ručne vyrábané výrobky, či už je to kašmírový sveter alebo keramické dlaždice, sú vždy drahé, pretože autor investuje do produktu nielen prácu, čas, ale aj časť svojej duše.

 • Ručne vyrábaná keramika je vyrobená z hliny, kde je možné pridať tekuté sklo. Zmes sa naleje do predtým pripravenej sadrovej formy. Majster ručne stláča hlinu v obrobku pomocou špeciálneho nástroja – valcovacieho stroja.
 • Potom sa polotovar (surová) časť vyberie z formy a odošle na vypálenie.
 • Potom sušený výrobok putuje k výtvarníkovi, ktorý dlaždice maľuje rôznymi vzormi..
 • Potom sa dlaždice odošlú späť do pece, kde sa znova vypália pri teplote 1200 stupňov. Takýto postup nielenže fixuje vzor, ​​ale tiež dodáva výrobku mrazuvzdornosť..

Ak si chcete kúpiť ručne vyrábané dizajnové dlaždice, nie je vôbec potrebné kvôli tomu ísť do Talianska alebo Španielska. Keramický salón môžete navštíviť vo svojom meste alebo si ho vyrobiť sami.

Každý majster môže vyrábať dlaždice doma, musíte mať potrebné nástroje, rezervu času a trpezlivosti a tiež ukázať malú predstavivosť.

Informácie o tom, ako sa ručne vyrábajú dlaždice, nájdete v nasledujúcom videu..

Ako si vybrať?

  Dizajnové dlaždice sú krásne, efektívne a veľmi drahé. Nezabudnite, že cena preto materiálu neposkytuje super kvalitu pri výbere podobnej povrchovej úpravy dávajte pozor na niektoré nuansy:

  1. Výrobca a kvalita materiálu.
  2. Formát a veľkosť – neštandardné možnosti vyžadujú pri inštalácii osobitnú starostlivosť.
  3. Čím sú panely menšie, tým viac švíkov budete mať. Zvážte to pri výbere zálievky..
  4. Farebná schéma – klasická biela vizuálne tlačí steny, modrozelené farby sa osviežujú, jasné odtiene sú vhodné pre akcenty a zónovanie miestnosti.
  5. Pri výbere sady keramiky dávajte pozor na kombináciu svetlej podlahy s tmavšou výzdobou steny. Môžete teda priestor „prehĺbiť“.
  6. Do veľkých miestností je vhodný panel..
  7. Výrobky so zrkadlovým povrchom, kamienky tiež prispievajú k rozšíreniu priestoru a vytvoreniu veľkolepého sprievodu..

  Dizajnové dlaždice sú skutočným umením. Štýl haute couture si môžete priniesť do svojho domova tým, že sa rozhodnete pre podobnú kolekciu..