Obklady na steny

Dlaždice Equipe: vlastnosti a dizajn

Dlaždice Equipe: vlastnosti a dizajn

Keramické dlaždice udávajú tón celému interiéru miestnosti. V závislosti od farebnej schémy, textúry a niektorých ďalších vlastností tohto dekoračného prvku bude určený zvyšok štylistického smeru kuchyne alebo kúpeľne. Jedným z najlepších výrobcov v tejto oblasti sú španielske spoločnosti, ktoré vďaka zavedeným európskym normám kvality vyrábajú vysokokvalitné obklady a dlažby. Tento článok sa zameria na dlaždice značky Equipe, jej výhody a ponúkané kolekcie..

Vlastnosti a výhody

Spoločnosť Equipe bola založená v Španielsku na samom konci predchádzajúceho storočia. Továrne značky pôvodne vyrábali keramické dekoratívne prvky, orámovanie stien a lišty. Postupne sa sortiment výrobkov začal rozširovať a s ním začala rásť aj samotná spoločnosť..

Za pouhých päť rokov získala spoločnosť Equipe vedúce postavenie v tomto výklenku v Španielsku sa neskôr dozvedeli o spoločnosti v celej Európe a dnes je značka známa po celom svete. Obrovský počet zákazníkov dôveruje svojim interiérom keramickým obkladom Equipe, čo nie je prekvapujúce, pretože výrobky značky majú obrovské množstvo výhod, vďaka ktorým sa stali v mnohých krajinách žiadanými..

Obrovskou výhodou produktov spoločnosti je jej výroba výlučne z vysoko kvalitných materiálov a surovín šetrných k životnému prostrediu.. Od samého začiatku svojej existencie bolo v továrňach značky inštalované moderné vybavenie, ktoré sa každým rokom zlepšovalo a zlepšovalo, v dôsledku čoho sa zlepšil samotný proces výroby keramických dlaždíc. Kancelária spoločnosti zamestnáva najlepších interiérových dizajnérov, ktorí vyvíjajú nové nápady pre výzdobu interiérov a pokúšajú sa sledovať módne trendy, prichádzajú s originálnymi návrhmi obkladov. To všetko sa robí preto, aby bol každý zákazník spokojný a mohol si kúpiť iba najkvalitnejší a najzaujímavejší produkt..

Dlaždice je odolná voči opotrebovaniu, odolná voči vlhkosti a má dlhú životnosť. S náležitou a jemnou starostlivosťou vám bude slúžiť viac ako dvadsať rokov. Treba tiež poznamenať široký sortiment ponúkaný výrobcom. Equipe má 12 zbierok. Okrem samotných keramických dlaždíc obsahujú bordúry, mozaiky a dekoratívne prvky. Spomedzi tejto rozmanitosti si každý klient môže vybrať dokončovací materiál podľa svojich predstáv..

Zbierky

Spoločnosť Equipe vyrába 12 rôznych zbierok, z ktorých každá je dobrá svojim vlastným spôsobom. Pozrime sa podrobnejšie na všetky riadky:

Caprice

Táto kolekcia je jednou z najobľúbenejších. Je vyrobený vo viktoriánskom štýle a kombinuje krásu starovekej éry a moderných technológií. Caprice je ideálny pre domáce aj verejné priestory, ako sú kaviarne, reštaurácie, nákupné centrá. Spoločnosť ponúka päť farieb dlaždíc na pozadí: biela, čierna, krémová, grafitová a sivá. Okrem nich existujú prvky s kvetinovými, geometrickými a slnečnými ozdobami. K dispozícii v štandardnej veľkosti 20 * 20 centimetrov.

Carrara

Tento rad predstavuje iba zbierku obkladov, okrajov, špeciálnych prvkov a soklových líšt, ktoré napodobňujú mramorový povrch. Dokonale sa hodí do klasického aj moderného interiéru. Svetlé a sivé tóny, v ktorých je séria vyrobená, sú perfektné pre kuchyne a kúpeľne. Veľkosti dlaždíc – 7 * 15 a 7 * 30 centimetrov.

Chevron

Linka je ideálna pre interiér v podkroví. Malé dlaždice vo veľkostiach 9 * 20,5 a 5,2 * 18,6 sú k dispozícii v piatich farebných kategóriách: biela, šedá, čierna, krémová a grafitová. Dlaždice je možné zakúpiť v lesklej aj matnej verzii. Najzaujímavejšie sú však dekoratívne mozaiky Chevron vyrobené v troch štylistických smeroch: geometrický kvetinový ornament v indickom štýle, podobný vzor v modernej čiernobielej verzii a jemné, krásne vzory v štýle Gzhel v bielych a modrých odtieňoch..

Curvytile

Tento rad získal ocenenie od najlepších španielskych návrhárov hneď po vydaní. Vďaka rozmanitosti farieb, vzorov a mozaikových dekoratívnych prvkov môžete vytvoriť obrovské množstvo rozmanitých interiérov, ktoré sa perfektne hodia do obytných aj verejných priestorov. Séria Curvytile je k dispozícii v 13 matných farbách: béžovej, bielej, čiernej, krémovej, jaseňovej, sivej, ílovej, grafitovej a pšeničnej. Okrem vyššie uvedených možností existuje niekoľko ďalších s jasnými vzormi v hnedých a sivých tónoch..

Evolúcia v Metre

Táto kolekcia napodobňuje obklady niektorých staníc metra v metropole, perfektne zapadne do moderného štýlu a osloví moderných ľudí s originálnym pohľadom na život. Dlaždice majú matnú aj lesklú verziu a sú dodávané v troch veľkostiach: 15 * 15, 7 * 15 a 5 * 20 centimetrov. Séria má pomerne širokú škálu palet, ktoré vám umožňujú vytvoriť nekonečný počet možných možností pre dizajn kúpeľne. A ďalšie dekoratívne prvky pomôžu dodať takému originálnemu interiéru chuť..

Hexatilný

Šesťhranné keramické dlaždice majú matný a lesklý povrch, ako aj cementový efekt. Existuje mnoho farieb a ozdôb samotných dlaždíc a dekoratívny dizajn mozaiky poteší aj tých najnáročnejších kritikov. S kompetentným rozložením dlaždíc a samotných okrajov môžete vytvoriť neuveriteľne krásny interiér.

Hexawood

Táto kolekcia, rovnako ako predchádzajúca, má šesťuholníkový tvar a napodobňuje drevený povrch. Rozmery: 17,5 * a 9,5 * 20 centimetrov. Matný povrch dodáva dlažbe prirodzený vzhľad a len málo ľudí ju dokáže vizuálne odlíšiť od dreva. Linka je vyrobená vo svetlých krémových a hnedých odtieňoch. Pomocou miniformátovej keramiky je možné na podlahe vytvoriť krásny a originálny vzor.

Čarovné 3

Táto séria má z nejakého dôvodu taký záhadný názov, jej vzhľad je skutočne trochu magický a má 3D efekt, čo je obzvlášť viditeľné v lesklej verzii. Geometrické dlaždice sú dodávané v dvoch veľkostiach: 10,7 * 15 a 15 * 15 centimetrov a sú vyrábané v šiestich farbách: biela, čierna, krémová, sivá, grafitová a metalická. Pôvodný dizajn každej možnosti poteší milovníkov moderného high-tech štýlu..

Mallorca

Keramické obklady na stenu s matným povrchom imitujú mramor. Jeho rozmery sú štandardné – 6,5 * 20 a 10 * 10 centimetrov. Existuje iba 6 farebných riešení, ale každé z nich má skôr originálny odtieň svojho hlavného tónu: biely, čierny, sivý, krémový, modrý a zelený. Malé štvorce dokonale zapadnú do interiéru kuchyne a sú vhodné na zásteru. Podľa vlastného uváženia môžete vytvoriť jednofarebné aj rôzne farby.

Metro

Táto dlaždica je štýlovo veľmi podobná sérii „Evolution in Metro“, ale má charakteristický rys – je trojrozmerná. Fazetové strany dlaždíc prispievajú k hre svetla a tieňa, ktoré dodávajú miestnosti atmosféru. Keramické dlaždice v tejto sérii majú lesklé aj matné povrchy, najrozmanitejšie paletové a mozaikové dekoratívne prvky. Rozmery: 7,5 * 15 a 7,5 * 30 centimetrov.

Oktagon

Matné dlaždice kolekcie dokonale doplnia klasický interiér. Osemhranné dlaždice na pozadí, dostupné v bielej, čiernej, béžovej, sivej a grafitovej farbe, simulujú mramorový povrch. Spoločnosť Equipe navyše ponúka originálne vložky v rôznych odtieňoch. Rozmery: 20 * 20 a 4,6 * 4,6 centimetra.

Mierka

Kolekcia má tri pôvodné formáty: polkruh, zaoblený kosoštvorec a šesťuholník. Tieto dlaždice sú vhodné do akejkoľvek miestnosti v domácnosti alebo vo verejnom priestore. Lesklé a matné povrchy sa ľahko čistia a hostiteľke nespôsobia veľa problémov. Štandardná veľkosť – 20 * 20 centimetrov, uľahčuje zvládnutie jej štýlu.

V nasledujúcom videu uvidíte, ako nainštalovať dlažbu Equipe na podlahu v kuchyni..