Obklady na steny

Dlaždice Rako: výhody a nevýhody

České keramické dlaždice Rako sú vysoko kvalitným náterom, ktorý je žiadaný v mnohých krajinách sveta. Kľúč k úspechu tejto značky spočíva v optimálnom pomere ceny a kvality..

Zvláštnosti

Výrobcom značky Rako je česká spoločnosť Lasselsberger, ktorá ročne vyrobí viac ako 35 miliónov metrov štvorcových dlaždíc. Materiál je uvedený v zbierkach pre obytné (domáce) a technické priestory (objekt).

Kolekcia Rako Home obsahuje široký sortiment obkladov a obkladov stien a podláh. Podlahy z tejto kategórie je možné použiť na ozdobu kúpeľní a iných obytných priestorov vrátane terás. Pretože dlaždice môžu napodobňovať textúru dreva, kovu, kameňa alebo textilu, elegantný interiér si dnes môže urobiť ktokoľvek, nielen profesionálni dizajnéri..

Dlaždice Rako Objekt sú zastúpené viac ako 900 druhmi. To umožňuje dizajnérom vybrať si optimálne riešenie pre stelesnenie svojich neštandardných kreatívnych nápadov..

Výhody dlaždíc Rako

V roku 2017 bola spustená ďalšia výrobná linka na obklady Rako. Vďaka použitiu špičkových zariadení sa materiál začal vyrábať kalibrovaný.

Absolútna zhoda veľkosti umožnila perfektne spojiť švy počas inštalácie, navyše bolo možné kombinovať rôzne zbierky.

Medzi ďalšie výhody materiálu patria nasledujúce vlastnosti:

 • nízka cena;
 • dlhá životnosť;
 • odolnosť voči negatívnym atmosférickým vplyvom;

 • vysoká odolnosť proti opotrebeniu;
 • protišmykový povlak;
 • odolnosť voči chemikáliám;
 • široká škála textúr a farieb;
 • dostupnosť hotových projektov pre návrh haly, kúpeľne, kuchynských priestorov, bazénov.

Populárne modely

Keramický zbierka Ďalšie napodobňuje textúru pleteniny. Séria je prezentovaná v teplých a studených tónoch: od šedej po béžovú. Veľkosť dlaždíc v tejto sérii je 30 × 60 cm. Povlak bude vyzerať zaujímavo v kúpeľni a kuchyni.

Zbierka Extra je glazovaná povrchová úprava s matnými plochami. Podobná textúra sa dosahuje použitím digitálnej tlače a glazúry. Krytiny tejto série sú k dispozícii v dvoch veľkostiach: 40 × 80 cm a 80 × 80 cm.Farebná paleta materiálu je prezentovaná v rozmedzí od čiernohnedej po bielu. Nátery radu Extra sa líšia rovnakým typom, používajú sa na dekoráciu vnútorných a vonkajších priestorov..

Zbierka hore nesie kombináciu klasických a nových nápadov na dizajn. Veľkosti dlaždíc v tejto sérii môžu byť 30 × 60 cm alebo 20 × 40 cm. Všetky nátery sú monochromatické a na povrchu majú reliéf.

Kolekcia je vhodná pre tých, ktorí sa snažia pri navrhovaní svojho obytného priestoru využívať prírodné farby a módne moderné trendy..

Ďalšia keramika Kolekcia boa imituje matný mramorový povrch. Dlaždice sú k dispozícii v bielych a sivých tónoch a majú rozmery 30 x 60 cm a 30 x 90 cm. Mramorový efekt je dosiahnutý použitím digitálnej tlače.

Kolekcia Faro imituje prírodné drevo. Tóny v sérii sú prezentované v súlade s odtieňmi prírodného dreva: čierna, gaštan, béžová, hnedá, biela. Rozmery dlaždíc v kolekcii Faro – 15 × 60 cm.

Klavírna zbierka zastúpené dubovými, čerešňovými a brezovými kvetmi. Rozmery poťahu sú 20 × 60 cm Dlaždice z tejto série budú krásne vyzerať v prevedení kúpeľne, penziónu alebo zrubového domu. Jeho sofistikovanosť pomôže zdôrazniť biele lesklé dlaždice..

Dlaždica z kolekcie Rush simuluje kovový povrch. Séria je prezentovaná v šiestich farbách. Na vytvorenie moderného interiéru sa najlepšie hodia podlahy z kolekcie Rush.

Základná zbierka predstavuje podlahové krytiny s rozmermi 30×60 cm, 60×60 cm a 30×90 cm Dostupné farby: káva, dymová, slonovinová, wenge. Vďaka hladkej textúre povrchu a protišmykovým vlastnostiam môžu byť dlaždice použité v sprchách, kúpeľniach, kuchynských priestoroch, reštauráciách, hoteloch..

Tipy na výber

Pri výbere keramických dlaždíc značky Rako musíte dodržať nasledujúce odporúčania:

 • Pre malé miestnosti je lepšie zvoliť veľkoformátové výrobky, potom sa priestor vizuálne rozšíri.
 • Na polkruhový povrch steny je možné dlaždice (mozaiky) namontovať pomocou pletiva.
 • Všetky značkové nátery sú vhodné na podlahové vykurovanie.

 • Materiál začínajúci na písmeno W je na dekoráciu interiéru.
 • Prítomnosť písmen T a D v čísle dlaždice naznačuje prítomnosť takých vlastností, ako je mrazuvzdornosť v materiáli. Náter tejto kategórie je možné použiť na lodžie a terasy..
 • Skratka PEI 1-5 znamená úroveň odolnosti materiálu proti opotrebeniu. Čím vyššie je posledné číslo, tým je dlaždica odolnejšia voči oderu. Najlepšou možnosťou inštalácie v byte bude náter s číslom „3“.

Dopyt po českých keramických obkladoch

Recenzie zákazníkov naznačujú, že české dlaždice ohromujú veľkým sortimentom výrobkov a vysoko kvalitnými materiálmi. Môže konkurovať talianskym výrobcom, pretože pri zachovaní kvality sú náklady na keramické dlaždice z Českej republiky oveľa nižšie..

Cena v ekonomickej kategórii sa pohybuje od 100 do 350 rubľov. na 1 m2. Náročným kupujúcim možno odporučiť nátery, ktorých náklady začínajú od 1 000 rubľov na 1 m2. Táto kategória obsahuje dlaždice so širokou škálou veľkostí, textúr a farieb..

V nasledujúcom videu nájdete majstrovskú triedu kladenia dlaždíc Rako..