Obklady na steny

Dlaždice Vitra: výhody a nevýhody

Dnes je na trhu predstavených množstvo výrobkov od spoločnosti Vitra: dlaždice, sanitárna keramika, keramická žula a domáce potreby. Najznámejším a najobľúbenejším výrobkom značky je bezpochyby keramika, vďaka ktorej sa turecká spoločnosť Vitra stala svetoznámym výrobcom takýchto výrobkov..

Zvláštnosti

Charakteristickou črtou značky je kombinácia príjemnej ceny a vynikajúcej kvality. Sortiment kolekcií dlaždíc je taký široký, že človek s najvyššími požiadavkami nájde možnosť, ktorá sa hodí do akéhokoľvek interiéru a typu dekorácie, nehovoriac o požiadavkách na prevádzkové vlastnosti materiálu..

Kľúčom k úspešnej tvorbe kolekcií je úzka spolupráca s profesionálnymi zahraničnými dizajnérmi.. Nezabudnite na krajinu pôvodu tejto dlaždice – Turecko. Klasický turecký ornament sa prejavuje v tradičných zbierkach s ozdobnými vložkami. Spoločnosť na dlaždiciach nezobrazuje zvieratá ani rastliny. To však kompenzujú geometrické vzory, originálne vzory a sýte farby, ktoré dodávajú materiálu národnú príchuť..

Pri tvorbe materiálu sú použité najmodernejšie zariadenia a najnovší vývoj. Dlaždice prechádzajú starostlivou kontrolou vo všetkých fázach výroby, čo zaručuje vysokú úroveň spoľahlivosti, trvanlivosti a dekoratívnych vlastností..

Vďaka kombinácii tradície a inovatívnych technológií vynikajú obklady Vitra so závideniahodnou konzistenciou na mnohých známych výstavách..

Zbierky

V súčasnej dobe značka predstavuje niekoľko zbierok, ktoré sú zaslúžene považované za majstrovské diela na stavebnom trhu..

 • Ararat. Táto matná porcelánová kamenina je ideálna na dekoráciu interiéru. Kolekcia je prezentovaná v neutrálnych odtieňoch, aby sa hodila do akéhokoľvek štýlu interiéru
 • Deluxe. Kolekcia pozostáva z niekoľkých farebných akcentov: béžovej, šedej, hnedej a antracitovej. Táto séria obsahuje výrobky s textúrou, ktorá napodobňuje povrch kameňa. Výrobky je možné použiť na dekoráciu interiéru aj exteriéru.

 • Elegantný. Táto kolekcia sa vyznačuje zaujímavou kombináciou odtieňov kávy s kvetinovým vzorom. Vďaka tejto kombinácii bude každý interiér útulný a jedinečný..
 • Woodstock – kolekcia s prírodnou textúrou dreva. Vynikajúca možnosť na zdobenie miestností v jednoduchom a lakonickom štýle.

 • Keňa – séria, v názve ktorej sú už cítiť africké motívy. Táto dlaždica je vhodná pre fanúšikov atmosféry horúcich krajín..
 • Sloboda. Táto kolekcia sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou. Tieto výrobky sú skvelé pre podlahy.

Výhody

Popularita dlaždíc Vitra je spôsobená mnohými výhodami:

 • najvyššia kvalita;
 • pevnosť a odolnosť voči akýmkoľvek vonkajším vplyvom;
 • mrazuvzdornosť povrchu, čo umožňuje použiť materiál nielen na dekoráciu interiéru, ale aj na dekoráciu vonkajších území;
 • dlhá životnosť bez straty dekoratívnych a prevádzkových vlastností;
 • šetrnosť materiálu k životnému prostrediu;
 • široký sortiment vzorov, farieb a veľkostí, ktorý vám umožní vybrať si možnosť pre každý vkus.

Sortiment Vitra

Značka predstavuje široký sortiment výrobkov vhodných na rôzne účely.

 • Materiály pre sprchy a kúpeľne. Hlavným kritériom je tu vysoká odolnosť voči vlhkosti a chemickým vplyvom..
 • Materiály do kuchyne v rôznych farbách (na zdobenie záster).
 • Dekoratívne kolekcie na dekoráciu a dekoráciu interiérových aj exteriérových povrchov.
 • Dlaždice na obklady stien akýchkoľvek priestorov (hladké, so vzorom, napodobňujúce textúru iných obkladových materiálov)
 • Dlažba. Vďaka zvýšenej pevnosti sa líši dlhou životnosťou, odolnosťou proti opotrebeniu a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu.

Technológie

 • Vitra fotoaktívna. Tento typ dlaždíc je potiahnutý oxidom titaničitým. Povrch je samočistiaci, nie je vystavený škodlivým účinkom svetla, vody, výfukových plynov, neabsorbuje pachy. Povlak zabraňuje prieniku škodlivých baktérií a dodáva dlažbe antifungálne vlastnosti. Vitra Photoactive je skvelá na dekoráciu vnútorných aj vonkajších priestorov.
 • Slimetrická vitra. Tento typ je pomerne tenký, ale veľmi trvanlivý obklad. Takéto výrobky sú ideálne na dekoráciu fasády, pretože na steny pôsobia oveľa menším tlakom ako štandardné obklady. Napriek svojej krehkosti nie je materiál s prepravou problém. Okrem toho také dlaždice zaberajú málo miesta a ľahko sa zmestia. Slimetrické dlaždice sú dvakrát tenšie ako štandardné 9 mm dlaždice. Materiál je dodávaný v rôznych veľkostiach: 30×60, 60×60, 60×120.

 • Vitra Protect. Vďaka ďalšiemu spracovaniu je možné túto dlažbu ľahko očistiť od akéhokoľvek znečistenia. Vďaka utesneniu mikropórov nečistota neprenikne na povrch dlaždice, zatiaľ čo samotný výrobok zostáva hladký a leštený.
 • Vitra čistá. Uľahčené odstraňovanie nečistôt z dlaždíc je zabezpečené technológiou zasklenia jeho povrchu. Vďaka zvýšenému povrchovému napätiu dochádza k neobmedzenému odtoku kvapaliny, ktorá odvádza nečistoty a prach. Čas strávený čistením sa výrazne skracuje, pretože na čistenie dlaždíc stačí jemný čistiaci prostriedok. V rovnakej sérii sú predstavené aj obklady na stenu Arkitekt Color..

Rady starostlivosti

Čistenie

V prvom rade si musíte pamätať na oslobodenie povrchu dlaždíc od injektážnych a lepiacich zmesí. Je lepšie vyčistiť takéto nečistoty bez meškania vo fáze práce, keď zmes ešte nie je suchá. V takom prípade sa dá ľahko odstrániť vlhkou špongiou. Pevné zvyšky zmesi sa čistia špeciálnymi chemikáliami, ktoré by sa mali používať podľa pokynov.

Ak je kyselina kontraindikovaná na použitie (napríklad v prípade čistenia kovových dlaždíc), použijú sa neutrálne činidlá.

Starostlivosť

Voľba starostlivosti o materiál, ako aj spôsob jeho údržby, závisí od druhu materiálu a jeho povrchu. Niektoré dlaždice by sa mali čistiť raz za desať dní, niektoré vyžadujú každodenné čistenie. Aby ste odstránili pruhy, úplne odstráňte špinavú vodu z dlaždice jednoduchým opláchnutím veľkým množstvom čistej vody. Na boj proti prachu stačí utieranie suchou handričkou. Veľké plochy sa odporúčajú čistiť pomocou špeciálnych strojov s rotačnými kefami..

Nezabudnite, že kyselina fluorovodíková a jej zložky môžu vážne poškodiť povrchy. Pri výbere produktu ho určite vyskúšajte na malej ploche dlaždice..

Nesprávne čistenie môže poškodiť materiál, zanechať škvrny, pruhy a dokonca aj film, ktorý priťahuje nečistoty na povrch..

Tipy na výber

Aby sa ušetrilo, firma odporúča vyberať dlaždice zo sortimentu starých zbierok. Ak sa snažíte o čo najmódnejší dizajn, spoločnosť je pripravená vás potešiť aj v tomto prípade. Navyše, mnoho farieb už bolo navzájom kombinovaných, aby sa vybrala najlepšia kombinácia..

Recenzie

Zákazníci sú z dlaždíc Vitra nadšení. Materiál poteší svojou odolnosťou, spoľahlivosťou a rozumnou cenou. Údržba je nenáročná; na udržanie bezchybného vzhľadu vyžaduje dlaždica iba pravidelné utieranie vlhkou handričkou. Rôzne prevedenia (vrátane tradičných bielych dlaždíc a žiarivých farebných modelov) vám umožňujú vybrať si možnosť pre akýkoľvek interiér. Veľkosti sú tiež rôzne.

Zvlášť pozoruhodné sú hranaté modely s veľkosťou 15×15, ktoré vyzerajú nádherne v dizajne kuchyne aj kúpeľne..

Informácie o tom, ako si vybrať správnu keramickú dlažbu, nájdete v nasledujúcom videu..