Obklady na steny

Jemnosti interiérovej dekorácie s hnedými dlaždicami

Hnedá sa často používa v interiérovom dizajne. Je vhodný na ozdobu akýchkoľvek priestorov, rovnako ako klasický čiernobiely sortiment. Odtiene tejto farby navyše dodávajú atmosfére teplo a útulnosť..

Donedávna si mnoho ľudí spájalo hnedú farbu s chudobou. Z tohto dôvodu sa málokto rozhodol použiť v byte jeho odtiene. Túto nuanciu prijali obchodníci. V názvoch zbierok keramických dlaždíc nahradili slovo „hnedý“ sofistikovanejšími názvami – „exotické“, „čokoládové“, „mramorové“ atď. V dôsledku toho toto farba zahrnutá v zozname veľmi žiadaných povrchových úprav.

Rozmanitosť odtieňov farieb uľahčuje výber správneho obkladového materiálu. Tóny cenných drevín sú vo VIP izbách vhodné. V spálni môžete použiť svetlohnedé tóny s béžovým lemovaním. V kuchyni odtiene kávy vyzerajú skvele, čo naznačuje ušľachtilý nápoj. V kúpeľni je lepšie použiť kombinovaný sortiment..

10 fotografií

Názory

Moderní výrobcovia predstavujú rôzne modely obkladov a dlažieb. Na podlahu sa zvyčajne ponúkajú matné možnosti, na dekoráciu stien si môžete vybrať aj lesklú lesklú povrchovú úpravu..

Hladké výrobky je možné “zriediť” ozdobnými okrajmi a vzorovanými prvkami. Modely s textúrou sú zaujímavé samy o sebe. Hladkosť je obzvlášť dôležitá pre podlahový materiál.

Pre miestnosti s vysokou vlhkosťou (kúpeľňa, kuchyňa) je lepšie zvoliť materiál s drsným povrchom. Na výzdobu miestností si môžete vziať hladšie dlaždice..

Mnoho výrobkov napodobňuje textúru dreva alebo kameňa. Tieto možnosti sú univerzálne. Vyzerajú luxusne v každej miestnosti a hodia sa do akéhokoľvek štýlu interiéru..

Veľkosti produktov sú tiež odlišné (jeden z najobľúbenejších je 10 x 30).

Pri vytváraní projektu interiéru sa výber dekoru vykonáva s prihliadnutím na niektoré podmienky. Napríklad textúrované dlaždice sú kombinované iba s hladkými povrchmi. Dlaždice s výrazným dekorom sa zvyčajne používajú vo forme dekoratívnych vložiek na obyčajnom pozadí..

Kúpeľňový dizajn

Kúpeľňa je najnavštevovanejším miestom v dome. Začnite a ukončite svoj deň vstupom do tejto miestnosti. A dokonca počas celého dňa navštívite kúpeľňu viackrát, aby ste si umyli ruky, osprchovali sa alebo si umyli tvár. Preto by mal byť interiér tejto miestnosti čo najatraktívnejší a najpokojnejší..

Psychológovia tvrdia, že hnedá farba je relaxačná a podporuje relaxáciu. Táto farebná schéma je priaznivo porovnateľná s jasnou v tom, že nie je otravná ani nepríjemná..

Béžové a hnedé tóny vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru bez toho, aby došlo k zníženiu sterilnej čistoty. Tento dizajn navyše vyzerá originálnejšie ako klasická čiernobiela verzia..

Pri návrhu a výbere odtieňov sa musíte zamerať na štýl dekorácie, veľkosť miestnosti a váš umelecký vkus..

Malé kúpeľne by nemali používať hnedé povrchové úpravy v kombinácii s inými tmavými farbami.. Takýto dizajn vizuálne ešte viac zníži miestnosť.. Tu sa uprednostňujú čokoládové odtiene vo forme krásnych vložiek na svetlom pozadí.. Je lepšie urobiť hlavný tón béžový, pieskový alebo okrový.

Hnedá farba vyžaruje teplo. Tento efekt je harmonicky kombinovaný so studeným leskom inštalatérstva..

Pšeničné tapety na stenu môžu zmeniť kúpeľňu tým, že ju vizuálne naplnia svetlom. A s dobre zvolenou farbou dlažby môžete vytvoriť ilúziu piesočnatej pláže.

Pri výbere tmavého odtieňa hnedej pre obklady stien je potrebná pozornosť na nuansy a presnosť pri výbere tónu. V opačnom prípade sa z elegantne zariadenej miestnosti môže stať ponurá a tmavá miestnosť, do ktorej nechcete ísť.

Tmavé pozadie bude vyzerať veľkolepo so svetlou inštaláciou, nábytkom a príslušenstvom, ako aj so svetlými alebo zlatými výtlačkami.

Kuchynský dizajn

Odtiene hnedej v kuchyni vyzerajú veľmi chutne. Na vytvorenie jemného a útulného interiéru stačí kombinácia niekoľkých svetlých a tmavých odtieňov. V dizajne hnedej alebo béžovej zástery môžete zahrnúť keramické vložky s obrázkom šálok alebo kávových zŕn. Vhodné budú zložité vzory a zlaté čiary.

Vynikajúcou vlastnosťou béžovo-hnedej škály je schopnosť splynúť s prírodnými drevenými povrchmi (kuchynský nábytok, dekoračné predmety).

Odtiene hnedej

Táto farba obsahuje širokú škálu tónov od svetlo béžovej po tmavú čokoládu. U každého vyvolávajú rôzne asociácie: so sladkosťami, vôňou kávových zŕn alebo kakaa, teplo dreva. Odtieň môže byť zlatý alebo načervenalý, svetlý alebo tmavý. Každá nuansa tejto bohatej farby vždy obsahuje časticu jemnosti a pohodlia..

Pri obkladaní stien a podlahových krytín v miestnostiach sa používa niekoľko základných tónov.

  • Nátery imitujúce drevo. Táto povrchová úprava sa perfektne hodí do miestností vo vidieckom štýle, eko, Provence..
  • Wenge – obľúbený odtieň špecifickej drevitej štruktúry s jasne definovanými červeno-žltými žilkami. Tento typ povrchovej úpravy funguje dobre s červenými, béžovými a bielymi predmetmi. Používa sa v klasických aj moderných interiéroch.

  • Mliečna čokoláda – odtieň, ktorý vytvára jemný dizajn, ktorý evokuje asociáciu s niečím sladkým.
  • Káva s mliekom – ďalší „sladký“ odtieň, vhodný v akomkoľvek prostredí. Raňajky v takej miestnosti vám dodajú energiu na celý deň, podobne ako nápoj, ktorý pomenoval tento atraktívny tón..

Veľmi obľúbené sú kombinované povrchové úpravy s použitím tmavých a svetlých odtieňov. Premyslené dizajnové riešenie môže vizuálne urobiť miestnosť jasnejšou, opraviť chyby v rozložení a dokonca zväčšiť priestor..

Existuje veľa variácií na túto tému. Horná časť steny môže byť zdobená svetlými farbami a dolná časť tmavými. Miestnosť môžete rozdeliť na diametrálne protiľahlé časti. Na svetlom pozadí môžu byť súčasne prítomné tmavé „škvrny“ vo forme kusov nábytku a dekorácií. Môžete vytvoriť plynulý prechod z tmy do svetla s niekoľkými tónmi.

Kombinácia s inými farbami

K procesu výberu tónu, ktorý je kombinovaný s hnedou, je potrebné pristupovať opatrne. Táto farba je rozmarná a nie všetky odtiene s ňou môžu vytvoriť farebnú harmóniu..

Biela je vždy výherná kombinácia. Táto studená farba sa dobre vyvažuje teplou tmavohnedou. Interiérová dekorácia v týchto odtieňoch vytvára „chutný“ efekt porovnateľný s marshmallow v čokoláde alebo šálkou aromatickej kávy s penou.

Žltá, červená a oranžová sú skvelé možnosti kombinácie s hnedou. Čokoládový tón je kombinovaný s ružovou. Studené odtiene hnedej sa dajú dobre kombinovať s olivovými alebo tyrkysovými..

Perfektným spoločníkom akéhokoľvek odtieňa hnedej je béžová. a všetky jeho variácie. Také spojenie môže tiež umožniť zahrnutie tretej farebnej nuansy..

Kombinácia hnedých a broskyňových tónov vyzerá dobre. Má špeciálne vizuálne teplo.

Kombinácia farieb sa vykonáva rôznymi spôsobmi. Môže to byť kombinácia dlaždíc rôznych farieb alebo kombinácia rôznych dekoratívnych prvkov. Stojí za to zvážiť farbu nábytku..

Štýly interiéru

Hnedá farba sa dobre hodí k dreveným povrchom, takže je skvelá na zdobenie miestností v ekologickom, provensálskom alebo vidieckom štýle. Pre tieto oblasti je ideálne zahrnúť do návrhu prírodné materiály..

V takom prostredí úžasne vyzerajú ručne vyrábané predmety, zaujímavý textil, čerstvé kvety v kvetináčoch a vázach..

Klasický štýl umožňuje mramor alebo jeho imitáciu. Pre tento dizajn je vhodná kontrastná kombinácia hnedej a bielej, ako aj jemné a nenápadné spojenie s béžovou. V interiéroch „paláca“ sú vhodné vynikajúce vzory a zlacenie.

Bez tejto farby si nemožno predstaviť retro štýl. Tu je hnedá v harmónii s modrou. Aby miestnosť nevyzerala pochmúrne, mali by byť uprednostnené svetlé farby..

Pri vytváraní nábytku v secesnom štýle sa najčastejšie používajú tmavé odtiene (čokoláda, wenge). Hnedá farba je kombinovaná s bielou, mliečnou, svetlo béžovou. Kovové prvky dopĺňajú kompozíciu.

Viac interiérov s hnedými dlaždicami v nasledujúcom videu.