Obklady na steny

Lepidlo značky Kleo na tapety

Lepidlo značky Kleo na tapety

Každý majiteľ bytu, ktorý u neho zorganizoval kozmetickú alebo významnú obnovu a použil lepidlo Kleo na tapety, má vynikajúci efekt získaný v dôsledku rekonštrukcie, ktorý poteší a poteší ľudí okolo neho na dlhú dobu..

Zvláštnosti

Na trhu dokončovacích materiálov je dnes široký výber lepidla na tapety od rôznych výrobcov. Obzvlášť obľúbené je však lepidlo značky Kleo..

Lepiaca kompozícia Kleo je na domácom trhu stavebných a dokončovacích materiálov prítomná už nejaký čas. Jedinečný produkt vyvinula francúzska spoločnosť Ascott Group, a vyrába sa vo výrobných závodoch po celom svete. Spoločnosť neúnavne monitoruje dodržiavanie všetkých regulačných a kvalitatívnych noriem v každej výrobe.

Značka je starostlivo chránená pred falšovaním a dôstojne podporuje vysokú európsku kvalitu svojich výrobkov..

Výhody

Aké konkurenčné výhody má lepidlo na tapety Kleo?, Vďaka tomu je medzi spotrebiteľmi tak populárna:

 • Výrobca zaručuje vysoko kvalitné výrobky, silnú a spoľahlivú priľnavosť k povrchu steny, ktorá spĺňa všetky medzinárodné normy.
 • Pri správnom zriedení je hustá, homogénna konzistencia.
 • Ekologická čistota zmesi znamená neprítomnosť škodlivých nečistôt a prísad v adhezívnej kompozícii.
 • Dôležitou súčasťou estetickej požiadavky je absencia nepríjemného zápachu.

 • Efektivita používania a nízke náklady, a preto zníženie peňažných nákladov na opravy.
 • Rýchla absorpcia počas aplikácie, ktorá chráni textúru tapety pred deformáciou a zmenami.
 • Prítomnosť špeciálnych antiseptických prísad v adhezívnej kompozícii zaručuje ochranu stien pokrytých tapetami pred tvorbou plesní a plesní.
 • Dlhá trvanlivosť lepidla: suchá 5 rokov, zriedená 10 dní.

 • Transparentná konzistencia lepidla zaisťuje jemný prístup k dokončovacím materiálom a zachováva ich pôvodné farby.
 • Vďaka svojim vynikajúcim klzným vlastnostiam vám umožňuje jemne a presne upraviť spoje vloženej tapety, čím sa dokončí kvalita práce..
 • Rýchle a rovnomerné schnutie po nalepení.

Nie je prekvapujúce, že lepidlo na tapety značky Kleo, ktoré má taký pôsobivý zoznam výhod, si už dlho drží vedúce postavenie medzi konkurentmi..

Odrody

Zloženie lepidla je reprezentované dvoma prvkami:

 • modifikovaný škrob – výrobok získaný v dôsledku pôsobenia špeciálnych činidiel na bežný škrob s cieľom pridať k nemu určité kvalitatívne vlastnosti;
 • antiseptické prísady – špecifické komponenty, ktoré pomáhajú chrániť priestor medzi tapetou a stenou pred tvorbou húb, plesní a hniloby. Obe zložky sú úplne neškodné pre ľudské zdravie a ľahko sa rozpúšťajú na vodnej báze..

Sortiment výrobkov pre dokončovacie práce značky Kleo je veľmi veľký. Nájdete tu základný náter, ktorý znižuje spotrebu lepidla, a špeciálne antibakteriálne a protiplesňové kvapaliny..

Lepiaca kompozícia je rozdelená do piatich hlavných skupín, ktoré sa navzájom líšia technickými charakteristikami a požiadavkami na použitý náterový materiál..

Na poťahovanie papierom

Papierové tapety sú najbežnejšie a najlacnejšie na trhu s dokončovacími materiálmi. Takáto popularita je spôsobená nízkou cenou, vynikajúcimi výkonnostnými vlastnosťami, bezpečnosťou životného prostredia, vysokou priepustnosťou vzduchu a širokou škálou prezentovaných modelov..

Papierové pásy sú ľahké – roztok lepidla teda stanovuje minimálne zaťaženie. Preto lepidlo na tapety na papierové obklady je najlacnejšie z celého sortimentu značky.

Na vinylové podlahy

Vinylová tapeta je tenká vrstva polyvinylchloridu nanesená na papierovom alebo netkanom podklade, ktorý je stabilným a odolným materiálom. Vzhľadom na zlú priepustnosť vzduchu sa pokúšajú nepoužívať takéto tapety v obytných priestoroch, ale v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (kúpeľňa, technická miestnosť) robia svoje povinnosti vynikajúco..

Lepidlo na vinylové tapety Kleo je ideálne pre penové, látkové a reliéfne tapety. Pretože všetky tieto nátery nemajú dostatočnú pružnosť, na opravu chyby neúspešne nalepeným pásom tapety stačí, keď ho po nanesení ďalšej vrstvy lepidla jednoducho odstránite a znova nalepíte v lepšej kvalite. Jedinečné vlastnosti vinylovej podlahy Kleo uľahčujú zvládnutie tejto výzvy a poskytujú vám viac času na manipuláciu pri práci..

Na sklolaminátové nátery

Tapeta zo sklenených vlákien je druh natierateľného obkladu stien. Toto plátno má dve dôležité výhody: môže sa opakovane prelakovať a absolútne sa nebojí vysokej vlhkosti (v závislosti od zvoleného náteru), vďaka ktorej je jeho životnosť 30 rokov.

Tapety zo sklenených vlákien sú preto klasifikované ako ťažké materiály pri práci s nimi prídu vhod disperzné vlastnosti lepidla Kleo na povlaky zo sklenených vlákien. Tento typ adhézneho povlaku má zvýšenú hustotu a pevnosť..

Kleo Extra (na netkané krytiny)

Netkaný povlak je špeciálny netkaný vláknitý materiál, ktorý pozostáva z celulózy a umelých vlákien. Materiál má vynikajúcu priepustnosť pre vzduch a vlhkosť a delí sa podľa stupňa hustoty na: tenké vliesové tapety (vzhľadom na zvýšenú elasticitu môže pri lepení spôsobovať ťažkosti, rozťahovať sa v rôznych smeroch); plátna strednej a vysokej hustoty (majú menšiu elasticitu, povrch steny, ktorý má byť prilepený, by mal byť úplne plochý).

Hlavné rozlišovacie znaky práce s netkaným povlakom sú to lepidlo sa nanáša priamo na pripravený povrch steny, a nie na plátne tapiet. Pripravené plátna sú prilepené k stene, tesne priliehajú k sebe, čím sa dosahuje bezchybný vzhľad kĺbov.

Lepidlo Kleo Extra na netkané krytiny odvádza vynikajúcu prácu, pretože vám umožňuje ľahko presúvať priliehajúce okraje tapety počas prevádzky a mať vynikajúce klzné vlastnosti..

Kleo ultra

Charakteristickou črtou lepidla Kleo Ultra je jeho jedinečná schopnosť vyrovnať sa so všetkými druhmi obkladov stien: vinyl, sklolaminát a vliesové tapety. Vďaka svojej výnimočnej univerzálnosti je tento produkt obzvlášť obľúbený. To však neznamená, že túto tkaninu určenú pre všetky druhy materiálov môžete bezmyšlienkovite používať v akejkoľvek situácii. Profesionáli radšej hľadajú osobné, jediné správne riešenie v každej individuálnej situácii..

Výrobcovia tapiet neúnavne pracujú na rozšírení sortimentu, lákajú na nové technológie, módne trendy a neobvyklé materiály. Pri nákupe akrylových, bambusových, kovových alebo iných vzácnych tapiet, mali by ste si pozorne prečítať vlastnosti uvedené na obale, a už s prihliadnutím na požiadavky na výber lepiacej kompozície pre ne.

Ako správne pripraviť lepiaci roztok?

Suchá zmes lepidla sa predáva zabalená v plastovom vrecku a zabalená v štandardnej kartónovej škatuli, ktorá obsahuje 250 g výrobku. Každé také balenie obsahuje podrobný opis postupnosti a spôsobu riedenia lepidla vodou. Na získanie roztoku bezchybnej konzistencie bez hrudiek a zrazenín, je potrebné dôsledné dodržiavanie všetkých pokynov v pokynoch. Iba dôsledné dodržiavanie všetkých bodov môže spotrebiteľovi zaručiť ukážkovú kvalitu lepenia stien, ktorú výrobca sľubuje.

Návod pozostáva z piatich ťahov:

 • Na prípravu roztoku je dovolené použiť iba čisté nádoby (umývadlo alebo vedro), čistú tyčinku alebo mixér (pre samotný postup miešania) a čistú vodu (najlepšie pri izbovej teplote alebo mierne teplejšej).
 • Požadované množstvo vody sa naleje do nádoby, označenej na obale lepidlom, najčastejšie sa rovná 7-10 litrom.
 • Zmes sa naleje do vody tenkým prúdom v oblasti samotnej strany nádoby, pričom sa roztok neustále mieša palicou, mixérom alebo jednoducho ručne.
 • Infúzia výsledného roztoku počas piatich minút na rovnomerné prenikanie vody a zmesi.
 • Konečné dôkladné kontrolné premiešanie výsledného roztoku na dosiahnutie ideálnej konzistencie.

Čerstvo pripravené lepidlo má ľahký, nepriehľadný a belavý odtieň. Nie je dôvod sa toho obávať – ​​po prilepení tapety, keď úplne zaschne, sa lepidlo stane úplne transparentným a neviditeľným.

Balenie s lepivou kompozíciou uvádza, že po správnej príprave zmesi by jej obsah mal stačiť na prelepenie 35 m² plochy povrchu steny alebo stropu. Skúsení remeselníci, ktorí sa profesionálne zaoberajú interiérovou výzdobou už dlho, však odporúčajú – pred zriedením zmesi vodou vezmite do úvahy drsnosť stien pripravených na lepenie a hmotnosť lepenej tapety. Tým, že je roztok trochu hrubší, ako vyžadujú pokyny, môžete dosiahnuť spoľahlivejšiu priľnavosť medzi poréznym povrchom steny a hladkým povrchom tapety..

Jednou z najpriaznivejších výhod lepidla Kleo je jeho schopnosť skladovať hotové 10 dní bez straty výkonu. To je veľmi dôležitá výhoda pre tých, ktorí sa rozhodli opravovať spravidla sami viac ako jeden deň..

Lepiaca kompozícia značky Kleo sa dokonale osvedčila na modernom trhu dokončovacích materiálov. Bezchybná kvalita, široký sortiment ponúkaných produktov a dostupné ceny z neho robia skutočného favorita medzi súpermi. Vďačné a potešené recenzie šťastných majiteľov aktualizovaného interiéru hovoria samy za seba.

Informácie o tom, ako správne pripraviť lepidlo na tapety, nájdete v nasledujúcom videu..