Obklady na steny

Na domácu dekoráciu vyberáme slínkové dlaždice Feldhaus

Pri navrhovaní domu alebo jeho generálnej oprave vyvstáva otázka ohľadom návrhu fasád. Slinkové dlaždice Feldhaus môžu byť skutočným nálezom na riešenie týchto problémov. Rôzne farby a textúry umožňujú zapadnúť do akéhokoľvek štýlu a dodať budove jedinečný obraz.

O spoločnosti

Spoločnosť Feldhaus Klinker sa objavila v Nemecku v 50 -tych rokoch 19. storočia. Od svojho vzniku až po súčasnosť sa spoločnosť špecializuje na výrobu materiálov pre výstavbu a obnovu. Jednou z hlavných činností je výroba slinkových tehál, dlažobných kociek a obkladov..

Dnes personál tvoria špecialisti na vysokej úrovni, ktorí pracujú iba s kvalitnými a osvedčenými materiálmi. Na výrobu tovaru sa navyše používa výlučne moderné a špičkové vybavenie..

Čo je to slinok?

Typ keramickej dlaždice s jediným pálením, určený na dokončenie fasád budov, sa nazýva slinok. Na jeho výrobu sa používajú špeciálne druhy ílov, do ktorých sa pridávajú rôzne farbivá.

Tvar výrobku je vytvorený lisovaním alebo vytláčaním. Tepelné spracovanie prebieha pri teplote viac ako 1300 stupňov. Ručne tvarované dlaždice Fieldhouse sa vyrábajú ako individuálne tvarovacími prvkami, tak aj obojstranným rezaním z tehál.

Takéto výrobky je možné použiť v rôznych oblastiach výstavby a opráv, pretože odolávajú teplotným výkyvom a vonkajším vplyvom.

Väčšinou slinok zdobí vonkajšie steny budov, čo je uľahčené jej paropriepustnosťou. A môžu pokrývať podlahy na otvorených priestranstvách, schody, položiť záhradné chodníky, zdobiť krby. Takáto dlaždica je vynikajúcim materiálom pre dizajn krajiny..

Slinok je ľahký, v dôsledku čoho je zaťaženie predmetu alebo základu minimálne. To ho odlišuje od iných podobných materiálov.. Skvelé na prácu na povrchoch, ako sú tehly a betón.

Ďalším typom výrobku Feldhaus sú sendvičové panely. Ich zloženie je založené na polyuretánovej pene a panely sú pokryté slinkovými dlaždicami. Sú dosť objemné, čo šetrí čas pri zdobení miestnosti. Paleta farieb a textúr materiálov je navyše dostatočne široká..

Hlavné charakteristiky

Vonkajšie vyzerajú slinkové dlaždice Feldhaus ako skutočné tehly. Okrem toho má podobné funkčné vlastnosti. Je odolný voči vlhkosti, dobre znáša teplotné zmeny a je tepelne odolný, čo umožňuje použiť materiál aj pri zdobení kachlí a krbov. Má ochrannú funkciu vďaka odolnosti voči vonkajším vplyvom.

Všetky výrobky sú vyrábané podľa európskych noriem.

Rozlišujú sa veľkosti:

 • 295 x 71 x 15 mm – maximálna dĺžka, označená L -NF, spotreba – 40 ks. na 1 m²;
 • 215 x 65 x 15 mm – WDF, 59 ks. na 1 m² s normálnou veľkosťou spoja;
 • Rozmery 21 x 5 x 1,7 cm – minimálna dĺžka, WF, 73 ks / m².

Existuje ďalšia klasifikácia, v ktorej majú výrobky rovnakú dĺžku – 240 a hrúbku od 9 do 17 mm, a líšia sa iba šírkou:

 • 11,3 mm – 2DF – spotreba 32 ks / m²;
 • 52 mm – DF – spotreba 64 ks / m²;
 • 65 mm – RF – 54 ks / m²;
 • 71 mm – NF – 48 dlaždíc na meter štvorcový.

Tieto materiály je možné použiť nielen na vonkajšie práce, ale aj na vytvorenie interiéru miestnosti. Dlaždice odoláva ťažkým nákladom, je odolná, pevná a spoľahlivá pri použití.

Práca na kladení slínkových dlaždíc nespôsobuje problémy: prvky sú pripevnené k povrchu pomocou špeciálneho lepidla.

Je potrebné mať na pamäti, že tieto materiály sú ľahké, čo znamená, že vystuženie základu nie je potrebné, pretože jeho zaťaženie je malé..

Výber palety farieb

Výrobky Feldhaus pôsobia štýlovo a moderne. Majú široký sortiment farieb, ktorý vám umožňuje ľahko vybrať požadovaný odtieň.

Malo by sa brať do úvahy:

 1. Na zatienenom mieste, ak je dom umiestnený medzi stromami, v záhrade je strecha vyzdobená tmavšími farbami a steny sú ponechané oveľa svetlejšie.
 2. Na otvorenom priestranstve, v blízkosti cesty, sa obklad vykonáva v jasnejších farbách.
 3. Ak majú susedia zdržanlivý štýl, nemali by ste vyčnievať viac ako 2 tóny. Farby by mali byť blízke alebo dobre ladiť so susednými budovami.
 4. Pri výbere jasnej dlaždice na fasádu by ste mali premýšľať o pútavom prevedení ostatných stavebných prvkov..

Budovy v klasickom štýle sú často udržiavané v teplých jemných farbách – žlté a hnedé odtiene, menej často zelené. Kombinácia červenej strechy a bielych alebo veľmi svetlých tónovaných škridiel je znakom ruského štýlu. Sú možné rôzne kombinácie, napríklad žltá a biela.

Moderné trendy zahŕňajú použitie studených farieb a odtieňov: čierna, biela, šedá, strieborná, fialová. Kontrastné kombinácie – tiež v módnom prúde. Najpopulárnejšie kombinácie sú: biela a čierna, oranžová s tmavo modrou, čerstvá zeleň a grafit. V niektorých prípadoch je vhodné pridať malé množstvo tretej farby. V tomto prípade bude tento fragment budovy prízvukom..

V každom prípade pred nákupom musíte projekt vizualizovať pomocou špeciálnych počítačových programov. Teraz sú k dispozícii nielen profesionálom, ale aj každému, kto si to želá..

Populárna séria

V súčasnej dobe sú slínkové dlaždice Feldhaus k dispozícii v širokej škále farieb vrátane viac ako 80 odtieňov. Samostatne je potrebné poznamenať, že sortiment je prezentovaný vo viac ako 1 500 modeloch.

V sérii Vascu sú dlaždice štylizované v antickom štýle a môžu byť použité na ozdobu starých budov. Kolekcia Sintra bezchybne napodobňuje prírodné tehly. Pre milovníkov jasu a extravagancie spoločnosť vydala sériu Galena, ktorej hlavným rozdielom je prítomnosť farebného prechodu..

Accudo predstavuje originálne variácie klasických farieb. Kolekcia Carbona má zemitú oranžovú farbu, je mrazuvzdorná a toleruje akékoľvek nepriaznivé poveternostné podmienky..

Recenzie

Feldhaus má pomerne široký sortiment výrobkov, o ktoré je medzi spotrebiteľmi veľký záujem. Kupujúci berú na vedomie vynikajúcu kvalitu výrobkov. Podľa recenzií sa materiály ľahko používajú a pri inštalácii nespôsobujú problémy, ktoré môžete urobiť sami.

Široký sortiment pomáha pri výbere materiálov pre každý vkus a pre rôzne nápady na dizajn. Dlaždica vám umožňuje oživiť originálne dizajnové riešenia pre vonkajšiu aj vnútornú prácu. Poznamenávame jeho vynikajúce výkonové vlastnosti. Pomerne vysoká cena je kompenzovaná dlhou životnosťou materiálu, ktorý ani v priebehu času nestráca svoje vlastnosti a vyzerá skvele.

Prečítajte si recenziu na prácu so slinkom Feldhaus.