Obklady na steny

Tehlová dlažba v interiérovom dizajne

Existuje obrovský počet možností pre dekoráciu interiéru. Tapeta zostáva vždy obľúbená, dlaždice sú často výhodným riešením pre majiteľov..

V poslednej dobe, keď do módy prišiel minimalizmus, stále viac ľudí uprednostňuje v interiérovom dizajne dekoratívne tehlové obklady..

Zvláštnosti

Nebude odhalením, že pri vývoji tehlových obkladov plánovali použiť ich na obloženie fasád znalostí. Dizajnéri si však veľmi rýchlo uvedomili, že s náležitým a premysleným dizajnom je tento materiál možné použiť na dekoráciu interiéru. Dnes teda dizajnéri pomocou tehlových dlaždíc vytvárajú jedinečné a neobvyklé kompozície..

Tento materiál má množstvo výhod. Okrem pôvodného vzhľadu stojí za to zdôrazniť šetrnosť obkladových dlaždíc k životnému prostrediu. V posledných rokoch väčšina majiteľov skutočne venuje pozornosť predovšetkým tomuto ukazovateľu. Čím sú materiály použité na opravy šetrnejšie k životnému prostrediu, tým sú obyvatelia pokojnejší. Preto treba osobitne poznamenať, že dlaždica je úplne šetrná k životnému prostrediu a neobsahuje žiadne škodlivé nečistoty.

Stojí za to venovať pozornosť ďalším nepochybným výhodám tehlových dlaždíc. Ľahko sa zmestí aj na ťažko dostupné miesta, ako sú rohy, rímsy a iné reliéfne povrchy. Ak je to potrebné, pre majstra nebude ťažké uložiť prvky dlaždice, ak jej časť presahuje hranice obrázka alebo sa nezmestí na stenu. To výrazne zjednodušuje inštaláciu dlaždíc a tiež umožňuje vytvárať úhľadné rohy – vnútorné aj vonkajšie..

Takýto materiál je odolný. So cťou prežíva teplotné zmeny, je odolný voči vysokej vlhkosti, pokojne reaguje na chemické čistiace prostriedky a dobre znáša všetky druhy mechanického poškodenia.

Tehlové dlaždice bez ohľadu na to, aký materiál bol použitý ako základ výrobku, hodí sa k tapetám, soklovým lištám a iným stavebným materiálom bežne používaným na vnútorné obklady stien a podláh. Vďaka tomu majú dizajnéri široký priestor pre predstavivosť: napríklad pri rozdelení miestnosti na niekoľko zón dodajú dlaždice miestnosti tie najjasnejšie akcenty. To tiež zahŕňa veľký výber farieb, tónov a textúr..

Vďaka svojej štruktúre môže väčšina typov dlaždíc fungovať ako sekundárny tepelný izolátor: ak je miestnosť dobre vykurovaná, obyvatelia nebudú potrebovať ďalšie prostriedky na izoláciu stien.

A nakoniec, takýto materiál v konečnom dôsledku vyžaduje oveľa menej lepivých roztokov ako štandardné zmesi používané na kladenie bežných tehál. Kde zvonka sú dlaždice takmer na nerozoznanie od normálneho a ťažkého muriva, aj keď je oveľa lacnejší, menej zaťažuje steny a je menej náročný na čistenie.

Všeobecné charakteristiky

Všetky výhody popísané v predchádzajúcom odseku umožňujú použiť tehlové dlaždice na obklady stien v rôznych miestnostiach a umožňujú vám voľne experimentovať s odlišnými a na prvý pohľad mimozemskými štýlmi..

Vždy si môžete vybrať slínkové dlaždice, ktoré poskytnú povrchu najväčšiu podobnosť s prírodným murivom, alebo môžete dať prednosť lakovaným, a teda hladkým sadrovým obkladom. Nakoniec sa nikto neobťažuje vybrať lesklú keramickú dlažbu, ktorá len tvarom pripomína tehlu..

Názory

Ak obyvatelia dychtivo vyzdobia vnútorný obklad stien svojho domu tehlou, potom sa nemusia nevyhnutne uchýliť k dekoratívnym dlaždiciam. Koniec koncov, ak bol dom (súkromný alebo byt) pôvodne postavený z tehál, potom bude stačiť iba vyčistiť steny od stôp starého obkladu (staré tapety a omietky) a potom opatrne brúsiť cementové pásy medzi tehlami. Taký holé murivo sa stane neobvyklou minimalistickou dekoráciou domu.

Je to iná vec, ak je základom pre budúcu krytinu stien, napríklad betón. Potom, chtiac-nechtiac, sa majitelia budú musieť uchýliť iba k imitácii požadovaného obkladu. Rovnaká tapeta napríklad môže reprodukovať iba vzhľad muriva..

Pre tých, ktorí chcú, aby sa povrch stien v dome alebo byte čo najviac podobal prírodným tehlám, bude ideálnou možnosťou dokončovacie dlaždice.. Je takmer identický s nádychom skutočnej tehly. a navonok nerozoznateľný od neho.

Dnes existujú rozdiely nielen v možnostiach tvarovania dlaždíc na tehly. Môžete tiež vyzdvihnúť niekoľko základných možností obloženia interiéru miestnosti dlaždicami tohto typu v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobený. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ktoré je potrebné starostlivo zvážiť..

Sadra

Toto je najlacnejšia, a preto najkrehkejšia možnosť obkladových dlaždíc. Napriek cenovej dostupnosti, nízkej hmotnosti, rôznym farbám a odtieňom (čo sa dosahuje potrebou vlastného zafarbenia hotového výrobku, ktorý mu dodá textúru požadovanú myšlienkou), tento materiál sa dôrazne neodporúča používať v miestnostiach, kde sú možné silné zmeny teploty. Sádra navyše aktívne absorbuje vlhkosť nemožno ho použiť na obklad sprchy a kúpeľne.

Nakoniec je najlepšie natrieť sadrovú dlažbu ďalšou ochrannou vrstvou – lakom. Vytvorí sa tak hladký povrch, ktorý zvonka má len málo spoločného s prírodnými tehlami..

A napriek tomu majú sadrové obklady svoje výhody. Je veľmi ľahký, a preto nevytvára zbytočné napätie na stenách. Navyše, ak si dizajnér nekladie za cieľ vytvoriť povrch, ktorý je na nerozoznanie od skutočného muriva, ale zámerne ho chce urobiť veľmi jemným a hladkým, potom je táto možnosť ideálna a v miestnosti vytvorí pocit pohodlia a tepla..

Najmenej výhodou bude poskytnutie tepelnej a zvukovej izolácie miestnosti. Nakoniec, sadrové dlaždice sú absolútne nehorľavé a extrémne šetrné k životnému prostrediu..

Klinker

Na výrobu tohto materiálu sa používajú žiaruvzdorné íly, ktoré sa vypaľujú pri veľmi vysokých teplotách. Výsledkom je veľmi trvanlivý, ale elastický výrobok, ktorý odoláva oderu a ponúka obrovskú trvanlivosť.. Klinkerové dlaždice sa používajú aj na obklady fasád budov.: je odolný voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, atmosférickým zrážkam, nebojí sa ani tepla, ani mrazu. Navonok a na dotyk je tento materiál takmer nemožné odlíšiť od prírodných tehál..

Tiež za nepochybnú výhodu slinkových dlaždíc možno považovať jeho ľahkosť, vďaka ktorej nevytvára zbytočné napätie na stenách a základoch (ak hovoríme o súkromnom dome). Treba poznamenať, že so všetkým vyššie uvedeným je tento materiál relatívne lacný..

Na fasádu alebo vnútornú stenu sú pripevnené špeciálne penové panely so špeciálnymi bunkami, do ktorých sú vložené jednotlivé prvky dlaždíc. Vďaka špeciálnej technológii je inštalácia tohto produktu vykonaná vo veľmi krátkom čase..

Keramický

Tento typ tehlových dlaždíc sa vyrába zmiešaním špeciálneho druhu ílu s rôznymi plnivami, hlavne kremenným pieskom a uhličitanmi, do ktorých sa pridávajú farbivá. Napriek rozmanitosti textúr keramických dlaždíc, najobľúbenejšie sú matné a lesklé odrody.

Výrobky z tohto materiálu trochu vážia, ale sú obzvlášť trvanlivé v podmienkach poklesu teploty a vysokej vlhkosti. Kúpeľne a sprchy sú preto najčastejšie obkladané keramickými dlaždicami a krby a priestor nad sporákom v kuchyni zdobia žiaruvzdorné keramické dlaždice. Tento materiál je navyše odolný voči vyblednutiu a vôbec sa nebojí vystavenia priamemu slnečnému žiareniu..

Sklo

Jedná sa o najdrahší a najvzácnejší variant obkladových dlaždíc. Sklenené výrobky vám umožňujú vytvoriť úplne úžasnú ilúziu, ako keby boli steny lemované ľadovými blokmi.

Sklenené dlaždice môžu byť navyše imitáciou tyčí z umelého zlata alebo striebra, čo je obzvlášť dôležité pre priestory, ktorých majitelia sa snažia ozdobiť svoje domovy špeciálnym luxusom..

Plast

Panely z PVC nemožno jednoznačne priradiť k jednej z odrôd dlaždíc, nie je však možné ich nespomenúť..

Plastové výrobky sa vždy vyznačujú veľkým počtom farieb a textúr, dajú sa ľahko umývať ručným čistením a pokojne tolerujú chemikálie. Pomerne verne napodobňujú tehlu.. Plastové výrobky, ktoré sú ľahké, zároveň nekladú na steny dodatočné napätie a sú relatívne lacné..

Flexibilný

Takéto výrobky sa navonok podobajú tapetám viac ako dlaždice: dokonca sa predávajú v kotúčoch a lepia sa na steny podľa rovnakého princípu..

Flexibilné dlaždice sú ideálne na zdobenie povrchov okrúhlych alebo polkruhových tvarov – sú to všetky druhy oblúkov, stĺpov a rohov neštandardných tvarov. Tento materiál má tiež dobré zvukovoizolačné vlastnosti, je tiež šetrný k životnému prostrediu a bezpečný..

Veľkosti a tvary

Ako ukazuje prax, dekorácia, vyrobená vo forme muriva, pozostáva z častí a prvkov rôznych veľkostí. Hrúbku ovplyvňujú hlavne suroviny, ktoré boli použité na výrobu výrobku, ale častejšie nie je to menej ako 8 a viac ako 14 mm – to sú štandardné ukazovatele pre najobľúbenejšie slinkové dlaždice medzi spotrebiteľmi.

Rozmery každej tehly závisia od toho, aký typ tehly sa výrobca rozhodol napodobniť. Takže pre jednu tehlu je štandardná veľkosť 25×6,5 cm, pre jeden a pol – 25×7 cm a pre dvojité – 25×12 cm.

Výrobcovia sa veľmi často snažia diverzifikovať štandardný tehlový vzor a vyrábať dlaždice neštandardných veľkostí. Výška a šírka tehál sa môže líšiť v rámci veľmi odlišných limitov, na obale však musia byť uvedené všetky neštandardné veľkosti..

Samostatne stojí za zmienku flexibilné veľkosti dlaždíc. Štandardný kotúč obvykle váži približne 4 kg a meria 0,5 x 2,5 metra.

Štýly

Nástenné dekorácie s tehlovými dlaždicami sú žiadané pre mnoho štýlov. Napokon, murivo nemusí nutne znamenať stenu ošúpanú a očistenú od stôp starej omietky, lepidla a tapiet. Niekedy tehly, ktoré zdobia miestnosť, pôsobia dôrazne dekoratívne a umelo, ale zároveň nestrácajú svoje kúzlo a príťažlivosť..

V prvom rade, keď sa spomenie murivo v obývacej izbe, samozrejme, príde na myseľ podkrovie. Takéto dizajnové riešenie vyzerá nemenej zaujímavo (ak zvolíte požadovanú textúru a farbu) vo vidieckych, špičkových a moderných štýloch.

Stojí za to sa trocha viac zamyslieť nad štýlom podkrovia a poskytnúť mu trochu podrobnejší popis. Toto dizajnové riešenie sa objavilo relatívne nedávno – zhruba v polovici 20. storočia v Amerike a je kombináciou moderného obydlia a zariadenia závodných priestorov..

Samotný podkrovný priestor znamená prítomnosť vysokých stropov a voľný priestor bez akýchkoľvek priečok. Tento štýl sa vyznačuje množstvom „priemyselných“ interiérových detailov: holé kovové rúry, železobetónové konštrukcie atď..

Z materiálov sú najobľúbenejšie v podkroviach rovnaké tehla aj nespracované drevo, ktoré sú kombinované s modernou technológiou.

Dizajn bytu v podkroví je vhodný pre kreatívnych mladých ľudí, ktorých financie sú dosť skromné: s minimálnymi nákladmi na opravu môžete vytvoriť útulné a neobvyklé prostredie. Pre páry s deťmi bude takýto dizajn pravdepodobne trochu nevhodný..

V miestnostiach vo vidieckom štýle dodajú reliéfne dlaždice objem a nedbanlivosť, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto štýlu, a v izbách a apartmánoch zariadených v štýle high-tech alebo moderného štýlu zriedia zdôraznenú modernosť a spríjemnia atmosféru..

Farby

Farby dlaždíc sa líšia v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené, ako aj od výrobcu. Na trhu je veľa farebných línií, vhodných pre najrozmanitejšie prostredia s najneočakávanejšími farebnými kompozíciami. Mnoho typov dlaždíc môže byť namaľovaných samostatne v akejkoľvek farbe potrebnej pre nápad na dizajn..

Najpopulárnejšie možnosti zostávajú červené a biele. – dve najštandardnejšie farby pre prírodné tehly. Predvídateľne za nimi nasledujú stále neutrálne hnedé a biele, ktoré sú na tehlových budovách tiež celkom bežné..

Béžová farba je tiež schopná dodať miestnosti pocit ľahkosti a odľahčiť ju a na rozdiel od bielej, ktorá v nadmernom množstve robí miestnosť príliš chladnou, „sterilnou“, dáva pocit pohodlia a bezpečia. Táto farba je najvhodnejšia pre spálne..

Nikto nezakazuje dizajnérom používať obklady neprirodzených farieb na tehly v obklade interiéru bytu (najmä vzhľadom na možnosť natretia stien po obložení).

Dlaždice napodobňujúce tehlu alebo kameň môžu byť čierne, modré, zelené – to všetko závisí od predstavy majiteľa bytu.

Niektorí dizajnéri dokonca urobia riskantný krok a použijú tehlovú výzdobu steny fazetové zrkadlové dlaždice.

Na rozdiel od bežných zrkadiel sa takýto výrobok vyznačuje zvýšenou pevnosťou a je schopný vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti, čo je pre malé miestnosti veľmi dôležité. Ďalšou vecou je, že nie každý sa bude môcť cítiť pohodlne v miestnosti, v ktorej je jedna alebo niekoľko stien konfrontované s takým „zrkadlom“. ale ak použijete zrkadlové dlaždice na obloženie jednotlivých sekcií stien, môžete dosiahnuť úžasný efekt.

Výrobcovia

Španielsko je považované za nepochybného favorita vo výrobe tehlových dlaždíc. Výrobcovia v tejto krajine sú dosť konzervatívni, čo im umožňuje zachovať dizajn a kvalitu svojich výrobkov nezmenené. Dizajn španielskych dlaždíc je zároveň celkom originálny a rozpoznateľný, gravituje k prírodným textúram prírodných dokončovacích materiálov, to platí aj pre drevo a kameň..

Španielske dlaždice (hlavne, samozrejme, hovoríme o keramických dlaždiciach) sa vyznačujú veľmi vysokými výkonnostnými vlastnosťami: sú odolné voči opotrebovaniu, odolávajú extrémnym teplotám, vysokej vlhkosti a čisteniu chemikáliami.

Najpopulárnejšími španielskymi výrobcami dlaždíc sú Mallol, Mayolica, Metropol, La Platera, Azulev Spanishgold.

Talianski výrobcovia nezaostávajú za Španielskom. Talianske kachle sú veľmi húževnaté a trvanlivé výrobky, väčšinou žiaruvzdorné a ohňovzdorné, čo umožňuje použitie takýchto kachlí na krby a kachle..

Dlaždice z Talianska sú navyše vysoko ekologické a odolné voči chemikáliám, čo uľahčuje čistenie. Rovnako ako jeho náprotivky, taká dlaždica je vodotesná a ľahko prežije vystavenie priamemu slnečnému žiareniu..

A nakoniec by ste nemali ignorovať ukrajinské tehlové dlaždice. Napriek tomu, že sa vyrába na talianskom zariadení v úzkej spolupráci s talianskymi a niekedy aj španielskymi návrhármi, vyznačuje sa prijateľnejšou cenou, napriek tomu, že kvalita a vzhľad nie sú nijako nižšie ako európski výrobcovia..

Ako si vybrať?

Tehlové dlaždice sú vhodné takmer pre každú izbu v byte alebo súkromnom dome. Ďalšou vecou je, aký druh dlaždíc – z akých materiálov a aký dizajn je lepšie vybrať pre konkrétnu miestnosť.

Na chodbe alebo chodbe odborníci odporúčajú vybrať slínkové dlaždice. Je silnejší ako sadra, ktorá pri mechanickom namáhaní môže stratiť svoj atraktívny vzhľad. Ostré rohy kočíkov, bicyklov a kolobežiek sa nevyhnutne dotknú stien, poškriabajú ich.

Je však potrebné si to zapamätať úzky priestor chodby alebo chodby, ak v nej dotvoríte tehlovú výzdobu steny, ešte viac sa zúži a začne pôsobiť nepríjemne utláčajúcim dojmom. Preto je lepšie obmedziť sa na zvýraznenie jednej z oblastí miestnosti, čím je tmavšia ako ostatné steny, napríklad jej rozloženie s hnedočervenými dlaždicami.

Na ozdobu obývačky si môžete vybrať akúkoľvek dlaždicu a neobmedzovať sa iba na akcenty na jednej zo zón: aj keď sú všetky steny miestnosti pokryté tehlovými dlaždicami, so správnou farebnou schémou môže výsledná „škatuľka“ stať sa veľmi teplým a útulným miestom.

Zaujímavým riešením by bolo dekorácia obývačky s bielymi tehlovými dlaždicami, hlavnou vecou nie je zabudnúť zriediť celkový interiér miestnosti jasnými detailmi, aby sa belosť stien nezdala oslnivá a sterilná.

V dizajne kúpeľne alebo sprchy bude tehlový vzor vyzerať trochu divne, ale so správnym prístupom sa to môže stať jedinečným dizajnovým riešením. Z materiálov je to v tomto prípade úplne neprijateľné sadra, ktorá absorbuje obrovské množstvo vlhkosti a kvôli svojej náchylnosti na zničenie. Najlepšou možnosťou by boli dlaždice, alebo ak je majiteľ pripravený na vysoké náklady na opravu, môžete steny ozdobiť sklenenými dlaždicami..

Pokiaľ ide o farebnú schému, mali by ste uprednostniť svetlé odtiene a čistú bielu farbu – kvapky vody a pruhy na nej nebudú veľmi nápadné, čo znamená, že čistenie miestnosti bude trvať oveľa menej času..

Priemyselné motívy a murivo v kuchyni budú vyzerať skvele. Na ozdobu plochy zástery vedľa sporáka, umývacieho priestoru a samotného pracovného priestoru sa zvyčajne používajú tehlové dlaždice. Najlepšie je použiť kachľové výrobky, ale ak sa majitelia usilujú urobiť miestnosť jedinečnou a originálnou, potom môžete venovať pozornosť skleneným dlaždiciam. Sklo bude obzvlášť zaujímavé vyzerať v kombinácii s osvetľovacími prvkami., napríklad LED pás. To poskytne dodatočné osvetlenie pracovného priestoru..

Vysoko praktickou možnosťou by boli biele lesklé dlaždice: v prípade kontaminácie, ktorá je v kuchyni nevyhnutná, nebude ťažké ju umyť ani s použitím agresívnych čistiacich prostriedkov na chemickej báze. Jediná vec, na ktorú musíte venovať pozornosť: neodporúča sa používať sadrové dlaždice..

Spálňa je univerzálna na použitie dlaždíc z akýchkoľvek materiálov, aj keď odborníci odporúčajú uprednostniť rovnakú omietku.. Najlepším riešením by bolo zakryť centrálnu stenu miestnosti., umiestnené za čelom postele, pri hlave postele. Najvýhodnejšou farbou bude neutrálna béžová farba, ktorá vždy dodá miestnosti v tejto farebnej schéme osobitnú ľahkosť. Jasné farby sú v spálni vždy nevhodné, pretože je to miesto na odpočinok a spánok..

Ale pre súkromné ​​domy zariadené vo vidieckom štýle alebo v inom podobnom štýle s krbom stojí za to hľadať vzorky žiaruvzdorných dlaždíc. Koniec koncov, tehlový dekor kachlí alebo krbu je uznávanou klasikou, ktorá dodáva miestnosti útulnosť, najmä v modernom svete, keď krby väčšinou vykonávajú dekoratívne funkcie a ústredné kúrenie sa používa na skutočné vykurovanie domov a bytov..

Pre obkladové krby a kachle zvoľte buď slinok alebo keramické žiaruvzdorné kachle so zvýšenou pevnosťou.

Nezabudni na to vybraný výrobok bude následne potrebné pomerne často umývať, to znamená, že dlaždica musí byť odolná voči chemickým čistiacim prostriedkom. Čím jednoduchšie je čistenie, tým menšie problémy to majiteľovi v budúcnosti prinesie..

Užitočné rady

Aby murivo počas procesu kladenia vyzeralo prirodzenejšie a pripomínalo prírodné tehly medzi jednotlivými dlaždicami bude potrebné nechať väčšie medzery, ako pri inštalácii bežných dlaždíc. S tým pomôžu veľké kríže..

Tiež budete musieť zodpovedne pristupovať k výberu zálievky. Bežná škárovacia hmota používaná pri inštalácii dlaždíc preto nebude schopná spoľahlivo simulovať murivo budete musieť použiť buď cement, alebo špeciálne lepidlo na dlaždice. Ak bolo rozhodnuté použiť cementovú zmes, musíte najskôr navlhčiť zadnú stranu časti. To však platí výlučne pre dlaždice a slinok, vo vzťahu k sadre (kvôli jeho zvýšenej priepustnosti pre vlhkosť) je to úplne neprijateľné.

Mimochodom, na zdobenie krbu alebo kachlí, môžete použiť špeciálne tavné lepidlo. Napriek tomu, že je dosť drahý, je zároveň schopný poskytnúť obloženiu pece skutočne dlhú službu..

Stojí za to si to zapamätať vrstva roztoku, ktorá sa nanáša na povrch, by nemala byť väčšia ako päť milimetrov, koniec koncov, v opačnom prípade budete musieť odstrániť prebytočnú maltu vyčnievajúcu za hranice dlaždice.

V závislosti od toho, ktorý interiér sa bude realizovať, tehlové dlaždice je možné použiť na ozdobenie celej miestnosti, ako aj jednej zo stien alebo len samostatnej oblasti.

Vo veľkých a priestranných izbách (najmä v podkroviach a štúdiových apartmánoch) bude vhodné zdobenie všetkých stien v tomto štýle, ale v úzkych a kompaktných miestnostiach to môže byť zdrvujúce. V tomto prípade stojí za to ozdobiť jednotlivé časti miestnosti tehlovými dlaždicami alebo v extrémnych prípadoch uprednostniť výrobky vyrobené vo svetlých odtieňoch..

Krásne príklady v interiéri

Tehlové dlaždice je možné perfektne kombinovať s rôznymi materiálmi: tapetami, sadrou a dokonca aj šindľom – všetko závisí od predstavivosti návrhára alebo majiteľa, ktorý plánuje renováciu.

Existuje obrovský počet možností dizajnu pre kamenné dlaždice..

Tehlové obklady rámujúce dvere, okná a všetky druhy výklenkov vždy vyzerajú zaujímavo vo vnútri bytu. Môžete tiež ozdobiť zrkadlá murivom, aby ste im dodali vzhľad staroveku..

Spravidla murivo Ideálne na rozdelenie miestnosti na tematické a funkčné oblasti.

Napríklad nie je nič lepšie ako umiestniť televízor a stereo systém na pozadí tmavej tehlovej steny: takéto riešenie vždy vyzerá veľmi štýlovo a umožňuje vám vytvoriť jasný prízvuk vo video zóne.

Najštandardnejšia možnosť pre kuchyňu – tehlová výzdoba zástery nad sporákom. Môžete si vybrať biele dlaždice, ktoré dodajú pocit čistoty a priestrannosti, aj keď budete musieť čistiť o niečo častejšie, ako keď budete dávať prednosť výrobkom menej ľahko zašpinených farieb..

V poslednej dobe získavajú na obľube lesklé tehlové dlaždice, ktoré sa používajú na zdobenie kuchyne. Jeho lesklý povrch uľahčuje čistenie.

Bude tiež veľmi zaujímavé pozrieť sa na možnosť, v ktorej sú tehlové dlaždice farebne kombinované s čalúnením stoličiek a drevenou doskou. To dodá miestnosti kompozičnú jednotu a pocit úplnosti..

Ďalšou zaujímavou možnosťou: kombinácia hnedých tehlových dlaždíc so snehobielymi fasádami nábytku. To vám na jednej strane umožní vyhnúť sa pocitu sterility a na druhej strane zachová strohý vzhľad miestnosti a dodá jej osobitnú expresivitu a kontrast..

Hnedo-červené farby dlaždíc sú vždy obľúbené. Vďaka svojim teplým farbám robia priestor miestnosti veľmi útulným a teplým..

Často je zvykom dávať tehlu účinok staroveku, dlaždice umelo starnúť a pridávať k nim rôzne triesky a praskliny. V kombinácii s rôznymi priemyselnými prvkami (kovové rúry trčiace zo stien, železné schody ako ozdobné detaily, drôty a neobvykle zdobené svietidlá) vznikne úžasná kompozícia v štýle podkrovia..

Ak k tomu pridáte dôrazne modernú technológiu (tanier s kovovým povlakom, televízor atď.), Dizajn bude skutočne hypnotizujúci.. Súčasne sa nadmerná industrializácia ľahko riedi jedným alebo dvoma dekoratívnymi prvkami: dekoratívne vankúše, rastliny, nadýchaný koberec.

Okrem toho staršie kachle sú ideálne na obklady krbov: nepochybne jej dodá istú aristokraciu, nehovoriac o tom, že taká dlažba v kombinácii s krbom vytvorí v miestnosti nádhernú domácu a svojim spôsobom romantickú atmosféru.

Veľká pohovka s mäkkými vankúšmi pred krbom, niekoľko svietnikov alebo ozdobných figúrok – a z obývačky sa vám nebude chcieť odísť.

Tehlové dlaždice sa zmestia aj do gotického alebo neogotického štýlu. Stojí za to zvoliť správne farby a textúry a pri pohľade na miestnosť bude už ťažké určiť: je to moderný dom alebo stredoveký hrad?

Tento dizajn bude obzvlášť dobre kombinovaný s vysokými trámovými stropmi. (samozrejme, ak hovoríme o súkromnom dome) alebo s ťažkými ozdobnými lustrami a lampami. Tiež stojí za to pridať do miestnosti semi-starožitný drevený nábytok a zaujímavé dekoratívne prvky, ako sú gobelíny, ozdobné meče a zbrane atď..

Trochu iná možnosť však bude vyzerať nemenej zaujímavo: vysoké stropy s drevenými trámami a tehlové steny v kombinácii s moderným nábytkom. Tento kompozičný kontrast dodá miestnosti pocit prekrývajúcich sa dôb a urobí ju veľmi útulnou..

Zaujímavou možnosťou by bolo kombinovať rôzne spôsoby kladenia dlaždíc: hlavná vec je, že v tomto prípade môžu byť jednotlivé prvky bez problémov podané a pripevnené k miestu, ktoré je im priradené v požadovanej polohe.

Mimochodom, tehlová stena sa perfektne zmestí do miestnosti zariadenej v štýle pop art..

Ak dlaždice trochu vybielite a dáte do miestnosti svetlú sedačku, kreslá alebo iný nábytok, výsledný kontrast ohromí veselosťou a šťavnatosťou. Hlavnou vecou pri výbere tohto štýlu je nebáť sa experimentov..

Ďalší štýl, v ktorom dizajnéri často používajú tehlové dlaždice, je škandinávsky. Vyznačuje sa kombináciou bielej a čiernej farby v interiéri so vzácnymi inklúziami iných jasných odtieňov..

Tehlové dlaždice namaľované vo svetlých farbách (sivá, béžová, biela) alebo naopak čierne dlaždice vám umožnia urobiť nenápadný prízvuk na stenách miestnosti a v prípade potreby dodať miestnosti kontrast..

Navyše sa niekedy môžete úplne odchýliť od štandardov škandinávskeho štýlu a ozdobiť časť steny nie bielymi tehlovými dlaždicami, ale červenou alebo podobnou zvýrazňujúcou farbou. Takýto jas opäť umožní efektívne hrať v kontraste a citeľne diverzifikuje interiér..

Tehlové dlaždice vyzerajú skvele v miestnostiach vo vidieckom a etnickom štýle. Napriek zjednocujúcemu faktoru s priemyselným štýlom, konkrétne tehlovej stene, je účel tohto typu návrhov celkom odlišný. Pomáhajú zmierniť úmyselný industrializmus miestnosti, odstrániť nadmernú závažnosť..

Tehlové dlaždice v červenej a hnedočervenej farbe je prekvapivo možné kombinovať s jasnými tkaninami a kobercami s africkým, latinskoamerickým alebo ázijským dizajnom a ozdobami. Všetky druhy farebnej keramiky, suveníry z krajín východu a Ázie, maľované stropné žiarovky na stolné lampy, viacfarebné farebné vankúše a prikrývky – to všetko pomôže vytvoriť teplú a útulnú atmosféru..

Pokiaľ ide o rustikálny alebo vidiecky štýl, je ideálny napríklad do kuchyne. Jednu zo stien je možné obložiť rovnakými tehlovými dlaždicami, na podlahu položiť linoleum napodobňujúce drevo alebo laminát, do miestnosti možno pridať drevený nábytok a niekoľko svetlých detailov: farebné ručne vyrábané držiaky na hrnce, vyšívané uteráky, prútené koše na sladkosti alebo chlieb.

V lete je v takejto kuchyni vždy miesto pre malý, ale jasný zväzok kvetov..

Nakoniec, tehlová stena je ideálna pre minimalistický štýl. Na rozdiel od etnickej a country hudby všeobecnú závažnosť miestnosti nie je potrebné riediť, ale naopak, posilňovať ju prísnym nábytkom bez dekorácií..

Mimochodom, pre jednu z možností vidieckeho štýlu, konkrétne francúzsku Provence, je biela tehlová stena ideálna. Aj keď sú ostatné steny miestnosti dokončené iba jednou hrubou omietkou, vďaka príťažlivosti Provence k prirodzenosti bude miestnosť pôsobiť veľmi štýlovo a organicky..

Tiež dlaždice tvarom pripomínajúce tehly sú vhodné do kuchyne. Vyzerá dosť sofistikovane.

Pretože tehlové steny stále vyzerajú trochu neslušne, je okamžite zrejmé, že je potrebné túto hrubosť zriediť rôznymi útulnými detailmi interiéru, najmä ak sa majitelia rozhodnú pri návrhu miestnosti nedodržiavať vidiecke alebo etnické štýly..

Taký hustý nadýchaný koberec na podlahe, pohovka a kreslá s mäkkými vankúšmi sa môžu stať útulnými prvkami. Ak je teda dlaždica dostatočne tmavá, je lepšie pre ňu vybrať nábytok a súvisiace príslušenstvo svetlejších odtieňov a naopak tmavšie zariadenie je úspešnejšie kombinované so svetlými tehlami..

Ak opäť prepnete svoju pozornosť zo všeobecných detailov interiéru na konkrétne miestnosti, potom stojí za to pamätať, že tehlové dlaždice budú vyzerať nádherne hneď za hlavou postele.

Druh inverzie tejto možnosti vyzerá nemenej zaujímavo: maľovaná stena za čelom postele a zvyšné steny, obložené tehlovými dlaždicami. Drevený nábytok ekologicky zapadne do tak netriviálneho dizajnu spálne: veľká posteľ s krásnymi rezbami, hojdacie kreslo, konferenčný stolík, starý alebo umelo zostaraný hrudník, ktorý možno použiť na ukladanie vecí.

Tehla sa nádherne kombinuje s drevom. Hnedo-červené tehlové dlaždice, kombinované do jednej kompozície s drevenou dekoráciou podlahy a stropu, budú vyzerať veľmi štýlovo a, ako to môže znieť paradoxne, moderne. Tieto teplé farby navyše dodajú spálni útulnosť..

Poličky integrované vo vnútri “muriva” budú vyzerať zaujímavo. Zárezy a výklenky, ktorým čelia tehlové dlaždice, vyzerajú veľmi zaujímavo a dať múru pocit celistvosti. Vďaka tomu, mimochodom, tehlové dlaždice budú v dizajne kancelárie vyzerať veľmi štýlovo..

Stena obložená tehlovými dlaždicami sa vo všeobecnosti stáva takmer univerzálnym pozadím pre najrozmanitejšie dekorácie stien..

Na tehlovom pozadí budú rovnako atraktívne vyzerať čiernobiele a farebné fotografie z archívu, starý obraz a dielo súvisiace s moderným umením. Hlavnou vecou je zachovať rovnováhu medzi priemyselnými, priemyselnými motívmi a dekoratívnymi prvkami na stenu..

Prehľad interiéru s tehlovým obkladom – v nasledujúcom videu.