Obklady na steny

Vlastnosti tapety Rasch v interiéri

Raschové tapety boli k dispozícii zákazníkom pred viac ako storočím. Dnes sú pre spotrebiteľa tapety Rasch prezentované v obrovskom sortimente: papierové, vinylové a netkané výrobky, textilné, fotografické a maľovateľné tapety, ako aj tapety rôznych veľkostí. Ročne sa vyrobí asi päťdesiat nových zberateľských predmetov.

Zvláštnosti

Výrobky tejto nemeckej spoločnosti majú nasledujúce výhody:

 • vytvára v interiéri efekt luxusnej drapérie;
 • je prezentovaná široká škála farebných riešení;
 • ekologická čistota;
 • výrobky sú vyrobené z prírodných materiálov;
 • dokonale maskuje švy;

 • umývateľná textúra;
 • schopnosť absorbovať hluk;
 • trvanlivosť;
 • časom nezmizne;
 • ľahko sa čistí a je odolný voči opotrebovaniu;
 • vyrobené inovatívnymi technologickými metódami;
 • vykonávané v rôznych možnostiach dizajnu;
 • má schopnosť vizuálne meniť oblasť priestoru kvôli rozmanitosti tónov a veľkosti obrazu.

Názory

Veľký výber produktov vám umožňuje vybrať si tapetu pre akýkoľvek interiér. Kúpou papierové plátna Nemecká firma, môžeme sebavedomo hovoriť o ich odolnosti voči opotrebovaniu. Je to spôsobené použitím dvojvrstvového papiera na výrobu papierových výrobkov, ktorý je špeciálne lisovaný, čím vzniká vysoká hustota. Táto odroda sa často používa pri navrhovaní interiérov detských izieb..

Rastúci adolescenti sa vyznačujú individualitou a prudkou zmenou svetonázoru a papierové plátna sú v takýchto prípadoch veľmi vhodné. Túto povrchovú úpravu je možné často zmeniť, aby sa v miestnosti vytvorilo nové prostredie..

Vinylové plátna sú husté povlaky, pomocou ktorých sú chyby a nerovnosti stien účinne maskované. Plátna dokonale priľnú k stenám. Vzhľadom na to, že výrobky na vinylovej báze sú umývateľné, je ich možné bezpečne otrieť vlhkou handričkou. Vysoko kvalitné a objemné výrobky vyzerajú celkom atraktívne. Sú vyrobené tak, že sú prítomné jedinečné vzory získané v dôsledku použitia jedinečnej tieniacej technológie..

Spomedzi rôznych príkladov na vinyle sú tapety lisované za tepla obzvlášť trvanlivé. Hlavnou výhodou takýchto výrobkov je odolnosť voči mechanickému namáhaniu a slnečnému žiareniu. Z povrchu takýchto výrobkov je možné nečistoty ľahko odstrániť s malým úsilím umývaním kefkou a mydlom..

Na výzdobu stien svojich bytov si majitelia stále častejšie vyberajú netkané textílie. Pri výrobe vliesových tapiet nemecký výrobca používa výlučne ekologické a prírodné materiály: bavlnu, ľan a viskózu. Výrobky majú vysokú kvalitu, trvanlivosť a odolnosť proti vlhkosti. Napriek tomu, že výrobky obsahujú syntetické zložky, neboli z nich pozorované žiadne zdravotné riziká.

Nemenej populárne textilná tapeta. Nemecký textil už dlho vytvára trendy v dizajne, pričom pri tvorbe obrazov využíva motívy nadčasovej klasiky, ultramoderné techniky potlače a príjemné farebné kombinácie. Táto tapeta je považovaná za prémiový produkt. Textilné látky dodávajú interiéru pevnosť a luxus. Výrobcovia používajú vzory a textúry na výrobky pomocou moderných technológií farbenia a tlače. Prírodné vlákna ľanu, hodvábu, bavlny a vlny vytvárajú v plátnach pocit sviežosti a živosti.

Profilový podnik továrne Rasch Textil, ktorý spoločnosť vytvorila pred viac ako 50 rokmi, sa špecializuje na textilné tapety a vyrába klasické tkaniny s mimoriadnou jemnosťou. Farebná schéma výrobkov v nemčine je zdržanlivá, ale zároveň slávnostná. Švy na výrobkoch sú úplne neviditeľné, pretože vlákna sa nanášajú na základňu metódou vertikálneho razenia..

Tapeta na maľovanie sú vyrábané v rôznych šírkach. Takéto výrobky sú k dispozícii spotrebiteľom s rôznymi úrovňami príjmu. Pomocou obyčajnej tapety nemeckej spoločnosti môžete interiér priblížiť akejkoľvek farbe, ako aj kombinovať a zvýrazniť zóny. Tento trend je v súčasnosti veľmi módny..

Výtlačky a farby

Farba môže ovplyvniť emocionálny stav človeka. Určitý odtieň zlepšuje náladu, dodáva energiu, alebo naopak, upokojuje a uvoľňuje. Preto je také dôležité vybrať si farebnú schému obkladov stien v miestnosti sami..

Pôvodné vzory na tapetách dodajú interiéru atmosféru. Výtlačky od veľkých akcentových postáv po malé roztomilé vzory slúžia ako originálny dekor miestnosti.

Spoločnosť renomovanej nemeckej značky tapiet vždy zohľadňovala zmeny a nové trendy v móde.. Popredné kolekcie sú vyrábané v najmodernejších farbách a pri výrobe produktov sa berú do úvahy nasledujúce body:

 • Takéto komplexné odtiene sú relevantné: aqua farba, bohatý odtieň baklažánu, olivové tóny.

 • Jasné „šťavnaté“ farby nestrácajú na popularite: oranžová, citrónová, žltá, tyrkysová, fialová, čokoláda.

 • Tapeta bude vždy zaujímavá pri dekorácii interiéru. Nemecké výrobky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a majú štýlový dizajn.
 • Kvetinový ornament a prírodné motívy vždy zostanú v dopyte medzi majiteľmi bytov zmyselnej povahy..

Je len potrebné vziať do úvahy, že veľký výkres je vhodný v priestranných veľkých miestnostiach a malé vzory vizuálne zväčšia malú miestnosť..

 • Abstraktné vzory robia miestnosť najmodernejšou a najfrekventovanejšou. Sú schopní ovplyvniť priestor miestností..
 • Posledným prízvukom sezóny je čiernobiela tlač. Vytvára vizuálny kontrast a vnáša do interiérov sviežosť, originalitu a šarm..

Skutočné farby

Biele, béžové, prírodné teplé odtiene, monochromatické svetlo a jasné kontrastné, zlaté, strieborné tóny – to všetko je farebná schéma tapety Rush.

Hojnosť farebných možností môže z malej kuchynky urobiť útulný altánok na pitie čaju a príjemnú zábavu. Teplo dodajú bohaté oranžové, letné žlté a zelené plátna.

Na živú konverzáciu v obývacej izbe si môžete vybrať žiarivo červené a modré odtiene alebo trendovú indigovú farbu.

Jemná orgovánová, ružová, nebesky modrá farba upokojí a nastaví rytmus relaxácie. Tieto farby sú často vyberané pre obklady stien spální a detských izieb..

Krásne vzory

Obklady stien sú kľúčovým prvkom interiérového dizajnu. Značkové výrobky značky Rush je možné prispôsobiť ľubovoľnému štýlu, pretože obsahujú rôzne dizajnové témy. Použitie tapety v dizajne stien bude veľmi výhodnou možnosťou..

Prítomnosť krásnych kresieb dodá dizajnu miestnosti chuť.

Elitné zbierky obľúbených produktov sú obzvlášť účinné vo farbách s veľkými kvetmi: ružami alebo ozdobnými púčikmi. Dýcha duchom minulých storočí, atmosférou panských osláv a budoárov. Tapeta vyzerá luxusne a zdôrazňuje jemnú chuť a pevnosť majiteľov..

Výrobky z kolekcie Cosmopolitan napríklad dokonale imitujú kožu. Tento dizajn je vhodný na obklady stien v štúdii..

Pre milovníkov starého anglického štýlu ponúkajú dizajnéri z Nemecka škótsky pléd a dlaždice na plátne. Teplo z krbu a útulnosť v okolitom dekore budú týmito farbami dokonale zdôraznené..

Štýlové položky z kolekcie Tintura so vzormi vo forme kruhov a oválov sú relevantné pre interiérový dizajn obývačky. Vintage štýl niektorých exemplárov s neostrými obrysmi a vyblednutím je vhodný na zdobenie miestnosti v retro štýle..

Tapeta s kombináciou takýchto postáv rozvíja predstavivosť a odporúča sa najmä pre veľké miestnosti s vysokými stropmi..

Fotomurálky v štýle mestskej džungle alebo tapety imitujúce murivo z najnovšej kolekcie spoločnosti nikdy nestratia na aktuálnosti. Sú ideálne aj na maľovanie, v ktorom bude zachovaný reliéf, ktorý opakuje murivo. Takéto tapety môžu byť v bielej a šedej farbe v štýle podkrovia, čo vzbudí záujem pri zdobení detskej izby. Účinok neopatrného kladenia tehál v miestnosti teenagera zdôrazní slobodu a nezávislosť charakteru.

Výrobky na stenu vyzerajú originálne v kombinácii matných a lesklých náterov so sotva viditeľnou geometrickou potlačou. Táto kombinácia vytvára efekt hry tieňov s chvením ohňa sviečky..

Štýlové tapety s motívmi orientálnych rastlín: obzvlášť obľúbené sú sakury a lotosy. Roztiahnu interiér do určitého stavu. Takéto položky sú ideálne pre izby v čínskom a japonskom štýle. Steny, ako sú tieto, odrážajú zmyselnú japonskú kultúru.

Tapety z kolekcie Fiora sú prezentované vo farbách typických pre japonskú maľbu. Plátna dýchajú na jar, znovuzrodením a radosťou.

Pre romantických hostiteľov si môžete vybrať tapetu s vtákmi. Výrobky Chinoiserie sú zvyčajne vyrobené z vinylu alebo papiera. Na pozadí používajú nemeckí výrobcovia svetlú paletu, ktorá vyniká leskom a perleťou..

Výber z kolekcie Celebriti predstavujú typy tapiet so zvislými pruhmi, leopardovými farbami, nápismi, pozlátenými vložkami.

Pruhované tapety môžu okrem dekoratívneho efektu miestnosť aj predĺžiť..

Tipy na výber

Výber tapety je veľmi starostlivá práca, pretože každý interiér má svoje vlastné charakteristiky: veľkosť miestnosti, osvetlenie, umelecké preferencie, štýl.

Textúra a farby tapiet nemeckej spoločnosti sú prezentované v takom veľkom sortimente, že pre ich bežného laika sú potrebné odporúčania pre ich výber:

 • Časté výtlačky veľkých veľkostí vytvoria efekt kompaktnosti miestnosti a malé kresby naopak rozšíria priestor..

 • Zvislé pruhy predlžujú priestor na výšku, ale zmenšujú objem miestnosti. Preto sú pre malé miestnosti výhodnejšie veľké pruhované výrobky..

 • Na vyhladenie nerovných povrchov je možné použiť trblietavú tapetu s maskovacím efektom..
 • Inštancie tej istej kolekcie je možné navzájom kombinovať.

 • Do detskej izby sú papierové výrobky najlepšou voľbou. Je lepšie kúpiť trvanlivé a husté kotúče vyrobené z dvoch vrstiev lisovaného papiera.

Hodnotenia zákazníkov

Spotrebitelia vždy nelichotivo hovoria o kvalite tapiet Rush.

Väčšina kupujúcich vyzdvihuje netkané výrobky a je si istá, že nemecká kvalita je najlepšia. Role tapiet sú ťažké, široké a ideálne na maľovanie. Z výhod kupujúci zdôrazňujú nasledujúce:

 • odolnosť voči svetlu – dajú sa s dôverou prilepiť do miestnosti zo slnečnej strany bytu;
 • možnosť mokrého čistenia povrchu;
 • jednoduchosť prilepenia;

 • schopnosť dobre skryť chyby steny;
 • priaznivá cena zodpovedajúca kvalite výrobku;
 • schopnosť oživiť akýkoľvek interiér;
 • krásny a originálny dizajn;
 • ľahké nastavenie pláten;
 • bezproblémové možnosti.

Krásne príklady v interiéri

Nemecké výrobky sú schopné stelesniť odvážne rozhodnutia dizajnérov a najsofistikovanejšie nápady majiteľov bytov. Jedinečnosť spočíva v tom, že tapety z jednej kolekcie sa navzájom dokonale kombinujú.

Pôvodné kombinácie obyčajnej tapety a plátna so vzorom možno považovať za príklad vymedzenia jednej miestnosti do nezávislých zón.

Čierna tapeta vyzerá skvele s výklenkom v stene. Takto vyniká oblasť čítania. Pohodlné kreslo s mobilnou lampou úspešne zvýrazní funkčnosť oblasti.

Hranicou medzi časťou miestnosti na čítanie kníh a schodiskom sú presne tapety. Tmavé monogramy na bielom plátne vizuálne zvýrazňujú obrys na snehobielom zábradlí.

Tretia časť s kompaktným nočným stolíkom a elegantným zrkadlom je efektne vyzdobená v retro štýle. Kvalitné plátno v horizontálnych pruhoch z obľúbenej kolekcie nemeckých tapiet vizuálne rozšíri priestor celej miestnosti.

Luxus a jemnosť vkusu majiteľa zdôraznia vinylové tapety v interiéri malej obývačky, prevedené v empírovom štýle. Biele stĺpy a štukové stropy zvýrazňujú farebné a monochromatické tapety z rovnakej kolekcie En Suite. Horčičné plátno s purpurovým ornamentom jedného odtieňa s reliéfnou tapetou doplní vázy a vankúše zodpovedajúcich farieb. Lesklý laminát dodá miestnosti hrejivý pocit. Pevný luster v strede stropu akoby opakoval kontúry potlače na tapete.

Svetlá tapeta v spálni s jemnou potlačou vo forme vetiev sakury osloví každý mladý pár. Romantické tlmené svetlo steny zospodu mierne presvetľuje, takže sa budete cítiť ako na večernej letnej verande. Šedá podlahová krytina vytvorí na povrchu mesačného svetla efekt odrazu.

Pôvodná tapeta s veľkým kvetinovým vzorom dodáva jedálni šťavnatosť. Jedálenskú časť dopĺňajú svetlé doplnky: svetlo zelené a oranžové stoličky pri bielom lesklom stole a závesná lampa v tvare snehobielej púpavy. Priestor na sedenie je úhľadne oddelený oranžovou stenou.

Informácie o tom, ako správne lepiť tapetu, nájdete v nasledujúcom videu..