Obývačka

Vlastnosti dizajnu obývačky s lôžkom

Ak vo vašom byte nie je veľa miesta a nie je možné umiestniť všetkých do ich izieb, musíte kombinovať dve zóny v jednej miestnosti. Ak nie je priestor pre ďalšiu spálňu, musí sa vyviesť do obývačky. Aby bol zvyšok v oboch zónach kompletný, potrebujete poznať všetky dizajnové prvky obývačky s miestom na spanie, ktoré vyriešia všetky vaše problémy.

8 fotografií

Vlastnosti zónovania

Ak potrebujete do jednej miestnosti umiestniť relaxačnú posteľ a nábytok do obývačky, je dôležité to urobiť správne. Vďaka vhodnému umiestneniu všetkých vchodov a východov do miestnosti môžete vytvoriť jednoduchú priečku, ktorá rozdelí priestor. To sa dá dosiahnuť pomocou steny zo sadrokartónu, ktorú je možné po vytvorení ozdobiť podľa vlastného uváženia, čím sa vytvorí najpríjemnejšia možnosť pre obe časti miestnosti..

Ak je pre vás veľmi dôležité zachovať ľahkosť miestnosti alebo možnosť prenikania svetla do každého rohu, potom je najlepšie urobiť sklenené priečky. Na to môžete použiť matný povrch, aby ste vytvorili pocit súkromia, alebo dekor použiť vo forme zaujímavého a nevtieravého vzoru. Môže byť aplikovaný na jednu alebo obe strany priečky.

Ďalšou možnosťou by bolo použiť textilné rozdeľovače. Pomocou závesov a textilných zábran bude možné oddeliť priestor obývačky od spálne, ako aj dať príležitosť úplne relaxovať a spať sám a tráviť čas sledovaním televízie alebo čítaním knihy iným obyvateľom z byt.

Ak nechcete stále zdieľať priestor, potom sú najlepšie skladacie dvere., ktoré môžu byť úhľadne ukryté v malých vstavaných štruktúrach. Môžu byť umiestnené na oboch stranách spacieho priestoru a na jednom (v závislosti od jeho dĺžky). Tieto budovy môžu byť vyrobené zo sadrokartónu alebo tónovaného skla, vo vnútri ktorého budú skryté posuvné dvere. Existuje variant dizajnu posuvných dverí z dvoch prvkov, ktorých otvorenie môžete rozdeliť na priestor a jeho zatvorením ho urobiť všeobecným a priestorným.

Najjednoduchšou možnosťou na vymedzenie dvoch polovíc miestnosti je použiť skriňu alebo stojan, ktorý je lepšie namaľovaný v kontrastnej farbe, ale vydrží vo všeobecnom štýle opravy. Aby bola spálňa výraznejšia z časti obývačky, môže byť natretá na bielo alebo na akýkoľvek svetlý odtieň, pričom v obývačke zostanú rôzne farby a textúry.

Výber nábytku pre každú zónu

Aby obývacia izba vyzerala ako miestnosť na odpočinok a zábavu pre celú rodinu a spálňa zostala miestom plného odpočinku po celú noc, je dôležité do každej zo zón umiestniť potrebný nábytok, čo bude odôvodnené. a funkčné. Ak hovoríme o obývacej izbe, pohovka sa tu považuje za nemenný atribút. Veľkosť tohto nábytku bude určovať miestnosť a počet rodinných príslušníkov žijúcich pod jednou strechou..

Ak hovoríme o spiacej časti miestnosti, potom by najlogickejšou vecou bolo umiestniť veľkú posteľ, najmä ak sú na nej dve alebo stredne veľké postele, ak bude spať iba jeden človek. Ak nepredpokladáte konštantné rozdelenie miestnosti a používanie závesov, potom by ste namiesto postele mali dať rozkladaciu pohovku alebo transformačnú stoličku, aby ste po spánku mohli všetko odstrániť a v hale bude opäť viac miesta.

Ak k vám často prichádzajú hostia a môžu zostať cez noc, je dôležité to zabezpečiť pri nákupe nového nábytku, pretože v tomto prípade by mal byť skladací a pojať najmenej dvoch ľudí. To je tiež užitočné v prípade príchodu príbuzných, ak žijú ďaleko a málokedy sa vidíte..

Keď je vaša izba dostatočne malá a ak máte manželskú posteľ, takmer žiadne voľné miesto neostalo, môžete použiť techniku ​​zdvíhacieho lôžka. Dá sa ľahko uložiť do skrine, čím sa pred zotmením uvoľní celá miestnosť. Takáto tajná posteľ bude ideálnym riešením pre miestnosti s rozmermi nepresahujúcimi 18 metrov štvorcových. Ďalšou možnosťou môže byť veľká pohovka, ktorá sa v noci rozkladá pod miesto na spanie a cez deň slúži ako obývací priestor..

Aby zdvíhacie lôžko počas dňa nepadlo do oka, existuje veľmi jednoduchá možnosť, ako naň ozdobiť výklenok vo forme povrchovej úpravy pod bežným šatníkom.. Najlepšie to bude vyzerať so zrkadlovými dverami, ktoré pomôžu zväčšiť priestor miestnosti a urobiť ho ľahším a ľahším. Tento dizajn má však aj mínus, pretože každý deň je ťažké všetko znova zložiť a rozvinúť, najmä pokiaľ ide o krehkú ženu alebo osobu vo veku..

Ak je pre dieťa naplánovaný priestor na spanie, je dôležité vybaviť izbu detskou postieľkou. V závislosti od veku dieťaťa je vhodná kolíska alebo pohovka, ktorá môže byť v prípade potreby transformátorom, aby sa maximalizoval priestor pre príchod hostí alebo pre inú príležitosť..

Pri plánovaní nábytku do miestnosti je dôležité venovať pozornosť takým nuansám, ako sú vlastnosti použitia. Je to spôsobené tým, že nie každá rozkladacia pohovka je prispôsobená na rozloženie každý deň. To môže poškodiť hlavný mechanizmus a veľmi skoro nebudete môcť takú posteľ zložiť ani rozložiť pohovku..

Farebné riešenia

V prípade, že vaša obývačka musí kombinovať funkcie miesta na spanie, najsprávnejšou možnosťou by bolo oddeliť tieto dve podmienené miestnosti nielen priečkou, ale aj použitím rôznych farebných riešení.. Dizajn akejkoľvek obývačky je náročná úloha, pri riešení ktorej je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory, vrátane:

  • Nájdenie správneho nábytku.
  • Logické usporiadanie všetkých interiérových prvkov.
  • Farebná rozmanitosť každej zóny.
  • Orientácia na svetové strany pri výbere správnych odtieňov pre steny a nábytok.

Ak chcete vytvoriť útulnú obývaciu izbu, najlepšou možnosťou by bolo použiť pokojné a svetlé odtiene. Akcentné farby môžete použiť na vytvorenie zaujímavého obrazu miestnosti. Môžu to byť zavesené stropy a výklenky v nich, soklové lišty a bagety iného odtieňa, steny namaľované v rôznych farbách alebo odtiene tej istej farby..

Stena so sedačkou je často vyzdobená v inom štýle. Môže to byť fotografická tapeta alebo zaujímavá kresba, ktorá sa líši od obrazov vo zvyšku miestnosti. Ak plánujete maľovať steny v obývacej izbe, potom môže byť pohovka vyrobená v rôznych farbách, mať geometrickú abstrakciu alebo originálnu tlač. V tomto prípade by mal byť zvyšok priestoru vymaľovaný menej jasnou farbou rovnakého odtieňa, ktorá nie je nápadná, ale príjemná pre ostatných..

Pokiaľ ide o priestor na spanie, tu budú najvhodnejšie farby biela, béžová a piesková. Tieto paletky uvoľnia vaše oči. To prispeje k dobrému odpočinku a dobrému spánku a blízkosť hosťovskej oblasti nijako neovplyvní tých, ktorí budú v improvizovanej spálni..

Pri panorámovaní usporiadania nábytku je dôležité vziať do úvahy svetlo, ktoré do miestnosti vstúpi z ulice. Pri nastavovaní pohovky sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu v blízkosti, pretože by prekážalo sledovanie televízie alebo len trávenie času doma s rodinou. To isté platí pre kotvisko.. Je lepšie nedávať posteľ blízko okna, inak vám lúče vychádzajúceho slnka nedajú spať a prítomnosť tmavých záclon na oknách stmaví priestor obývačky a bude nepríjemné tam zostať, kým sa všetci v spálni neprebudia.

Pokiaľ ide o výzdobu čalúneného nábytku, farebná schéma pohovky a vankúšov na nej bude závisieť od toho, aký interiér chcete vytvoriť. Ak sú steny svetlé, je lepšie kúpiť nábytok v upokojujúcich farbách a zvýrazniť farbu pomocou niekoľkých kontrastných vankúšov. V tichej miestnosti je lepšie dať svetlú pohovku s purpurovým, červeným alebo iným čalúnením a viacfarebnými vankúšmi. To všetko je samozrejme prípustné, ak chcete vytvoriť originálny a dynamický dizajn..

Ak hovoríme o spálni, miesto na spanie môže byť ozdobené krásnym prikrývkou a niekoľkými viacfarebnými vankúšmi. Tieto opatrenia budú stačiť. Ak máte miesto na stoličku, môžete naň položiť vankúš svetlej farby..

Ak je v tejto časti miestnosti okno, potom je potrebné na ňu položiť domáce kvety v krásnych kvetináčoch..

Nápady na dizajn môžu byť veľmi rozmanité a závisia od osobných preferencií majiteľov. S prostriedkami a predstavivosťou sa aj tá najmenšia miestnosť môže zmeniť na útulné hniezdo, kde budete môcť príjemne komunikovať a relaxovať, ako aj mať dobrý spánok..

Ďalšie podrobnosti nájdete nižšie.