Oprava

Magnetické farby: typy a rozsah

Pri renovácii a zdobení miestnosti je jedným z hlavných želaní trvanlivosť povlaku. Táto téma je obzvlášť dôležitá, ak sú v byte deti akéhokoľvek veku. Koniec koncov, ak sú kresby na tapete problémom výlučne pre deti, potom tínedžeri radi zdobia steny plagátmi a plagátmi, čo má tiež negatívny vplyv na povrch..

Magnetická farba ponúka vynikajúce riešenie. Jeho nepochybným plusom je možnosť použitia v absolútne akejkoľvek miestnosti. Navyše nie príliš rozšírená prevalencia tohto typu povrchovej úpravy umožní nielen potešiť mladších rodinných príslušníkov, ale aj prekvapiť hostí neobvyklými vlastnosťami stien..

  Čo je to farba magnetickej tabule

  Tento typ pôdy je schopný opakovať magnetické pole. V súlade s tým bude magnet priťahovaný a držaný na ňom. Tento materiál je možné použiť na pokrytie takmer akéhokoľvek požadovaného povrchu. V závislosti od aplikačných technológií bude povlak schopný odolávať dostatočne veľkému počtu prvkov..

  Magnetické atramenty bohužiaľ nemajú široké spektrum farieb.. Sú k dispozícii iba v odtieňoch bielej a sivej.. Na získanie intenzity farby však stačí naniesť niekoľko vrstiev pôdy. Okrem toho je odolný voči náteru konvenčnými farbami rôznych odtieňov..

  Existuje iba obmedzenie pokrytia povrchu bežnou farbou viac ako dvakrát, inak môžu byť magnetické vlastnosti stratené.

  Zloženie

  V srdci akejkoľvek magnetickej farby sú prítomné mikroskopické kovové častice. To umožňuje, aby sa pôda rovnomerne rozšírila po povrchu. Kompozícia môže tiež obsahovať spojivo, zahusťovadlo alebo ďalšie prídavné látky.. Všetky komponenty sú úplne netoxické, môže byť použitý v detských izbách.

  Takáto pôda spravidla obsahuje grafitový alebo bridlicový prvok..

  Vlastnosti

  Farba je na báze latexu a akrylátu. Môže priľnúť k akémukoľvek povrchu. Do zmesi sa pridávajú kovové piliny. Sú to tie, ktoré majú magnetické vlastnosti..

  Po nanesení povlaku na stenu musí byť vysušený.. Hotový povrch bude schopný priťahovať magnety.

  Môže byť použitý ako základný náter na bežné farby v rôznych farbách..

  Zvláštnosti

  Zlúčeniny s magnetickým efektom je možné aplikovať na akékoľvek steny alebo iné povrchy, hlavnou vecou je správne ich spracovanie.

  Prvky je možné umiestniť na podlahu bez použitia ďalších upevňovacích prvkov. To umožňuje diverzifikovať interiér. Jednou z možností použitia tohto povlaku je vytvorenie povrchu pre bridlicovú farbu. V takom prípade naň môžete buď pripevniť magnety, alebo vytvoriť rôzne kresby..

  Základný náter je možné nanášať na sadrokartónové dosky, drevotrieskové dosky, drevo, betón a ďalšie podklady. Vo väčšej miere sa magnetické vlastnosti prejavia, ak je materiál položený v niekoľkých vrstvách..

  Ľahko odoláva prvkom rôznych veľkostí.

  Hlavné výhody

  Ako každé farbivo má magnetická farba niekoľko výhod:

  • Hlavnou výhodou materiálu je absencia toxicity a nepríjemných pachov, čo umožňuje jeho použitie takmer v akejkoľvek miestnosti.
  • Kompozícia nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a má dobrú úroveň priľnavosti k rôznym podkladom..
  • Magnetická farba spomaľuje horenie, takže je možné ju nanášať v kuchyni.
  • Okrem toho tlmí rôzne druhy magnetického žiarenia, čo je obzvlášť dôležité, ak je v miestnosti veľký počet rôznych zariadení..

  Aplikácie

  Magnetickú zeminu môžete využiť na rôzne účely. Otvára to skutočný priestor pre kreativitu..

  Najbežnejšie oblasti sú:

  • Všeobecné vzdelávacie inštitúcie. Použitie bežných tabúľ v triedach a triedach neumožňuje umiestnenie veľkého množstva informácií súčasne, takže z času na čas musíte kriedový povrch utrieť. Magnetická stena vám naopak umožní umiestniť oveľa väčšie množstvo dát, ktoré na nej môžu zostať počas celej hodiny..
  • Ďalším miestom, kde je použitie tohto povlaku mimoriadne výhodné, je kuchyňa. Chladničku možno považovať za druh analógu takéhoto povrchu. Má však často malú veľkosť, čo môže spôsobiť problémy s množstvom magnetov a samolepiek. Pri použití farby bude oblasť pokrytia závisieť iba od vašej predstavivosti..

  • V zábavných podnikoch Je tiež vhodné umiestniť potrebné informácie, ponuky a recenzie nie na informačné stojany, ale na povrch steny. To isté platí pre zasadacie miestnosti, keď sa pri práci používa veľký počet projektov a harmonogramov..
  • Myšlienka použitia podobnej povrchovej úpravy v detských izbách proste perfektný. Kresby urobené na zemi sa dajú ľahko vymazať. To je obzvlášť výhodné pre rodiny s malými deťmi. Farba stien sa časom nezmení. Okrem toho je vhodné umiestniť na ne remeslá a poznámky s dôležitými informáciami, ktoré budú vždy na dohľad.

  • Takéto pokrytie nebude nadbytočné a pri zariaďovaní štúdia. Najdôležitejšie informácie môžete mať vždy na očiach. Na steny je tiež vhodné umiestniť diplomy, certifikáty a ďalšie dokumenty o osobných a profesionálnych úspechoch..

  Pri pripájaní pláten a plagátov na pásku, klince a lepidlo sa môže beznádejne poškodiť obvyklý povrch. V prípade magnetov je problém vyriešený sám..

  Umožňujú vám opraviť a zmeniť prvky na požadovanej frekvencii bez poškodenia vzhľadu stien..

  Recenzia najlepších výrobcov farieb

  Vzhľadom na to, že farby s magnetickým efektom sú relatívne nové, nie je veľa výrobcov, ktorí ich dodávajú na trh. V tomto ohľade je výber produktov obmedzený. Existujú však dodávatelia, ktorí sa osvedčili pozitívne. Práve ich výrobky vzbudzujú najväčšiu dôveru..

  Nasledujúci výrobcovia farieb sú obľúbení:

  • Tikkurila Je fínska spoločnosť, pomerne dobre známa v širokých kruhoch. Za viac ako 150 rokov existencie v Európe je lídrom vo výrobe farieb a lakov. Kvalita výrobkov je veľmi vysoká, čo potvrdzuje veľký dopyt po vyrobených formuláciách. Spoločnosť má vo svojom sortimente bridlicovú farbu Liitu. Jeho zloženie je vyrobené v čiernej farbe, ale táto odroda môže byť tónovaná v akomkoľvek inom. Výstup poskytuje matný povrch, ideálny pre prácu s kriedou.

  • Medzi farbami s magnetickým efektom stojí za zmienku značka Magnetické. Výrobky sú vyrobené výlučne v bielej farbe. Materiál nestráca svoje vlastnosti, ak je potiahnutý bežnou farbou, ktorá sa odporúča nanášať v 1-2 vrstvách.
  • Sibír. Napriek tomu, že ide o domáceho výrobcu, pri výrobe výrobkov sa používajú popredné európske technológie. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu náterov na dekoráciu interiéru. Priaznivo sa vyznačujú nižšími cenami, ktorých inštalácia je možná z dôvodu použitia domácich materiálov a nižších nákladov na dopravu. K dispozícii sú typy atramentov, ako sú magnetické, bridlicové a značkovacie. Spoločnosť sa vyznačuje vysoko kvalitnými výrobkami, ktoré možno posúdiť podľa veľkého počtu pozitívnych recenzií..

  Bridlicová farba tohto výrobcu je napríklad odolná voči opotrebovaniu, dobre sa tónuje a vo svojom zložení obsahuje aj antiseptikum, ktoré vylučuje možný výskyt húb.

  Výrobca má vo svojom sortimente vysokokvalitné značkovacie a magnetické farby, ktoré majú tiež zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu..

  • MagPaint Je spoločnosť registrovaná v Holandsku. Viac ako 15 rokov sa špecializuje výlučne na výrobu farieb s magnetickým efektom. Nie je to tak dávno, čo spoločnosť začala vyrábať značkovacie a bridlicové povlaky. Výrobky tejto spoločnosti sú prezentované po celom svete. Domáci trh tiež ocenil výhody týchto materiálov kvôli ich vysokej kvalite..
  • Magnetico Je nemecký výrobca, ktorý sa špecializuje aj na magnetickú pôdu, ktorá je k dispozícii iba v sivej farbe. Výrobky sú prezentované v strednej cenovej kategórii. Farby vykazujú dobré výsledky počas používania, veľmi rýchlo schnú. Prísna kontrola výroby materiálov sa vykonáva vo všetkých fázach výroby. Vďaka tomu sú výstupom výrobky vynikajúcej kvality..

  • Rust-oleum. Tento výrobca je na americkom trhu dlho známy. Výrobky sa vyznačujú širokým sortimentom. Každý rok je predstavený nový vývoj. Na dekoráciu interiéru ponúka výrobca široký sortiment farieb s magnetickým efektom, bridlicových a značkovacích kompozícií.
  • Benjamin moore & Co Je ďalšou populárnou spoločnosťou na americkom trhu. V Rusku je predstavená aj široká škála produktov. Spoločnosť vyrába prémiové nátery v bohatej farebnej palete. Jednou z najznámejších noviniek je bridlicová kompozícia CHALKBOARD PAINT. Výrobky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu.

  Musíte pochopiť, že pri výbere akéhokoľvek typu a značky farieb nebude nadbytočné zoznámiť sa s odporúčaniami výrobcu..

  Pomôže to presnejšie vypočítať spotrebu materiálu a eliminovať výskyt možných chýb..

  Technológia použitia

  Pri aplikácii akéhokoľvek materiálu je dôležitá príprava ošetreného povrchu. Pri práci s magnetickou farbou typ práce závisí od typu povlaku, na ktorý bude kompozícia aplikovaná.

  Pre najlepší magnetický efekt odporúča sa aplikovať základný náter na steny v niekoľkých vrstvách. Najlepšou možnosťou sú 3-4 vrstvy.

  Na dobrú priľnavosť zmesi k povrchu je potrebné vykonať prípravné práce. V prvom rade je stena očistená od predchádzajúcich náterov. Potom musíte praskliny natrieť. Potom je potrebné povrch brúsiť, kým nie sú odstránené všetky nerovnosti. Môžete použiť brúsny papier, potom bude priľnavosť materiálu k stene čo najspoľahlivejšia..

  Ďalej musíte použiť hlboký penetračný základný náter a dôkladne vysušiť. Časť steny, na ktorú bude nanesená farba s magnetickým efektom, je oddelená krycou páskou. Tým sa príprava končí..

  Pripravená farba sa dôkladne premieša, až kým nebude hladká.. Prvá vrstva magnetickej zlúčeniny by mala byť nanesená na malé štvorce s rozmermi približne 40 x 40 centimetrov. Na prácu musíte použiť valček.

  Prednosť by mal mať nástroj s dĺžkou hromady 6-9 centimetrov, aby bol materiál nanesený rovnomernejšou vrstvou.

  Magnetický atrament by mal fungovať hladko, bez nerovností. Na vyrovnanie je možné použiť špachtľu. Potom pred sušením ho musíte nechať 4 hodiny.

  Ďalej príde rad na druhú vrstvu pôdy. Na to sa neaplikujú viac ako dve vrstvy bežnej farby. Je tiež potrebné venovať osobitnú pozornosť hladkosti povlaku a odstráneniu všetkých nepravidelností.. Na úplnú priľnavosť materiálu k ošetrenému povrchu musí byť sušený najmenej jeden deň.. Ak je potrebná tretia vrstva magnetickej farby, jej spotreba by mala byť približne 0,5 litra na 1 m2. m.

  Pred použitím je potrebné povrch pokryť fixkou alebo grafitovou farbou.. Aby sa zabránilo oslabeniu magnetických vlastností povlaku, finálna hmota sa nanáša maximálne vo 2 vrstvách..

  Viac o magnetickom atramente sa dozviete v nasledujúcom videu..