Oprava

Porcelánová kamenina závodu „Uralská žula“: výhody a nevýhody

V poslednej dobe je prírodný kameň veľmi obľúbený. Porcelánová kamenina však postupne začala tento materiál vytláčať z prvého miesta. Závod „Uralskiy Granit“ vyrába od roku 2005 dokončovacie materiály z keramickej žuly. Spoločnosť sa dnes môže pochváliť najširším sortimentom výrobkov, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín pomocou talianskych technológií..

O produktoch

Výrobky závodu sa vyrábajú vo forme dvoch veľkých zbierok, ktoré sa nazývajú „uralské fasády“ a „štandard“.

Zbierka „Uralské fasády“ obsahuje obyčajnú porcelánovú kamenu 600×600 s matným a lešteným povrchom. V porovnaní s analógmi iných výrobcov má táto dlaždica nižšie náklady, ale v žiadnom prípade nie je nižšia ako vzhľad a kvalita. V poslednej dobe sa v zbierke objavil materiál vo veľkosti 1200×600. Väčšia veľkosť šetrí čas pri montáži menších dlaždíc.

Zbierka “Štandardné” predstavuje porcelánová kamenina v dvoch veľkostiach: 300 x 300 a 600 x 600. Dlaždice v tejto zbierke sú takzvané „homogénne porcelánové kameniny“ alebo „soľné korenie“. Materiál sa vyznačuje rovnomerným sfarbením v celom objeme a jednotnosťou štruktúry. Táto možnosť patrí k výrobkom ekonomickej triedy, ale napriek tomu je kolekcia Standard tiež predmetom rektifikácie a má vysoký index pevnosti..

Stojí za zmienku, že obe zbierky sa môžu pochváliť bohatou farebnou škálou a séria „Standard“ dokonca obsahuje dlaždice s reliéfnym povrchom. Závod tiež vyrába materiál určený na kladenie schodov.

Vyznačuje sa prítomnosťou charakteristických drážok na povrchu.

Rozsah materiálu

Jednou z hlavných možností použitia porcelánovej kameniny Ural je vytvorenie podláh v domoch a bytoch a na verejných miestach s vysokou návštevnosťou ľudí. Takáto podlaha môže slúžiť mnoho rokov, pretože porcelánová kamenina Ural je rovnako odolná, ako pri použití v interiéri, tak pri zdobení vonkajších priestorov..

Ďalšou aplikáciou porcelánovej kameniny Ural je výstavba vetraných fasád budov. V takom prípade máte možnosť súčasne vyriešiť niekoľko problémov. Po prvé, poskytuje spoľahlivú a trvanlivú ochranu steny. Za druhé, budova získava estetickejší vzhľad. Tiež sa vytvorí dodatočná tepelná ochrana, ktorá vám umožní znížiť náklady na prevádzku budovy..

Steny chodieb, siení, chodieb, pomocných miestností, verand a balkónov budú vyzerať nové, ak budú aktualizované o uralskú porcelánovú kamenu.

Plní funkciu dokončovacieho materiálu, dokonale skrýva chyby steny a vytvára vynikajúci dizajn.

Hlavné výhody

Medzi hlavné výhody keramickej žuly zo závodu Ural Granite patrí Existuje niekoľko hlavných bodov:

  • Kvalita hotových výrobkov prechádza viacstupňovou kontrolou. Vďaka použitiu moderného vybavenia je v mnohých ohľadoch bezchybný..
  • Vynikajúce výkonnostné charakteristiky zaisťujú dlhodobé používanie materiálu, odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia, odolnosť voči chemickému napadnutiu.
  • Jednou z výrobných fáz je postup rektifikácie, to znamená spracovanie bočných okrajov, aby dlaždice získali presné parametre a možnosť lepšieho pokládky s tenkým švom..
  • Pri výrobe sa používajú iba prírodné materiály darované prírodou, ktoré sú podrobené dôkladným environmentálnym testom.

  • Obrovský sortiment farieb.
  • Na výber matné, lesklé alebo štruktúrované dlaždice.
  • Rozmanitosť rozmerových charakteristík.
  • Schopnosť štýlovo kombinovať dlaždice rôznych veľkostí.
  • Možnosť výberu obkladov „ako prírodný kameň“. Jeho cena je navyše priaznivo porovnateľná s nákladmi na kameň.

Katalóg hotových výrobkov vám umožňuje vybrať si vhodnú možnosť na základe vizuálnych vzoriek.

nevýhody

Nie je ľahké identifikovať nevýhody porcelánovej kameniny tohto výrobcu. Jediná vec, ktorá môže komplikovať prácu s materiálom, je jeho zvýšená tvrdosť a trvanlivosť. Inštalácia porcelánovej kameniny Ural preto vyžaduje profesionálny prístup a používanie špeciálnych nástrojov..

Recenzie

Žiadny z typov dlaždíc vyrábaných v závode Uralskiy Granite nespôsobuje sťažnosti spotrebiteľov. Mnoho ľudí si všimne bohatú škálu farieb a textúr materiálu, takže si môžete vybrať možnosť pre každý vkus bez toho, aby ste trávili veľa času hľadaním vhodného odtieňa.

Potešuje používateľov dlaždice “Ural Granite” o svojej vynikajúcej kvalite. Proces inštalácie a prevádzky porcelánovej kameniny nespôsobuje žiadne ťažkosti.

Prezentovateľný dizajn dlaždíc výrobcu vám umožňuje vytvoriť vizuálne „drahý“ interiér za relatívne malé množstvo.

Spotrebitelia tiež poznamenávajú, že dlaždica si dlho zachováva svoj pôvodný vzhľad..

Starostlivosť o porcelánovú kamenina

Napriek svojim vynikajúcim vlastnostiam a trvanlivosti, ak nie je porcelánová kamenina správne udržiavaná, môže stratiť svoju príťažlivosť. Starostlivosť o povlak začína bezprostredne po inštalácii. Je potrebné ihneď odstrániť zvyšky malty, lepidla a zálievky, ktoré môžu pokaziť estetický vzhľad výrobkov..

Na odstránenie plaku používam slabý roztok kyseliny chlorovodíkovej alebo detergenty s jeho obsahom.

Mierne nečistoty je možné odstrániť vlhkou alebo suchou handričkou. Je lepšie vyhnúť sa použitiu čistiacich prostriedkov s abrazívnymi časticami, pretože môžu poškodiť povrch. To platí najmä pre lesklé dlaždice..

Môžete použiť profesionálne výrobky určené na porcelánovú kamenina. Pomáhajú „vyleštiť“ malé chyby, odreniny a škrabance, dodávajú povrchu bezchybný vzhľad. Vo svojom zložení tieto výrobky obsahujú prírodné alebo syntetické voskové zložky..

Viac o porcelánovej kamenine z továrne "Uralská žula" dozviete sa z nasledujúceho videa.