Oprava

Vlastnosti a aplikácie silikónového čierneho tmelu

Vlastnosti a aplikácie silikónového čierneho tmelu

Utesnenie rôznych povrchov a odstránenie medzier nie je také jednoduché, ako to znie. Je veľmi dôležité zvoliť správne riešenie, až potom je možné dosiahnuť cieľ. Jednou z najlepších možností je čierny silikónový tmel.

Zvláštnosti

Predtým, keď taký výrobok neexistoval, bolo možné švy dokončiť iba v dôsledku dlhej a starostlivej práce. Ale kompozícia, ktorá dala neutrálnu reakciu, sa ukázala ako skutočná spása. Okrem praktickej hodnoty je materiál tiež užitočný s nulovou úrovňou nebezpečenstva pre ľudí, zvieratá a rastliny..

Táto zmes má hustú štruktúru a efektívne sa vyrovná s rôznymi úlohami, ako napríklad:

 • vyplnenie trhliny alebo švu;
 • oprava a tesnenie akvárií;
 • zvýšenie tesnosti jednotlivých sekcií štruktúr;
 • prevencia vonkajších ničivých vplyvov, najmä vody.

Odrody

Zvážte najobľúbenejšie vzorky silikónového čierneho tmelu a ich rozsah.

 • Kim Tec účinne izoluje okná, dvere, akváriá a pod. Tmel blokuje šírenie vlhkosti, jemných nečistôt (prachu) a škodlivých pachov. Vodotesnosť Kim Tec je prijateľná pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Tmel si dobre poradí so sklenenými a kovovými, keramickými a smaltovanými drevenými povrchmi.

Aj lepenie akvária zložením určenej značky nevyžaduje žiadne komplexné schopnosti, výsledok bude pripravený za 30-40 minút. K úplnej pripravenosti všetkých švov však dôjde až po 24 hodinách. Potom môžete produkt plne využiť. Aj keď silikón nie je natierateľný, tento výrobca to kompenzuje pôvodnou škálou farieb. Séria značky obsahuje okrem čiernej aj úplne priehľadné (acetát Sturm), farebné (svetlo sivé, hnedé, béžové) a biele lepidlo, ktoré spotrebiteľom umožňuje nájsť presne to, čo potrebujú..

 • Ceresit CS 25. Za ideálny tmel sa považuje tmel vyrobený výhradne zo silikónu. Lepidlo obsahujúce malé množstvo prísad má však tiež vysoký výkon a technické vlastnosti..

 • Sikasil SG-20 je jednou z najžiadanejších možností. Takýto tmel je možné použiť na upevnenie častí fasády, a to nielen na vyplnenie samostatného švu alebo trhliny. Výborne sa osvedčil aj pri práci s okennými konštrukciami a pri tvorbe štruktúrneho zasklenia..

Zmes sa dodáva v nádobe s objemom:

 1. 310 ml;
 2. 600 ml;
 3. 20 alebo 200 l.

Liek je pôvodne považovaný za pripravený na použitie a neobsahuje žiadne rozpúšťadlá, takmer sa nezmršťuje. Prípustný teplotný rozsah pre prevádzku sa pohybuje od +5 do +40 stupňov. SG-20 má vynikajúci kontakt s takmer všetkými povrchmi, ktoré je potrebné spracovať v stavebnej alebo renovačnej praxi. Je stabilný pri miernom vystavení UV žiareniu a blokuje vývoj korózie na ošetrenom povrchu.

 • Dobré výsledky prináša aj použitie tmelu. Približne 85 g, ale oblasť jeho použitia je už trochu odlišná – sú to automobilové motory. Takáto kompozícia ľahko prežije kontakt s rôznymi technickými tekutinami, s výnimkou benzínu. Umožňuje prácu s vodnými čerpadlami a prevodovkou.

 • Čierne silikónové modifikačné lepidlá Lepiaci tmel Permatex so zahrnutím syntetického kaučuku držia šev rovnako dobre pri teplotách -60 a +260 stupňov. Zmes stuhne po 24 hodinách. Zaručená stabilita pri kontakte s akýmikoľvek druhmi automobilových reagencií, vrátane motorového paliva.

 • Abro 12-AB pomôže pri oprave alebo výmene takmer všetkých tesnení používaných v cestnej doprave. Použitie tejto zmesi uľahčuje rekonštrukciu krytov prevodoviek, diferenciálov, sacích potrubí a ďalších dielov..

Vytvorená vložka môže byť hrubá až 0,6 cm, aj po vytvrdnutí si zmes zachováva svoju pružnosť, napriek dosiahnutiu vysokej pevnosti. Olej a voda, nemrznúca zmes nezničí pripravenú zlúčeninu.

Jemnosti podľa výberu

Najľahší spôsob určenia kvality tmelu je podľa formulácie kompozície. Najlepšie výsledky (ako je uvedené vyššie) sa dosahujú s použitím tmelu, kde okrem silikónu nie je nič.

Táto zmes je odlišná:

 1. nízka úroveň zmršťovania;
 2. dlhodobé používanie;
 3. vynikajúce mechanické parametre;
 4. vyššia cena v porovnaní s inými lepidlami.

Malo by sa pamätať na to, že ak sa do tmelu pridá rozpúšťadlo, nebude možné to odhaliť vážením. Ale ak použijete takú kompozíciu na utesnenie polyetylénu, substrát sa nafúkne a vytvorí nepríjemné vrásky. Preto je nežiaduce kupovať tesniacu hmotu kdekoľvek inde ako vo veľkých nákupných centrách a špecializovaných predajniach..

Vysokokvalitný silikónový liek vytvára mimoriadne silnú chemickú a fyzikálnu väzbu. Vysokoteplotné zloženie odolá zahriatiu až na 300 stupňov, ale ani Ceresit CS25, ani acetát Kim Tec 101 nemajú takú cennú vlastnosť, budete si musieť vybrať iné zmesi.

  Bezchybná kvalitná zmes sa dodáva v skúmavkách s objemom 310 alebo 315 ml s maximálnou hmotnosťou 0,34 kg.

  Ak je liek ťažší, je v ňom prítomná nejaká prísada. Označenie niekedy neuvádza typ vytvrdzovania tmelu, potom je potrebné jeho obal rozvinúť zdola nahor a stlačiť (kyslá verzia dodá octu zápach). Testovanie kyslosti je veľmi dôležité, pretože kyslé tmely počas používania spôsobujú zápach..

  Sú považované za univerzálne a lacné, ale nie sú vhodné na:

  • akýkoľvek neželezný kov;
  • cementové steny, podlahy a stropy;
  • mramorové povrchy a detaily;
  • iné látky obsahujúce alkálie aj v stopových množstvách.

  Informácie o tom, ako umyť auto zo silikónového tmelu, nájdete v nasledujúcom videu..