Oprava

Vlastnosti montáže stropu zo sadrokartónu s osvetlením

Dnes sa sadrokartón používa na rôzne druhy prác, obzvlášť rozšírený je v opláštení lietadiel. Okrem obkladu stien sa používa na vytváranie rôznych štruktúr. Strop z neho môžete vytvoriť vlastnými rukami pomocou rôznych svetelných efektov. Tento materiál má svoje výhody a nevýhody..

Zvážte vlastnosti montáže stropu zo sadrokartónu s osvetlením.

Zvláštnosti

Sadrokartón je tepelne odolný stavebný materiál, ktorý je vhodný na vytváranie rovných povrchov a vytváranie trojrozmerných foriem. Tento materiál sa ľahko spracováva, vrátane rezania akýchkoľvek obrysov, vŕtania otvorov.

V závislosti od požadovaného tvaru sú z neho vyrobené jednoúrovňové, dvojúrovňové a viacúrovňové stropy obvyklého a kučeravého typu. Pri jednoúrovňových stropoch je hlavnou výhodou jednoduchosť a spoľahlivosť..

V zásade sa táto možnosť používa pre malé miestnosti, okrem kúpeľne a kuchyne, kde vysoká vlhkosť môže zničiť materiál. Pri absencii vlhkosti môže sadrokartónový strop trvať desaťročia, preto tieto štruktúry dnes zdobia rôzne miestnosti obydlia moderného človeka..

S pridaním jasného podsvietenia pôsobia viacúrovňové vzory elegantne a objemne. Zložité prvky najrozmanitejších tvarov, dekorácií a rôznych možností vložiek sú malou súčasťou predstavivosti dizajnu. Osvetľovacie zariadenia prispievajú k dosiahnutiu vynikajúceho účinku pri navrhovaní štruktúr.. Kučeravé stropy sú namontované pomocou neštandardných prvkov vo forme kvetov, motýľov, kučier, mrakov, hviezd.

Typy podsvietenia

Existujú dva typy osvetlenia pre sadrokartónové stropy.

Zvážte vlastnosti každého z nich.

Otvorené podsvietenie

Tieto svietidlá sa vkladajú do otvorov, ktoré sú pre ne pripravené v stropnom plášti. Niekedy sú jednoducho zavesené na strope.. Tento typ osvetlenia sa najčastejšie používa v jednoúrovňových štruktúrach..

Je potrebné vziať do úvahy hmotnosť závesného osvetlenia: podsvietenie s hmotnosťou viac ako 10 kg nemusí vydržať a zničiť celý obklad.

Skryté

Ak chcete vytvoriť strop s uzavretým podsvietením, musíte dobre vypočítať rozloženie svietidiel. Takéto systémy sa vyrábajú pri inštalácii viacúrovňových stropov.. Osvetľovacie zariadenia sú zabudované do špeciálne vyrobených výklenkov. Vytvorte v priestoroch útulnú atmosféru a originálnu atmosféru tok svetla nesmeruje priamo do miestnosti, ale do stropnej roviny, odrážajúce svetlo do spoločného priestoru.

Štýl a dizajn

Návrh stropov zo sadrokartónu je často zložitý. Zároveň je to zábavná úloha pri procese rekonštrukcie miestnosti. Pri jeho riešení musíte venovať pozornosť funkčnému účelu miestnosti, nábytku, všeobecnej výzdobe. Pomôže to racionálne rozdeliť priestor na zóny, ušetriť od vizuálnych chýb a negatívneho vnímania miestnosti. Prostredníctvom podsvietenia sa môžete zameniť v rôznych možnostiach dizajnu.

Ak chcete skončiť s jasným a aktualizovaným interiérom, musíte starostlivo zvážiť dizajn. Jednoúrovňový strop môže byť ozdobený podľa vášho vkusu (napríklad farba smaltom, lepiaca tapeta na vrch). Odporúča sa používať svetlé farby, tmavé odtiene priestor vizuálne zmenšia.

Viacvrstvové štruktúry v klasickom interiéri sa používajú vo verejných sálach, výstavných galériách a ďalších inštitúciách. Zložité reliéfy ozdobia detské izby, priestranné izby, spálne.

Strop môžete urobiť vo forme vlny. Vhodné sú aj obrázky alebo napríklad štandardný kruh. Vymyslený dizajn ohromí deti i dospelých svojou jedinečnou prepracovanosťou.

Farebná kombinácia stropu s farbami stien, vybavenia bude veľkolepá, vzory vyrobené v rovnakom štýle vyzerajú dobre. Svoj domov môžete vyzdobiť vybavením stropu osvetlením. Svietidlá dodávajú viac svetla a pohodlia.

Potrebné nástroje a príslušenstvo

Na inštaláciu takýchto štruktúr nie sú potrebné zložité nástroje, čo nevyžaduje špeciálne znalosti a zručnosti..

Na vybavenie stropu osvetlením stojí za to pripraviť:

 • súprava skrutkovačov;
 • vŕtačka;
 • nôž;
 • kliešte.

Na montáž samotného stropu potrebujete trochu viac zariaďovacích predmetov.. Tie obsahujú:

 • skrutkovač;
 • samorezné skrutky;
 • pílka na kov;
 • kovové nožnice;
 • úroveň budovy;
 • ruleta;
 • ceruzka.

Okrem toho je žiaduce mať návrhový diagram a sadrokartónový materiál, ako aj žiarovky a profily.

Ako urobiť?

Keď ste sa rozhodli pre výber dizajnu, možnosti osvetlenia, farebného výkonu budúceho dizajnu, môžete nainštalovať.

Zoznam diel je obvyklý:

 • značenie, výroba rámov;
 • opláštenie materiálom;
 • inštalácia žiaroviek.

Pozrime sa na hlavné body:

 • Je potrebné zmerať požadovanú vzdialenosť od stropu a nakresliť vodorovné značenie po obvode celej miestnosti. Veľkosť medzery medzi stropom a značkovacou čiarou závisí od toho, koľko dovolí výška stien (najlepšie asi pol metra). Na tento účel použite zvinovací meter, úroveň a ceruzku..
 • Pozdĺž značenia je potrebné profil pripevniť k povrchu steny. Je potrebné vložiť hlavné časti do profilu a pripevniť ho k stropu špeciálnymi vešiakmi. Profilové prvky musia byť vložené v intervaloch asi 400 mm.
 • Na posilnenie konštrukcie krabovými konektormi medzi hlavnými časťami je potrebné pridať profilové prepojky.
 • Potom rám jemne opláštite listami sadrokartónu pomocou samorezných skrutiek. Sadrokartónové dosky je lepšie rezať ostrým stavebným nožom. Rezaná strana listov by mala byť spracovaná špeciálnou rovinou a brúsená brúsnym papierom, pričom sa odstránia drobné chyby. Výsledkom by mal byť plnohodnotný základ pre premietnutie koncipovaného dizajnu do reality..

Ak projekt zahŕňa viacúrovňovú štruktúru, musíte začať vytvárať výklenok:

 • Na hlavnej úrovni stropu je potrebné nakresliť obrys nadchádzajúcej úrovne.
 • Po ústupe hrúbky sadrokartónu od obrysu musíte k stropu pripevniť profil.
 • Potom je potrebné odrezať profilové prvky tak veľké, ako je výška druhej vrstvy. Potom je potrebné ich naskrutkovať na hlavný profil samoreznými skrutkami (použijú sa ako zavesenie).
 • Na spodok závesov musí byť pripevnený ďalší profil..
 • Výsledný rámec musí byť doplnený prepojkami, ktoré ich skombinujú do jednej štruktúry.
 • Potom je potrebné vytiahnuť vodiče na správnych miestach..
 • Potom je potrebné rám a boky vrstvy opláštiť sadrokartónom.

V záverečnej fáze zostáva tmeliť švy obkladového materiálu, odstrániť uzávery skrutiek a zamaskovať výsledné chyby. Po zatmelení prebrúste celý povrch na potrebných miestach, aby bola základňa rovnomerná.

Dokončiť môžete akýmkoľvek vhodným spôsobom.

Ak chcete zopakovať obrys vrstvy s profilom, musíte ho postaviť na kusy určitej veľkosti, to isté platí pre prvky sadrokartónu na úrovni dosky.

V spálni

Najpohodlnejšou miestnosťou určenou na relaxáciu a relaxáciu tela a duše je spálňa. Musí byť pohodlná, držať krok s módnymi trendmi..

Veľkú úlohu pri navrhovaní takéhoto miesta zohráva vzhľad stropu.. Štvorcová verzia dizajnu vyzerá celkom atraktívne.

Jednostupňové

Táto možnosť je najjednoduchšia, dá sa krásne vykonať pridaním svetelných efektov. Ale na takom strope sú možnosti obmedzené, nie vždy je možné realizovať všetko, čo chcete. Preto sú tieto návrhy často nekomplikované..

Dve úrovne

Tieto návrhy dodajú spálni vizuálny rozmer a úplne zmenia vzhľad celej miestnosti. Profesionálne vyrobené dvojúrovňové sadrokartónové stropy vytvárajú pohodlné a jedinečné prostredie.

Poschodie

Tieto systémy sú najkomplexnejšie na výrobu, takéto zariadenia dodajú spálni majestátny elegantný vzhľad a dodajú luxus, znamenajú použitie na dekoráciu rôznych dekoratívnych foriem (napríklad oblúkov, líšt).

S viacúrovňovými stropmi a osvetlením spálňu môžete úspešne rozdeliť na samostatné funkčné zóny zvýraznením oblasti postele. Tvorba rôznych úrovní môže vizuálne prehrať chyby stropu, zvýšiť ho alebo znížiť.

Rôzne možnosti osvetlenia umožňujú urobiť viacúrovňové stropy luxusnými a sofistikovanými. Preto sa dnes stali kľúčovými dizajnovými prvkami sadrokartónových štruktúr.. Pri návrhu stropu do spálne je lepšie použiť zaoblené a laxné formy: prinesú do atmosféry mier a nehu.

V hale

Predsieň je vzhľadom každého domu. Jeho vzhľad by mal pôsobiť priaznivým dojmom. Zariadenie a výzdoba by sa mali navzájom čo najviac kombinovať. Je dobré, ak sú vyrobené vo všeobecnom štýle. Strop je potrebné urobiť v rovnakom dizajne.

Strop zo sadrokartónu s osvetlením, samozrejme, neurobí z mikroskopickej chodby obrovskú miestnosť, ale ak správne vypočítate štruktúru, môžete vytvoriť vizuálny pocit priestrannosti, ktorý je prítomný vo veľkých miestnostiach..

Mnoho dizajnérov odporúča pre tieto chodby stropy s výraznými geometrickými prvkami..

Výklenky pravidelných tvarov umiestnené v strede vizuálne rozširujú priestor miestnosti. Ak je chodba úzka a navyše dlhá, je lepšie urobiť geometrické výklenky na niekoľkých miestach..

V priestrannej chodbe môžete dať fantázii voľnú ruku. Je tu priestor na experimentovanie a improvizáciu. Na realizáciu stropného plechu budú existovať rôzne možnosti, pretože oblasť dáva všetko pre to, aby vytvorilo majstrovské dielo akejkoľvek zložitosti a tvaru. Vďaka rýchlej inštalácii a schopnosti implementovať tie najtrúfalejšie nápady dosiahli takéto stropné povrchy uznanie majstrov dizajnu..

Na chodbe skvele vyzerá stúpajúci viacúrovňový strop s lemom. Je potrebné ho doplniť diódovou páskou. Všetky tieto triky sú schopné vytvoriť skutočné majstrovské dielo aj z tej najmenšej a stiesnenej chodby..

tipy a triky

Aj keď sa so sadrokartónovými doskami pracuje ľahko a jednoducho, existuje niekoľko užitočných tipov, ako vytvoriť harmóniu vo svojom dizajne..

Všimnime si hlavné kritériá:

Výška miestnosti

Toto je hlavný parameter, ktorý môže výrazne ovplyvniť možnosti návrhu.. Pri nízkych stropoch môže najmenšia strata priestoru negatívne ovplyvniť interiér ako celok.. Existujú hotové možnosti pre viacúrovňové štruktúry vhodné pre nízke miestnosti..

Rôzne štruktúry sadrokartónu umožňujú vytvoriť krásny strop aj v nízkych miestnostiach..

Osvetlenie

Ak prirodzené svetlo dobre nepreniká do miestnosti, musíte sa zamerať na osvetlenie a výber možnosti stropu. Dodatočné osvetlenie s nastaviteľnou úrovňou svetelného toku dodá potrebné osvetlenie.

Jednoduchý dizajn bieleho stropného plechu zo sadrokartónu urobí miestnosť vizuálne jasnejšou.

Farebné riešenie

Farba je hlavným detailom pohodlia. Na človeka to má psychologický vplyv. Zvážte jeho vplyv na ľudí.

Červená

Agresívna farba vhodná do nebytových priestorov alebo ako jednotlivé dokončovacie prvky. Ak chcete použiť jasný, chytľavý dostatočne odtieň, je lepšie použiť jeho jemné odtiene.

žltá

Dobré pre spálňu. Teplá a útulná farba zmierňuje únavu. Odporúča sa používať vo viacúrovňových stropoch s pridaním oranžového odtieňa alebo tmavých variácií hlavnej farby..

zelená

Na stropný produkt miestnosti sa používajú bylinné, ľahké a jemné tóny.. V ideálnom prípade bude vyzerať zeleninová téma interiéru. Farby potvrdzujúce život dodajú náboj vivacity za každého počasia a počas dňa.

Modrá

Perfektná farebná schéma. Ak je miestnosť nízka, táto farba dokonale rozšíri priestor, dodá mu vzdušnosť. Úspešne sa používa v rôznych stropoch a zdobí jednoúrovňovú, trojúrovňovú možnosť.. Funguje dobre na oválne stropy.

Úspešné príklady a možnosti

Návrhy sadrokartónových stropov s osvetlením sú rozmanité.

 • Falošný strop pomocou sadrokartónových škatúľ a viacerých svetelných zdrojov. V strede je luster, reflektory a LED pásik. Túto možnosť môžete použiť bez lustra, ak je v miestnosti dostatok prirodzeného svetla. Dole by mala byť polica v rovnakej farbe..
 • Viacúrovňový dizajn so skrytou diódou LED a otvoreným bodovým svetlom. Účinný spôsob, ako navrhnúť miestnosti na akýkoľvek účel.
 • Čiastočný prechod stropu zo sadrokartónu na steny miestnosti. Osvetlenie rôznych farieb dodáva dizajnu jedinečnosť a originalitu.

O funkciách inštalácie stropu zo sadrokartónu s podsvietením sa dozviete z nasledujúceho videa.