Oprava

Vlastnosti tmelov Tytan Professional

Trh so stavebnými materiálmi sa neustále zlepšuje, ponúka zákazníkom stále širšiu škálu produktov. A ak nie je to tak dávno, tesnenie švíkov bol skutočný problém, dnes je tento problém ľahko vyriešený použitím tmelov. Séria týchto produktov je aktualizovaná každý deň a dnes je možné nazvať jednu z najobľúbenejších vzoriek – tmel Tytan Professional..

Zvláštnosti

Všetky tmely Tytan Professional sú k dispozícii v objeme 310 ml a skúmavky sú navrhnuté špeciálne na použitie so stavebnou pištoľou. To zaisťuje bezproblémovú aplikáciu a optimálnu spotrebu produktu. Ak je potrebné väčšie množstvo materiálu, môžete si kúpiť 600 ml balenie, v tomto prípade však výrobca vyrába tmel vo fólii, ktorý je pri práci menej pohodlný.

Farebná paleta materiálov je celkom rozmanitá, väčšina silikónových výrobkov je však prezentovaná v bielej farbe. Niektoré typy majú rôzne odtiene, napríklad univerzálne modely sa vyrábajú (okrem bielej) aj v šedej, červenej, priehľadnej, hnedej a čiernej farbe. Materiály na sklo a zrkadlá sa vyrábajú výlučne bezfarebné alebo biele. Na prácu s drevom a laminátom sa používajú tmely akrylovej farby, ktoré majú odtiene ako buk, jaseň, borovica, dub a ďalšie. Strešné tmely sú k dispozícii v čiernej, polyuretánovej farbe a okrem toho majú vo svojej línii aj biele a sivé tóny..

Ak hovoríme o technických charakteristikách, potom majú materiály pastovú konzistenciu, môžu sa používať pri teplotách od +5 do +40 stupňov. Film sa tvorí za 20-30 minút, tmel odoláva teplotám od -40 do +110 stupňov. Čas použiteľnosti výrobku je 12 mesiacov od dátumu výroby a odporúča sa skladovať pri +5 – +25 stupňov.

Potrebné informácie sú spravidla uvedené už v názve materiálu..

Druhy a aplikácia

Rad tesniacich tmelov Tytan Professional je možné rozdeliť do niekoľkých typov:

 • silikón;
 • strešná krytina;

 • polyuretán;
 • akryl;
 • špecializovaný.

Silikónové tmely dokonale tolerujú vysokú vlhkosť, extrémne teploty, vystavenie nepriaznivým podmienkam prostredia, chemické prvky a mnoho ďalších..

Silikónové zlúčeniny majú tiež svoje vlastné rozdelenie:

 • Univerzálne alebo neutrálne silikónové tmely sa používajú v rôznych stavebných aplikáciách. Dobre priľnú k rôznym povrchom, ľahko tolerujú nepriaznivé poveternostné podmienky, vystavenie vlhkosti a ultrafialovému žiareniu.
 • Hygienické tmely sa odporúčajú používať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Majú špeciálne prísady, ktoré chránia povrch pred výskytom plesní a plesní..

 • Zasklenie je ideálne pre dobrú priľnavosť k materiálom, ktoré majú neporéznu štruktúru.
 • Výrobky označené „do akvárií“ sú šetrné k životnému prostrediu a nepredstavujú nebezpečenstvo pre jeho obyvateľov, preto sú odolné voči vode.
 • Vysokoteplotné zmesi odolávajú teplotám až +250 – + 300 ° С, používajú sa na tesniace práce v automobilovom priemysle a stavbe lodí, odolávajú účinkom chemikálií.

Strešné tmely vyrábané špeciálne pre pokrývačské práce. Dokonale odolávajú nepriaznivým vplyvom prostredia, zrážkam a vlhkosti, prudkým teplotným výkyvom. Zloženie bitúmenového kaučuku je medzi spotrebiteľmi veľmi žiadané. Dobre tesní kĺby a švy, je veľmi elastický a spoľahlivý.

Núdzový strešný tmel je možné použiť v ťažkých podmienkach, ako je podvodná voda, nízke teploty a sneh. To je možné vďaka zmesi, ktorá obsahuje syntetický kaučuk, a je ďalej vylepšená pridaním vláknitých vlákien..

Polyuretánové tmely sú pružnejšie ako ostatné výrobky od výrobcu a sú vhodné aj na natieranie. Polyuretán odoláva vlhkosti a ultrafialovému žiareniu, vďaka čomu je veľmi vhodný na prácu nielen vo vnútri, ale aj mimo miestnosti. Elastický korkový tmel je možné použiť na tesnenie podlahových krytín, medzipanelových spojov.

Polyuretánové tmely sú rozdelené do 3 skupín:

 • PU 25 je navrhnutý tak, aby pracoval s fasádami, okennými a dvernými otvormi, stenami a zvodmi;
 • Tesniaci tmel PU 40 sa používa pri prácach na cestách, v automobilovom priemysle a stavbe lodí, v železničnom priemysle;
 • PU 50 sa používa na vytváranie rôznych štruktúr.

Akrylové tmely dokonale priľnú aj k vlhkým a pórovitým podkladom. Sú ľahko umývateľné a dajú sa farbiť. Používajú sa predovšetkým na tesnenie medzipanelových švíkov a trhlín. Rad Tytan Professional vyrába akrylové tmely na drevené a pozinkované kovové povrchy, mrazuvzdorné zmesi, ktoré odolávajú nízkym teplotám.

Samostatnú skupinu predstavujú špecializované formulácie.

Medzi nimi sú nasledujúce materiály:

 • Silikónový akrylový tmel. Materiál je určený na prácu v kuchyniach a kúpeľniach, je ekonomický, dobre priľne k rôznym materiálom. Táto kompozícia kombinuje hlavné vlastnosti akrylu a silikónu.
 • Silikátové zmesi používa sa na tesnenie krbov a kachlí. Sú žiaruvzdorné, ekologické, netoxické, ohňovzdorné, odolávajú teplotám až do +1500 stupňov.
 • Prostriedky pre akrylové kúpele dobre priľne k akrylu a rôznym druhom plastov. Obsahujú plnivá, ktoré chránia povrchy pred plesňou a plesňou.
 • Silikónový tmel na mramor používaný na kameň a iné pórovité podklady.

Rad tmelov Tytan Professional obsahuje aditíva, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami, čo vám umožňuje používať materiály na prácu v rôznych oblastiach a priamo vyberať tie, ktoré sú v konkrétnom prípade potrebné.

Spotrebitelia sa riadia niekoľkými základnými parametrami.

 • Teplota je dôležitým bodom, pretože používanie a prevádzka rôznych materiálov sa musí vykonávať pri rôznych teplotách. Iba v tomto prípade môže výrobca zaručiť výsledok vykonanej práce..
 • Pružnosť tmelu je veľmi dôležitá. Musí sa to vziať do úvahy pri výbere kompozície pre pohybujúce sa štruktúry..
 • A nakoniec, špecifickosť diela tiež ovplyvňuje výber kompozície..

Široký rozsah použitia umožňuje použitie tmelov Tytan Professional v automobilovom priemysle, stavbe lodí, železničnom priemysle, v súkromných a bytových domoch, na tesnenie pecí a potrubí a v ďalších, veľmi rozmanitých oblastiach a vynikajúce recenzie nenechávajú žiadne pochybnosti o kvalite materiál.

Ako použiť?

 • Prvá vec, ktorú musíte urobiť pred použitím tmelu, je dôkladne vyčistiť povrch. Je potrebné vziať do úvahy kompatibilitu základne a zloženia, správny výber materiálu priamo ovplyvní výsledok vykonanej práce..
 • Čistenie základne sa vykonáva v závislosti od typu. Kameň a betón sa čistia špeciálnou kefou, ktorá odstráni nielen prach, ale aj zvyšky farby a ďalšie nečistoty. Kovové podklady a plasty by mali byť ošetrené rozpúšťadlom. Ak sú na substráte plesne a plesne, povrch treba najskôr dezinfikovať. Malo by sa pamätať na to, že mydlo nemožno použiť na tento druh práce, pretože nie je kombinované s tesniacimi prostriedkami.
 • Šev môže mať šírku 10 až 20 milimetrov a hĺbku maximálne 12 milimetrov. V závažnejších prípadoch by sa mala použiť tesniaca šnúra..

 • Keď je základňa suchá, môže byť utesnená krycou páskou, aby sa zabránilo kontaminácii. Pred použitím tmelu je potrebné otestovať kompatibilitu povrchov neznámeho pôvodu na nenápadnom mieste..
 • Inštalácia trubice do pištole sa vykonáva podľa pokynov. Po tomto postupe môžete naniesť tmel. Akciu sa odporúča vykonať pod tlakom, aby bol šev odolnejší.
 • Potom sa materiál vyhladí a maskovacia páska sa odstráni. Materiál schne a dostatočne rýchlo sa pokryje filmom, potom stvrdne v závislosti od hrúbky vrstvy a vonkajších podmienok. V priemere sa vyskytuje rýchlosťou asi 2 milimetre za deň..

Rada

Na prácu s tmelmi Tytan Professional budete potrebovať stavebnú pištoľ, ktorá vám pomôže aplikovať kompozíciu ekonomicky a správne. Vyžadujú sa aj základné bezpečnostné opatrenia. Ak sa materiál dostane do kontaktu s pokožkou alebo odevom, treba ho opatrne odstrániť. Návod na použitie je uvedený na obale výrobku. Pri dodržaní týchto podmienok a kompetentného prístupu bude výsledok práce tešiť spotrebiteľov mnoho rokov.

Ďalšie podrobnosti nájdete nižšie.