Spálňa

Dizajn spálne 17 m² m

Zdobenie spálne je vážny proces, preto je dôležité vybrať si správny štýl a správne usporiadať nábytok. Návrh spálne s rozlohou 17 metrov štvorcových. m. môže byť stelesnením najtrúfalejších fantázií obyvateľov, pretože táto oblasť je celkom schopná pojať objemný nábytok a rôzne doplnky.

Vytvorenie dokonalého interiéru je vzrušujúca aktivita, ktorá vám umožní uviesť do života vaše najdivokejšie nápady. Kompaktné skladovanie vecí, pohodlné zónovanie a praktické používanie farieb premení nudnú miestnosť a dodá jej farbu.

Premena v modernom štýle

Moderné opravy musíte začať nákupom praktického materiálu. Je možné použiť akékoľvek podlahové a stenové krytiny, nainštalovať akýkoľvek typ stropu. Súčasný dizajn vám umožňuje experimentovať, aby bola vaša spálňa príjemným a príjemným miestom. Tu je možné nainštalovať elektronické zariadenia, ako je televízor alebo stereo systém..

Na vytvorenie pokojnej atmosféry je miestnosť vyzdobená teplými odtieňmi: pieskovými, béžovými, hnedými, sivými a mliečnymi farbami. Drahý nábytok s ladnými líniami ukáže, ako vážne sa k záležitosti postavili majitelia spálne. Centrom priestoru sa stane posteľ z masívneho orecha alebo čerešne a interiér doplnia drevené nočné stolíky a priestranná šatníková skriňa..

Aby majitelia vyzdvihli bohatstvo rodiny, používajú doplnky a textil v zlatej farbe. Korpus, obrazové rámy, nočná lampa, záves a posteľná bielizeň zdobené zlatom efektívne zvýraznia luxusný štýl miestnosti..

Zatemňovacie závesy sú ozdobené pozlátenými podväzkami a úchytky skriniek a podstavce sú natreté zlatom..

Moderné trendy sú zamerané na funkčné rozdelenie priestoru. Každá vec v interiéri by mala mať špecifickú funkciu a zároveň by nemala zaberať veľa miesta. V spálni sú preto nainštalované vstavané skrine na oblečenie, posteľnú bielizeň a športové potreby..

Osvetlenie v miestnosti musí byť bezchybné, v miestnosti preto musia byť okrem centrálneho lustra aj ďalšie zdroje svetla. Na nočné stolíky sú nainštalované žiarovky a na stropné podstavce sú pripevnené LED pásy.

Kontrastné farby prehozov, vankúšov, tienidiel, kobercov a figúrok pomôžu zriediť príliš pokojné tóny..

Steny môžete ozdobiť veľkým zrkadlom alebo malebnými obrazmi. Originálny bude vyzerať veľký rodinný portrét nad hlavou postele.

Svetlé závesy bielej farby pomôžu dodať miestnosti vzdušnosť. Nebudú nápadné a nebudú prekážať prieniku slnečného svetla do miestnosti..

Klasický štýl palácového luxusu

Klasický štýl znamená luxus a prosperitu, takže používanie umelých materiálov je tu neprijateľné. Iba prírodné materiály môžu z miestnosti urobiť skutočne skvelé miesto, ktoré bude pripomínať stredoveký palác..

Strop je tmel s dekoratívnou omietkou s nerovnomerným efektom. Stenové panely sú pripevnené k stenám alebo sú prilepené drahé tapety a na podlahu je položený laminát alebo parkety. Všetko závisí od osobných preferencií obyvateľov a finančných možností..

Drahé materiály môžete nahradiť lacnými analógmi, ale iba tak, aby vyzerali čo najprirodzenejšie.

Miestnosť musíte ozdobiť spálňovou súpravou z masívneho prírodného dreva. Môže to byť dub, orech alebo čerešňa. Hlavná vec je, že všetky ostatné interiérové ​​položky vyzerajú harmonicky na pozadí náhlavnej súpravy, ktorá je hlavnou súčasťou miestnosti..

Štýlový interiér je možné dosiahnuť pomocou jemnej maľby stien, matného stropu, ťažkých monochromatických záclon s unikátnymi vzormi, pozlátených doplnkov.

Tmavé záclony pomôžu chrániť osobný priestor rodiny pred zvedavými očami, ktoré večer tesne zatvoria okno. Obrovské okná by mali spálňu dobre presvetliť a vysoké stropy by mali dodať vznešenosť..

Štýl Provence

Francúzsky štýl Provence pomôže vytvoriť bledomodrý dizajn steny, ktorý by mal v priebehu rokov vyzerať trochu vyblednutý. Je lepšie namaľovať strop na bielo a ozdobiť ho štukom. Parkety z masívneho prírodného dreva sú položené na podlahe, aby miestnosti dodali pocit útulnosti..

Samotný štýl vyžaduje použitie prírodných materiálov. Všetky objekty by mali vyzerať staré a veľmi cenné, pohľad by sa mal na nich nedobrovoľne zastaviť..

Veľká posteľ je v centre pozornosti a prispôsobujú sa jej všetky ostatné výrobky. Bude to vyzerať veľmi pekne biela posteľ s modrým ľanom, jemné modré závesy s bielymi podväzkami a starožitné obrazy na stenách.

Kvety sú hlavným atribútom Provence. Môžu byť prítomné na tapetách, závesoch a obrazoch.

Nesmieme zabudnúť ani na osvetlenie miestnosti. Rustikálny štýl predpokladá jediný zdroj prirodzeného svetla – okno. V modernom svete sa však nezaobíde bez ďalších zdrojov, preto je vhodnejšie použiť stojacie lampy, stolové žiarovky alebo svietniky..

Centrálne osvetlenie s lustrom je tu nežiaduce, aj keď to tak môže byť.

Kombinácia s obývacou izbou

Nie každá rodina si môže dovoliť žiť v byte s veľkou rozlohou. Dokonca aj v miestnosti s rozlohou 17 m2 môžete vykonať opravy, ktoré budú kombinovať priestor na spanie a obývaciu izbu v ňom..

Dizajnéri odporúčajú jasne definovať hranice funkčných oblastí pre odpočinok a prácu. To sa dá dosiahnuť pomocou oblúka alebo pódia, ktoré vizuálne rozdeľuje miestnosť na dve časti. Na skrytie spálne môžete použiť aj zástenu alebo záves..

Najlepšou možnosťou je nainštalovať rozkladaciu pohovku, ktorú je vhodné rozložiť na noc a zložiť ráno. Pomôže to ušetriť miesto a nestratiť funkčnosť spálne-obývačky..

Ďalšou možnosťou je nainštalovať kompaktnú pohovku na spodok postele. Posteľ je možné opäť oddeliť od pohovky baldachýnom. A pred pohovku postavte skrinku s televízorom.

Posteľ môže byť oddelená od pohovky aj bočnou priečkou. Ak to chcete urobiť, navštívte posteľ v rohu miestnosti a zablokujte ju. Zvyšok priestoru je riešený ako obývacia izba..

Hlavnou vecou pri kombinácii spálne s obývacou izbou je navrhnúť ich v rovnakom štýle. Silný kontrast odvráti pozornosť a zabráni vám zamerať sa na domáce práce.

Kombinácia s balkónom

Je dobré, ak obdĺžniková spálňa susedí s balkónom. Toto rozloženie uľahčuje usporiadanie priestorov. Koniec koncov, balkón môže slúžiť ako šatník aj ako pracovný priestor. Zasklený balkón je ideálnym riešením na kombináciu so spálňou.

Vôbec nie je potrebné odstraňovať stenu medzi týmito dvoma zónami. Ak sa z lodžie stane šatňa, zbytočné vynálezy sú zbytočné. Je dôležité, aby bol zahriaty, inak všetky veci, ktoré sú v ňom uložené, zvlhnú a zhoršia sa..

Balkón sa môže stať pracovňou alebo miestom kreativity. Hodí sa na malý stôl, na ktorý môžete položiť počítač alebo šijací stroj. Nad stolom sú nainštalované police, na ktoré budú uložené položky užitočné pre prácu.

Nad pracovnou plochou musí byť rozsvietená jasná lampa, aby ste si večer nenamáhali oči.

Kombináciou balkóna a spálne môžete zorganizovať čitáreň. Dizajnový projekt balkónového priestoru pomôže vytvoriť pohodlnú a kompaktnú rekreačnú oblasť. Na balkón sa celkom voľne zmestí kreslo a knižnica, ktoré budú umiestnené oproti sebe. Je nevyhnutné, aby ste k stoličke postavili stojacu lampu a nad skrinku malú žiarovku..

Z loggie sa môže stať ihrisko pre deti alebo športový areál. Je zaujímavé, ak byt nemá ďalšie merače na distribúciu športového vybavenia. Pár činiek, hrazda, lano, rebrík a dokonca aj bežecký pás pomôžu vytvoriť domácu telocvičňu, ktorá bude zaujímavá pre dospelých i deti..

Rozloha 17 metrov štvorcových m. pre spálňu nie je tak málo. Tam je kde ukázať predstavivosť, aby sa neušetrili vzácne metre. Správne zvolený štýl a nábytok pomôžu preložiť rozprávku do reality a transformovať miestnosť. A inštalácia zostavy do spálne vyrieši problém s výberom nábytku.

Pre jednoizbový byt je najlepšie prepojiť predsieň so spálňou.. Našťastie do oblasti miestnosti sa zmestia všetky potrebné produkty..

Ďalšie podrobnosti nájdete nižšie.