Súkromný dom

Dvojpodlažné domy s rozmermi 9 x 12

Dom v malom segmente letnej chaty, kedysi kúpený, ale predtým prázdny, je účinný spôsob, ako chrániť svoje úspory. Ak vlastník nemá ďalšie milióny rubľov, náklady na stavbu je možné znížiť a veľkosť domu je mimochodom 12×9..

Zvláštnosti

Podľa súčasnej legislatívy, SNiP a GOST, vlastník lokality nemôže postaviť budovu s viac ako 3 poschodiami (vyššími ako 10 m). Nie je tiež možné prehĺbiť podlahu suterénu viac ako 5 m pod úrovňou povrchu zeme – napríklad existuje zákon o ochrane vnútra Zeme.

Dvojpodlažné domy akejkoľvek veľkosti je možné vyrobiť v stiahnutej verzii-ako podkrovné domy, s jedným plným poschodím. Suterénne miestnosti sa nachádzajú pod podlahou toho istého poschodia..

Projekty domov s terasou

Rozloha 9 x 12 metrov, považovaná za užitočnú (a nie bežnú, spolu so stenami), vám umožňuje vybaviť priestor nasledujúcimi možnosťami. 108 m² priestoru je rozdelených na nasledujúce komponenty:

 • 38 m² – do obývačky s kuchyňou s terasou;
 • 20 m² – dve oddelené identické spálne;
 • 12 m² – technická miestnosť, kombinovaná s kotolňou;
 • 14 m² – kúpeľňa so sprchovacím kútom;
 • 4 m² – vstupná hala, navrhnutá ako predsieň.

Podkrovný priestor, napríklad 90 m², je možné rozdeliť na dielňu (25 m²), športovú a hernú miestnosť (rovnaká oblasť) a dve malé spálne pre hostí (každá po 20 m²)..

Odporúča sa usporiadať hosťovské spálne čo najbližšie k schodisku vedúcemu do druhého poschodia.

V prípade dvoch plnohodnotných poschodí je možné izbu s terasou nahradiť izbou s lodžiou alebo izbou s balkónom. Ostatné miestnosti na druhom poschodí kopírujú tie na prvom poschodí; vstupná hala je rozšírená kvôli kotolni.

Príliš malá vstupná hala na prízemí vám neumožní zariadiť si výstup a zostup po točitom schodisku. V tomto prípade je vstup do druhého poschodia oddelený – pozdĺž vonkajšieho schodiska inštalovaného vedľa nosnej steny, v ktorom je spoločný vchod do prvého poschodia domu..

Terasová zástavba domov je možnosťou, ktorú nie každý projekt 9×12 umožní. Ak je cieľom vybaviť 3-4 spálne, segment pozemku prideleného pre dom sa rozšíri mimo užitočný priestor 9 * 12..

Okná s arkýrom, aj keď vám umožňujú mierne uvoľniť priestor na podlahe prvého a druhého poschodia v dôsledku pohybu niektorých drobností a predmetov a absencie potreby ďalších políc a skrinky, nebudú vyriešiť otázku, či je možné v dome vybaviť terasu.

Možnosti plánov s garážou

Plán dvojpodlažného domu s garážou je povolený jednoducho. Priestor vyhradený pre radovú kuchynskú obývaciu izbu z predchádzajúceho príkladu sa zmenší na veľkosť štandardnej kuchyne o 20-25 metrov štvorcových, v ktorom môžete rozložiť jedálenský stôl s niekoľkými stoličkami, ktoré neprekážajú pri varení.

Uvoľnené týmto spôsobom 13-18 m2 začať s výstavbou a usporiadaním garáže, do ktorého môžete nielen viesť auto a otvárať jeho dvere, ale tiež vybaviť malú priehradku na skladovanie nástrojov, zakúpených automobilových dielov a iného opravného a reštaurátorského vybavenia.

Poličky a skrinky zároveň nebudú prekážať pri širokom otváraní dverí auta na oboch stranách – oni sa naopak ničoho nedotknú.

Faktom je, že napr., zaparkovaná oblasť džípu Toyota Land Cruiser vám umožňuje vykonávať s autom akékoľvek manipulácie.

Horizontálna opravná šachta (priekopa), ak hladina podzemnej vody v mieste nedosiahne kritickú úroveň kvôli blízkosti rieky alebo jazera (dom je na kopci), voľne sa prehĺbi o 2 m, čo vám umožní pohodlne vykonávať druhy opravných prác s autom, ktoré vyžadujú prístup majstrov presne zospodu.

Ak dom nie je dvojpodlažný, ale dvojpodlažný (s druhým svetlom-horný rad okien), miestnosť susediaca napríklad s kuchyňou má výšku stropu 4-7 m, umožňuje vybaviť mini nadjazd v garáži, čo umožňuje zaobísť sa bez opravnej šachty umiestnenej pod úrovňou podlahy.

Domáci opravári garáží však v garáži vybavia nadjazd a opravnú priekopu, pričom obe možnosti kombinujú, aby dosiahli maximálnu efektivitu práce na mieru.. Garáž s estakádou bude vyžadovať segment domu viac ako 20 m² so spevneným základom.

Nápady na plánovanie domu so suterénom

Dve plnohodnotné poschodia nemusia stačiť – najmä pokiaľ ide nielen o dom, pripravený pre častých hostí, ale aj o súčasnú prácu. Usporiadanie dielne, garáže, športovej miestnosti pod prvým poschodím vám umožňuje efektívne odstrániť zdroj prebytočného hluku z bokov, ako aj zhora – z druhého poschodia a zo susedných miestností umiestnených za stenou vo vzťahu k obytné miestnosti pre hostí.

Pôdorys suterénu sa môže mierne líšiť od celkového plánu domu.. A hoci sa nosné steny a priečky odporúčajú umiestniť po obvode všetkých vonkajších a vnútorných stien suterénu domu, ktorých zaťaženie preberá monolitický (železobetónový) základ pásového rámu, je užitočné (zvyškové) ) vnútorná plocha priestorov suterénu bude o niečo nižšia.

Ak je napríklad hrúbka nosnej steny (vyrobenej z penových blokov alebo tehál) 40 cm, potom nosná stena suterénu pod rovnakou stenou môže vyčnievať na oboch stranách, povedzme, o 10 cm. Hrúbka suterénne steny, inými slovami, už nie sú rovné 40, 60 cm. V dôsledku toho sa vnútorná plocha pivničnej miestnosti mierne zníži.

Ak nie je nad suterénom jedna, ale tri plnohodnotné poschodia, potom má zmysel priniesť steny suterénu do hrúbky 1 m. Vďaka tomu vydrží celý „box“ nosiča vydržať mnoho desaťročí..

V súlade s tým sa spotreba výstuže, cementu, piesku a drveného kameňa zvýši počas výstavby nadácie vystuženej do takej miery..

Rozloženie dvojpodlažného domu s ďalším suterénom môže byť nasledujúce.

Prvé poschodie:

 • dve spálne po 20 m²;
 • kuchyňa -obývacia izba s terasou (možnosť stolovania pre niekoľko osôb) – 40 m²;
 • kúpeľňa so sprchovacím kútom – 20 m²;
 • hala, vstupná hala so zádverím – 20 m²;
 • kotolňa s malou technickou miestnosťou – 8 m².

Druhé poschodie:

 • dve spálne s rovnakými zábermi;
 • ďalšia obývacia izba – podobná kuchyni v obývacej izbe;
 • namiesto terasy môžete vybaviť balkón alebo lodžiu;
 • pre škôlku je vyhradená ďalšia neživá izba;
 • miesto pre silové športy – 20 m².

V dome môže byť usporiadané točité schodisko.

Garáž a dielňa sa „presťahujú“ nadol do suterénu. Bude potrebná vysoko kvalitná hydroizolácia základu zvonku aj zvnútra, účinná izolácia – chlad zeme, ak nie je od nej izolovaný, povedie v zime k konštantnej vlhkosti a nízkym teplotám.

Môžete si pripraviť pivnicu na domácu (vidiecku) prípravu konzervovaných potravín na zimu. Suterénna podlaha vám umožňuje odstrániť z areálu ďalšie technické miestnosti, ktoré kedysi slúžili ako stodola v krajine.

Dizajnové nápady

Majiteľ a jeho rodinní príslušníci môžu realizovať dizajnové riešenia obytných podláh (vrátane podkrovia) v akejkoľvek forme. Môže to byť prísny, slávnostný klasický štýl a originálny kreatívny výber vo vzácnej a vynikajúcej textúre a farebnej schéme..

Fotokopírovanie na stenu otvára neobmedzený let predstavivosti, tvorivosti majiteľa objektu. Schéma aplikácie na stenu, napríklad fotografie slávnej postavy – na výšku, proporcie ľudskej výšky – je nasledovná..

 • Čiernobiely plagát je vytlačený na tlačiarni po častiach – na papier A4 – v režime kresby obrysu (bez vypĺňania).

 • Obraz sa zhromažďuje na stenu v poradí, v akom bol vytlačený.

 • Odoberie sa stavebná značka na báze oleja alebo alkoholu. Obrysy obrázku sú načrtnuté, v dôsledku čoho značkovacie farbivo preniká do papiera a je nakreslené na stenu..

 • Kupuje sa akákoľvek biela (olejová, mletá) farba niekoľkých odtieňov. Požadovaná farba určitej dávky farby sa vyberie zmiešaním farebnej schémy. Napríklad zmiešaním červenej, žltej, oranžovej a hnedej farby získate takzvanú telesnú farbu hrdinu zobrazenú na farebnom plagáte..

Pri miešaní farieb sa dbá na presnú reprodukciu požadovaného odtieňa, napríklad očí alebo oblečenia milovanej postavy..