Súkromný dom

Projekty domov z pórobetónu vo veľkosti 6 x 8

Projekty domov z pórobetónu s rozmermi 6 x 8 m sú dnes veľmi zaujímavé a relevantné. Po preštudovaní vlastností plánu domu s predným vchodom a ďalších možností, po správnom premyslení všetkých možností môžete urobiť správnu voľbu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rozloženiu domov na 2 poschodiach..

Výhody a nevýhody

Stavba domov z pórobetónu sa začala v prvej polovici dvadsiateho storočia, takže jeho použitie bolo veľmi dobre študované..

Postaviť také obydlie je lacnejšie ako konštrukcie z dreva alebo tradičného železobetónu, tehál alebo inovatívnych stavebných materiálov..

Plynový blok je šetrný k životnému prostrediu, nevykazuje žiadne výrazné žiarenie pozadia. Obsahuje iba prírodné minerálne zložky, ktoré pre ľudí nepredstavujú nebezpečenstvo a dokonca nespôsobujú žiadne nepríjemnosti. Pórobetón nemusí byť izolovaný.

Štandardne obsahuje veľa vzduchu, ktorý, ako viete, je prvotriednym tepelným izolátorom (lepšie je iba vákuum). Plynové bloky sú veľké, čo umožňuje:

 • znížiť náklady na liatie základov;

 • pracovať dosť rýchlo;

 • odmietnuť používať zdvíhacie stroje.

Konfigurácia budovy je veľmi flexibilná. Pórobetón je dobre spracovaný. Preto môže byť použitý na komplexnú zlomeninu alebo dokonca oblúk..

Musíte však pochopiť, že použitie tohto materiálu musí byť starostlivo premyslené a vypočítané.. Už stavba trojposchodových budov z jedného pórobetónu je neprijateľná.

Stojí za zváženie, že jeho nosné vlastnosti sú nepriamo úmerné tepelným stratám.. To znamená, že čím je konkrétny blok teplejší, tým menšia je jeho spoľahlivosť ako stavebného výrobku (a naopak). Ďalším dôležitým faktorom: dokonca aj bloky kladené striktne podľa technologickej trhliny (to platí pre 20% všetkých výrobkov).

Je nemožné odmietnuť dokončiť dom z pórobetónu, pretože inak bude vlhký aj pri miernom zlom počasí.

Dokončenie by sa nemalo vykonávať tak, ako sa vám páči, ale striktne v určitom poradí – od internej práce po externú a nie naopak. Je možné vytvoriť odvetranú fasádu, ale jej pripevnenie spôsobuje množstvo ťažkostí. Zle fixovaná fasáda môže jednoducho postupne odpadávať. Sádrová omietka sa preto považuje za najlepšiu možnosť (jednoduché nefunguje). Je potrebné zámerne zlomiť hladkosť stien, dodatočne ich spracovať tak, aby sa zachovali omietkové zmesi.

Pórobetón obsahuje vápno. Negatívne ovplyvňuje kovové prvky muriva a oceľové alebo liatinové rúry. Tento efekt je ešte umocnený niektorými lepidlami..

Plynový blok je tiež dosť krehký, musíte s ním zaobchádzať opatrne.

Pokiaľ ide o plochu 6 x 8 m, je to:

 • umožňuje vám postaviť dom v krátkom čase;

 • celkom vhodné so šikovným použitím, dokonca aj pre rodiny so 4-5 ľuďmi;

 • znižuje náklady na výstavbu;

 • umožňuje ušetriť na bývaní a komunálnych službách;

 • poskytuje vonkajšiu krásu a kompaktnosť štruktúry;

 • zvyčajne vám umožňuje robiť bez posilnenia základov.

Projekty jednoposchodových domov

V dome 6×8 m je celkom možné poskytnúť pohodlné rozloženie. Už boli vyvinuté stovky projektov takýchto budov – a mnohé z nich sú celkom dobré, pretože môžu slúžiť ako základ pre formovanie vašej individuálnej predstavy.. Vďaka úpravám umiestnenia priečok je možné zmeniť organizáciu vnútorného priestoru.

V čistom jednoposchodovom dome budú priestory malé, ale celkom útulné, preto je také lacné riešenie veľmi obľúbené..

Tu sa neoplatí zvažovať stavby s podkrovím, pretože sú mimo rámec diskusie.. Úprava hotových projektov, ktorá je dôležitá, je možná len do tej miery, aby nezasahovala do fungovania komunikačnej a inej infraštruktúry..

Malý dom je tradične obmedzený na jeden predný vchod. Toto je najjednoduchšie a najzrejmejšie riešenie. Ale z dôvodu pohodlia a bezpečnosti je stále vhodné poskytnúť ďalšie miesta na opustenie domu. Toto je obzvlášť dôležité, ak je na záhrade zeleninová záhrada, oddychová zóna alebo detské ihrisko..

Snažia sa opustiť obývaciu izbu alebo jedáleň na terase alebo v zimnej záhrade.. Do sekundárnych častí miestnej oblasti sa môžete dostať pomocou:

 • kuchyňa;

 • špajza;

 • koniec chodby;

 • pristavaná garáž.

Dispozícia domu na 2 podlažiach

Dvojpodlažné bývanie (plnohodnotné aj podkrovné) sa odporúča pre rodiny s 3-5 osobami. V porovnaní s jednoposchodovým nie je taký drahý.. Ukazuje sa však, že je to oveľa praktickejšie a pohodlnejšie..

Ak hovoríme o veľkej rodine s mnohými deťmi, potom je voľba už jasná – je potrebné plnohodnotné druhé poschodie.

Hlavné nuansy sú nasledujúce:

 • usporiadanie pivníc a pivníc vyžaduje použitie pásového základu (žiadny iný nebude fungovať);

 • pri použití kachlí alebo krbov potrebujú oddelené body podpory;

 • prvú úroveň budovy zvyčajne obýva vstupná hala;

 • naľavo od chodby a zo schodiska je kúpeľňa;

 • druhé poschodie je určené predovšetkým pre obývaciu izbu v kuchyni (z hygienických dôvodov by malo byť ďalej od vchodu do podlahy);

 • okrem kuchyne a obývačky na druhom poschodí je miesto pre predsieň, niekoľko spální a šatňu.