Toaleta, WC

Výber detskej toalety

Aby bolo pre deti čo najpohodlnejšie navštíviť toaletu, rodičia im kupujú špeciálne detské inštalatérske práce. Na rozdiel od zariadení určených pre dospelých sú toalety pre najmenších kompaktné a majú celkom charakteristické vlastnosti. V tomto článku prídeme na to, ako vybrať také vodovodné armatúry pre deti..

Zvláštnosti

Dnes je sortiment kvalitnej sanitárnej keramiky širší ako kedykoľvek predtým. Pohodlné a bezpečné modely toaletných misiek nie sú len pre dospelých, ale aj pre deti. Toalety pre malých používateľov teda vyrába mnoho známych výrobcov.. Takéto zariadenia sa kupujú tak pre domácnosť, ako aj pre materské školy, školy alebo nemocnice.. Existujú celé samostatné zbierky takýchto inštalatérskych zariadení..

Moderné detské toaletné misy sú vyrobené kompaktnejšie, namiesto zariadení pre dospelých používateľov. To však nie je ani zďaleka jediný rozdiel medzi takýmito modelmi.. Detské toaletné misy sa líšia zaujímavejším, vtipnejším dizajnom. Často sú vyrábané s pestrými, svetlými, zdobenými krásnymi vzormi. Tvar zariadení sa môže tiež veľmi líšiť od bežných možností..

Dnes sú obľúbené najmä detské toaletné misy vyrobené vo forme zvierat alebo kreslených postavičiek..

Detská toaleta je úžasný spôsob, ako naučiť dieťa čistote už od útleho detstva.. Deti, ktoré majú k dispozícii vlastné vodovodné potrubie, často posúdia všetku zodpovednosť za jeho stav a začnú si ho samy dávať do poriadku. Dieťa je teda na takéto činnosti zvyknuté, čo je pre neho aj pre rodičov veľmi dobré..

Výhody a nevýhody

Stojí za to sa bližšie pozrieť na hlavné výhody uvažovaných vodovodných zariadení.

 • Batoľatá môžu používať toalety pre dospelých už od útleho veku, tento postup však pre nich nebude najpohodlnejší. Rodičia si musia kúpiť ďalšie príslušenstvo, napríklad sedadlá nad hlavou, aby dieťa mohlo pohodlne sedieť. Kúpa špeciálneho modelu záchodovej misy pre najmenších tento problém vyrieši. Nebude potrebné kupovať ďalšie zariadenia.

 • Prevádzka špeciálnych detských toaletných misiek má priaznivý vplyv na psychický stav dieťaťa.. Rád sa zapojí do hygienických postupov, napríklad umývania zubov alebo kúpania, pretože presne pochopí svoju pozíciu v dome..

 • Uvedomenie si dôležitosti takéhoto zariadenia, dieťa bude mať väčší záujem prispôsobiť sa jeho používaniu. Zvlášť zodpovedné deti si navyše začnú samy čistiť vodovodné potrubie, užívať si ho a byť hrdé na svoje úsilie. Ako bolo uvedené vyššie, u dieťaťa to určite vyvinie lásku k poriadku a čistote..

Hlavná vec je, že dieťa omylom nechytí nebezpečné chemikálie na čistenie vodovodných potrubí – rodičia to musia prísne kontrolovať a byť ostražití..

 • Prevádzka detskej toalety, vyrobenej v súlade s príslušnými GOST, bude bezpečnejšia, než používať výrobky pre dospelých dieťaťom. Vybavenie pre dospelých sa ukáže byť pre malého používateľa príliš veľké, čo môže v konečnom dôsledku viesť k smutným následkom. Sú chvíle, keď deti spadnú na taký záchod a uviaznu.

 • Predstavené sú moderné toaletné misy pre malých užívateľov v širokom rozsahu. Nájdenie dokonalého modelu je jednoduché. V predaji nájdete výrobky s rôznymi charakteristikami a dizajnom, ktoré nemožno pripisovať výhodám týchto užitočných produktov..

  Detské toalety nie sú bez určitých nevýhod. Poznajme ich.

  • Mnoho modelov takýchto vodovodných zariadení sú dosť drahé. Nie všetci rodičia sú pripravení minúť peniaze na takéto veci..
  • Nie všetky kúpeľne majú dostatok voľného miesta na inštaláciu vodovodných armatúr pre dieťa. Niekedy ani záchodová misa pre dospelých nie je upevnená tým najúspešnejším spôsobom kvôli stiesneným podmienkam a blízkemu umývadlu (alebo vani), čo môžeme povedať o detských modeloch.
  • Deti veľmi rýchlo rastú, preto bude krátko po kúpe kompaktný záchod zbytočný. Budete musieť stráviť čas jeho demontážou.
  • Inštalácia detských toaletných misiek je rovnako náročná, ako aj vodovodné armatúry pre dospelých. Budeme sa musieť vysporiadať so správnym pripojením zariadenia k vodovodnému systému a kanalizácii.

  Modely

  Moderní výrobcovia vyrábajú mnoho rôznych modelov detských toaletných misiek. Najpopulárnejšie sú firmy Rosa a Colombo. Vyrábajú nielen veľmi drahé, ale aj lacné toalety a pisoáre pre deti, ktoré sú vyrábané v súlade s GOST a môžu harmonicky vyzerať v tandeme s umývadlom inštalovaným v kúpeľni.. Existuje niekoľko populárnych modelov..

  • “Dieťa”. Tento obľúbený model detskej toalety je dodávaný s poličkou pevného typu. Tvar zariadenia je v tvare disku. K dispozícii je šikmé uvoľnenie. K prístroju je dodávaná cisterna vhodnej výšky. Tento model môže mať bočné aj spodné očné linky. „Kid“ má kompaktné rozmery a je vhodný na inštaláciu v súkromnom dome alebo materskej škole. Musí byť umiestnený na podlahe.
  • “Žaba”. Tento model je najčastejšie vyrobený z vysoko kvalitnej oskolskej keramiky. Zariadenie je vybavené horizontálnym vývodom a má splachovaciu nádrž s dvoma režimami. „Žabku“ dopĺňa veľmi pohodlný a mäkký poťah sedadla. V zariadení je tiež k dispozícii mikro výťah.
  • “Bambi”. Podlahový model detskej toalety. Jedná sa o pripevnenú konštrukciu. Sada obsahuje nádrž. Telo tejto sanitárnej keramiky pre deti je vyrobené z bezpečného a ekologického materiálu – sanitárneho porcelánu. K dispozícii je šikmý vstup. Objem nádrže je 6 litrov.

  Ako si vybrať?

  Toaletná misa pre dieťa by mala byť vybraná obzvlášť starostlivo a starostlivo. Aby ste sa nemýlili pri kúpe tohto vodovodného zariadenia pre deti, mali by ste začať od niekoľkých základných kritérií.. Poznajme ich.

  • Úroveň pohodlia. Toto je parameter, ktorý by mal byť umiestnený na prvom mieste. Je dôležité zamerať sa na veľkosť dieťaťa (alebo niekoľko detí žijúcich v dome).
  • Dizajn. Nemenej dôležitý je zaujímavý a atraktívny dizajn vybranej detskej sanity. Našťastie sa o to postarali moderní výrobcovia a v predaji nájdete množstvo originálnych a svetlých modelov, ktoré u dieťaťa určite vzbudia živý záujem. Ak je kompaktná toaletná misa vyrobená v tejto forme, dieťa sa rýchlo naučí, ako ju používať. Pôvodná inštalácia navyše dieťa rozveselí a nie je na tom nič zlého..
  • Rozmerové parametre. Je veľmi dôležité byť múdry pri výbere optimálnej veľkosti toaletnej misy pre malého používateľa. Je potrebné vziať do úvahy ukazovatele rastu dieťaťa a kúpiť inštalatérske vybavenie, počítať s prevádzkou v najbližších rokoch.
  • Záujmy dieťaťa. Pri výbere toalety určitého dizajnu pre neho vždy vezmite do úvahy záujmy dieťaťa. Je vhodné vziať si dieťa so sebou do obchodu a vypočuť si jeho názor, keď sa ocitnete pred sortimentom detských toaliet. Snažte sa nevnucovať svoj uhol pohľadu.
  • Výrobný materiál. Nezabudnite dávať pozor na to, z čoho je detská toaleta vyrobená. Materiál musí byť šetrný k životnému prostrediu. V opačnom prípade môže dieťa vyvinúť alergiu pomocou toxického potrubia..
  • Výrobca. Dajte prednosť značkovej inštalácii. Práve tieto výrobky sú vyrábané v súlade so všetkými platnými regulačnými požiadavkami. Výrobky známych spoločností sú vyrobené z bezpečných materiálov, slúžia dlho, vyzerajú atraktívne a nepodliehajú poruchám. Táto inštalácia nemusí byť nevyhnutne drahá – na trhu sú výrobcovia, ktorí ponúkajú lacné, ale vysoko kvalitné modely..

  Odporúča sa kúpiť takéto potrubie v špecializovaných predajniach..

   Dieťa by si nemalo brať toaletu na trhu alebo v nespoľahlivej zásuvke. Tu riskujete kúpu výrobku z pochybných materiálov, ktorý môže u malého používateľa vyvolať alergickú reakciu..

   Ak sa chcete naučiť učiť dieťa na toalete, pozrite si náučnú karikatúru.