Záclony

Fialové závesy

Fialové závesy

Fialová farba je veľmi obľúbená v rôznych oblastiach. Aktívne sa používa na vytváranie módnych šiat, farebného make -upu, vynikajúcich šperkov a štýlového interiérového dizajnu. Táto farba má zvláštne čaro a krásu. Obrovský výber fialových odtieňov vám umožňuje vybrať si perfektnú voľbu pre miestnosť akejkoľvek veľkosti. Tento článok bude hovoriť o fialových záclonách a ich úlohe v dekorácii bytov a domov..

Výber farby

Nezabudnite, že každá farba má určitý vplyv na atmosféru v miestnosti, náladu a psychický stav človeka. Pomocou odtieňov môžete tiež vizuálne zväčšiť alebo zmenšiť priestor a tiež vytvoriť vymedzenie v miestnosti..

Všetky farby, okrem achromatických, môžu byť teplé alebo studené. Vytvárajú farebnú teplotu v miestnosti. Fialová je jedinečná farba. Skladá sa z „chladnej“ modrej a „teplej“ červenej. V závislosti od väčšieho podielu oboch farieb môže mať purpurová inú teplotu..

Záclony a závesy v rôznych odtieňoch môžu zdobiť všetky miestnosti v obytnej budove. Hlavnou vecou je vybrať správnu farbu, tvar, dĺžku a textúru textilného materiálu.

Špecifickosť

Psychológovia sa domnievajú, že túto farbu majú radi najmä ľudia, ktorí sú schopní zmeniť protiklady v harmóniu. Fialová je zosobnením kreatívneho myslenia a výstrednosti. Mnohí veria, že je to mystická a tajomná farba so špeciálnou energiou..

Okná, závesy v tejto farbe pôsobia farebne a štýlovo. Fialová dodá atmosfére v miestnosti určité tajomstvo.. Stojí za zmienku, že dopyt po tejto farbe sa udržiava už mnoho storočí.. Odborníci na dizajn poznamenávajú, že je to jedna z najobľúbenejších farieb v dekorácii..

Detská izba

Fialové záclony môžu zdobiť detskú alebo dospievajúcu izbu. Rôzne odtiene môžete použiť aj na ozdobenie okenných otvorov v tejto časti domu. Psychológovia poznamenávajú, že táto farba má priaznivý vplyv na rozvoj tvorivých schopností u detí..

Na ozdobu dievčenskej spálne v tónoch vyššie uvedenej farby si môžete vybrať ľahký a jemný tyl. Hlavný tón je možné kombinovať s inými farbami a vytvoriť tak očarujúci a farebný duet.

Keď príde na chlapcovu izbu, odporúča sa vybrať husté a nasýtené odtiene. Vhodná je aj svetlá verzia závesov. Sýte farby dodajú celkovému interiéru nádych mužnosti.

Spálňa

Spálňa je špeciálnym miestom v dome. Tu, ako v žiadnej inej časti domu, je dôležité pohodlie a útulnosť. Pre oblasť na spanie sú ideálne fialové záclony, vyrobené špeciálne v tmavých farbách. V miestnosti vytvoria atmosféru sofistikovanosti a určitej mystiky..

Ak je miestnosť miniatúrna, potom tmavá farebná schéma nie je príliš vhodná. V tomto prípade si môžete vybrať fialové, levandulové alebo lila záclony..

Lila-ružová miestnosť premení a v miestnosti bude vládnuť romantická atmosféra. Svetlé a svetlé odtiene pripravia človeka na odpočinok a relaxáciu. Bude príjemné tráviť čas v takejto miestnosti..

Napriek výhodám výberu a kráse tejto farby je veľmi dôležité, aby ste to s jej množstvom nepreháňali. Dizajnéri to poznamenávajú všetky farby musia byť vyvážené teplotou a sýtosťou. Ak sa miestnosť nachádza na slnečnej strane a potrebujete zablokovať cestu jasných lúčov, najlepšou voľbou sú tmavofialové zatemňovacie rolety..

Svetlý a jasný tyl je ideálny pre severné miestnosti..

Obývačka

Záclony a záclony vo fialových tónoch pôsobia luxusne a štýlovo v halách a obývačkách, najmä ak sú zariadené v klasickom štýle. V tmavých farbách vyzerajú hrubé látky obzvlášť elegantne.. Je potrebné poznamenať, že na vytvorenie nádherných dekorov sa používajú husté a sýte farby..

Záclony je možné doplniť zlatými alebo striebornými ozdobnými prvkami, ako sú prepadáky, strapce a ďalšie prvky. Na dokončenie celkového obrazu musíte do miestnosti vyzdvihnúť vankúše, obrusy a ďalšie textílie. Svetlé farby je možné použiť aj na ozdobenie okien obývačky, v závislosti od štýlu a preferencií obyvateľov..

Kúpeľňa

Predtým boli najobľúbenejšími kúpeľňovými farbami biela, modrá a svetlo modrá. V priebehu času si paleta začala získavať popularitu, pozostávajúca z fialových, lila, lila a ďalších tónov..

Nie každá kúpeľňa má okno, ale všetky majú vaňu. Fialová opona pre ňu sa stane farebnou ozdobou miestnosti. Táto farba zmení miestnosť.. Dizajnéri odporúčajú vybrať záclony do miestnosti v levanduľových alebo lila-ružových odtieňoch.. Zaistite, aby záves zodpovedal celkovej farebnej schéme kúpeľne.

Pri predaji je dôležité nájsť záclony s efektom ombre, kde farba hladko mení sýtosť. Záves perfektne zapadne a kombinuje hlavnú farbu fialovej a niekoľko doplnkových farieb.

Ak má miestnosť malé okno, môže byť ozdobená hustými valčekovými závesmi..

Kuchyňa

Niektorí psychológovia sa domnievajú, že príliš veľa fialovej ovplyvňuje váš apetít. V tomto ohľade je lepšie odmietnuť tmavé záclony na zdobenie okien v kuchyni. Ak je miestnosť zariadená v modernom štýle, môžete si vybrať výrobky z ľahkých tkanín v lila farbe. Vhodné sú aj možnosti s ružovkastým odtieňom..

Kuchyňa je preto najčastejšie náchylná na rôzne kontaminanty pri výbere materiálu na záclony vyberte praktickú možnosť, o ktorú je ľahké a ľahko sa starať. Lilacové závesy sú perfektné pre izbu zariadenú vo svetlých farbách. Môžete si tiež vybrať šťavnatejšiu farbu, ak je kuchyňa dostatočne priestranná a nebude to mať negatívny vplyv na úroveň pohodlia..

Kombinácia s inými odtieňmi

Aby bol dekor okien pestrejší, štýlovejší a výraznejší, používajú stylisti nielen purpurovú, ale aj ďalšie farby, s ktorými sa dobre kombinuje. S pomocou ďalších tónov môžete vytvárať úžasné a farebné kombinácie. Odborníci zostavili zoznam farieb, ktoré doplnia fialovú a zdôraznia jej krásu a ladnosť. Ďalej zvážime, s akými tónmi môžete šikovne kombinovať vyššie uvedenú farbu..

biely

Začneme klasickou bielou. Štandardná fialová je hustá farba. Kombinácia s bielou vytvára výrazný kontrast. Takéto duo je vhodné pre všetky miestnosti v dome. Také odtiene fialovej ako fialová a fialová sú kombinované so snehovo bielou. Aby harmónia jasne vynikla, musíte zvoliť hustú tkaninu na záclony. Tulle nebude schopný odhaliť úplnú úplnosť farieb. Biely a purpurový súbor okamžite premení nudný a nudný interiér.

Ružová

Fialová v kombinácii s ružovou je nádhernou dekoratívnou technikou do spálne, najmä ak patrí dievčaťu alebo mladému dievčaťu. Vyššie uvedená kombinácia je tiež vhodná pre dievčenskú izbu. Duet vyzerá nežne, jemne a žensky. Ružová prichádza v mnohých farbách a odtieňoch. Môžete experimentovať s dekorom kombináciou vyššie uvedených dvoch farieb v sýtosti a jasu.

Sivá

Sivé a strieborné farby sú v dokonalej harmónii s jasnými a bohatými odtieňmi fialovej. Kombinácia čučoriedky a šedej vyzerá štýlovo. Tento duet môžete bezpečne použiť na ozdobenie pracovne alebo spálne. Tóny vytvárajú atmosféru pokoja, súkromia a pokoja. Ako doplnkovú farbu si môžete vybrať buď svetlo alebo tmavošedú.

zelená

Súbor zelenej a fialovej sa zriedka používa pri navrhovaní obytných priestorov, napriek tomu, že taký duet vyzerá farebne a jasne. Najpopulárnejšími a prospešnými kombináciami sú mäta a orgován, baklažán a bylina. Kombinácia černicových a svetlo zelených tónov je vhodná do detskej izby. Takéto farby budú rozveseľovať každý deň..

Béžová

Béžové tóny sa hodia k mnohým jasným farbám. Kombinácia fialovej a béžovej vyzerá jemne a jemne, ak sa skombinujú svetlé tóny, napríklad lila a svetlo béžová. Táto možnosť je skvelá pre spálňu alebo útulnú obývaciu izbu..

Dizajnéri upozorňujú, že je nebezpečné kombinovať fialovú so žltou, červenou, oranžovou a inými podobnými farbami. Takéto duety pôsobia vzdorne a otravne..

Štýl miestnosti

Fialové záclony sú vhodné do miestností v rôznych štýloch. Pre určitý dizajn je poskytnutá určitá farebná schéma, textúra tkaniny, jej dĺžka a hrúbka..

Provence

Provence je francúzska klasika. Pre tento smer je lepšie vybrať záclony v jemných odtieňoch fialovej, napríklad lila alebo levandule. Môžu byť ozdobené kvetinovými potlačami a kvetinovými ozdobami rôznych veľkostí. Odporúča sa opustiť hrubé tkaniny.

Neoklasický

Vyššie uvedený štýl kombinuje modernú praktickosť s krásou klasiky. V tomto prípade sa musíte rozhodnúť pre hustú a mäkkú tkaninu. Zamat je nádherný materiál. Pôsobí luxusne a sofistikovane.

Klasika

Pre klasické trendy, ako je baroko alebo rokoko, sa často vyberajú dlhé záclony z hrubého a ťažkého materiálu, najčastejšie zamat. Farebná schéma je tmavá. Ozdobu dotvárajú závesy zdobené zlacením a inými ozdobnými prvkami..

Pokrokový

V modernom smere je miesto aj pre fialové záclony. Monochromatické závesy bez kresieb a ďalších doplnkov sú tu skvelé. Textil by mal byť prírodný, možno trochu drsný. Harmonicky sa budú hodiť tmavé, svetlé alebo jasné odtiene. Ideálna dĺžka je až po parapet. Atlas je skvelý materiál. Jeho lesklá textúra bude perfektne ladiť s chrómovými povrchmi a futuristickými tvarmi.

Art Deco

Na zdôraznenie luxusu vyššie uvedeného smeru môžete použiť hustý textilný materiál. Odporúčame tiež zvoliť možnosti zdobené nádhernými vzormi a dekoratívnymi výtlačkami..

Minimalizmus

Strohý štýl bez ozdôb neprijíma veľké množstvo dekoratívnych prvkov, iba maximálny úžitok a priestor. Ideálne záclony by mali byť jednofarebné bez ozdôb. Farba sa môže líšiť. Všetko závisí od všeobecnej farebnej schémy v miestnosti a jej veľkosti. Jasné farby budú priaznivo kontrastovať na pozadí svetlých stien..

Ak má miestnosť veľké okná, je lepšie zvoliť dlhé a rovné záclony bez závesov od stropu po podlahu..

Ďalšie nápady na dizajn s fialovými závesmi nájdete nižšie..